Bedelli Askerlik

Warning

Kullanıcı
2 hafta sonra bende gidecegim hayırlısıyla :)

(Allah1 c.c) c.c. hayırlısıyla sağ salim gidip sağ salim dönmeni ailene sevdiklerine kavuşmanı nasip eylesin inşaallah paşam unutma her zaman korkuturlar abuk sabuk şeyler konuşurlar inan gittiğinde ve döndüğünde çok arayacaksın çok askerliği asıl askerlik;) askerliği bitirdiğinde başlar dediler yalanda söylemediler hani :):) banada :D :D :D

Warning

Kullanıcı
teşekkurler @Warning ustam güzel dilekleriniz için.askerden gelen coğu kişi öyle söylüyor.askerliğe alışıyorsun tam askerlik bitiyor.
ben kısa dönem yapacgm hayırlısıyla :)

Eyvallah paşam hizmet herdaim hizmettir nereye gittiğin önemli değil ne için gittiğin ve manevi tadı alman önemlidir kendine iyi bakman dileğiyle (Allah1 c.c) c.c. emanet olasın selametle

maceracı37

Kullanıcı
askere alınmayan özürlüler bile o elbiseyi bir günlükte olsun giyebilmek için can atarken parası olanın askerden kaçmasına imkan veren bu kanunları şiddetle kınıyorum kimseye çifte standart uygulanmaması gerekir ben 20 ay seve seve yaptım oglumda yaptı geldi allahın izniyle şimdi çagırsalar gene giderim bu vatan borcudur kaçmak olmaz son sözüm bu elbiseyi giyebilmek her kulada nasip olmaz???

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Eveet... nerede kalmıştık:
Dediğim gibi ihtilalcilerden biride benim.
çanakkalenin bayramiç kazasına gece baskın yaptık polis karakolunu teslim aldık bayramiçte ne kadar ileri gelen ve parti dernek başkanı ne varsa hepsini evlerine hapsettik ve banada işçi partisinin başkanı düştü doğru dürüst uyku yok yemek yok açlıktan uykusuzluktan ayakta durmaktan bitap düşmüştüm dördüncü gün tüfeği boynuma asmışım iki elimide üzerine koymuşum ayaklarımı sürüyerek nöbet tutyorum baktım artık düşmek üzereyim beş dakikada olsa biraz duvarın dibine çömelip ayaklarımı dinlendireyim dedim tam oturdum bir baktım üsteğmen jiple köşeden çıktı can havliyle hemen kalktım ama beni gördü nöbet bitiminde bir okulu üs yapmıştık gittim isim okudular benim gibi vukuatı olan onbeş cıvarında asker vardı bizi bir sınıfa soktular hizaya geldik biraz sonra rus simalı bir yüzbaşıyı göndermişlerdi başka birliklerden rakı şişesi elinden düşmezdi bu defa elinde cop la içeri girdi ben falakaya yıkılma ihtimalimize karşı ne yapabilirim düşüncesiyle en sona geçmiştim kendimce o kadar askeri sıradan gelene kadar yorulur bir iki copla yırtarız diye düşünmüştüm yüzbaşı elindeki copu avucuna şaklatarak postallarınızı çıkarın beyler.. diye ünledi çıkardık eee çoraplarınızıda çıkarırsınız herhalde..çıkardık yatınlan sırt üstü ayaklar yukarda ellerinizle tutun.. düşündüğüm gibi diğer baştan başladı vurmaya kime vuruyorsa göklere çıkıyorlar bir feryat figan camlar sallanıyor...içimden diyorumki yüzbaşının merhamete gelmesi için biraz yavaş vurması için böyle bar bar bağırıyorlar neyse sıra bana geldi adamın suratı sarıyken kızıla dönmüş burun delikleri açılmış bir zebani hışmıyla vurmaya başladı sesim hiç çıkmadı ama o ortalığı yırtanlara hak vermiştim sesimin çıkmadığındanmıdır yoksa hırsını alamayışındanmıdır diğer arkadaşlarımıza vurduğunun üç katını vurdu nefes nefese hırlayarak kalkın lan çeşmede ayaklarınızı yıkayın bunlara yemekte yok tekrar nöbete sabaha kadarda değişmek yok.. ayaklarımın üzerine basma imkanım olmadığından elerimle dizlerimin üzerinde dört elli çeşmeye kadar gitmiştim senmisin ihtilal yapan... diğer falakamıda yarın anlatırım...

ECE07

Kullanıcı
Abi ben de 4 ünüversite terk olduğumdan
Sağlık meslek diplomam devre dışı kaldı
Samsun sahra sihiye okuluna gideceğime
Isparta kırkıncı piyade alayına sıhhıye tip cavuşu olarak 30 yaşında giddim
Kilo108 bıyık pala olunca gülüp refize ettiler
Beni biyere götürdüler
Ya şişko ya zayıf ya da çok kısalar vardı
Üle refize ne demektir diye düşünürken
Bir taraftanda bunlar beni bu kadar yıl gelmedim
Şimdi de çürük diyip almıyacaklar mı diye düşünürken
Beni ayıran asker başka birini daha getirdiğinde
Koluna yapıştım gardaş refize ne demektir dedim
Güldü bıyıklarıma baktı
Bu birlikte askerlik yapamazsın demek dedi
Ben eee
Eee si sizi Antalya veya Manisa batı kışlaya yollarlar dedi
Biraz bekledikten sonra
Bir komutan misafirlerimize öğle yemeği yedirelim öyle yolluyalım dedi
Sonradan rütbeleri öğrendiğimden
Gelen kişinin kıdemli başcavuş olduğu jetonu sonradan düştü
Sağolsun yedik
Çıktık
Yaw bi baktım benimle aynı anda giren çocuk
Kamufulaj giymiş yürüyüşe başlamış
Ordan Antalya topcular piyade er:D
28 gün acemilikten sonra
Yerler yani usta birliği yerleri açıklanacak
Bu arada İsparta 90 gün acemilik yaptırıyormuş ve
20 kişilik bir tim ile terör bölgesine asker yolluyormuş
Yerler açıklanacak
İsmi okunanlar anfinin dışında sıraya girsin dendi
80-90 kişi okundu ben yanımda benim gibi yerlerini öğrenmek için bekleyen hemşerilerime
Ya sayfa bitmek üzere nasıl beni okumadılar derken
Bir taraftanda kesin bunlar doğuya gidecek diye yorum yapıyoruz
Tak adım okundu
Çıktım
Baş çavuş arkadaşlar sizi ayırmamızdaki sebep
Sizin usta birlikleriniz Kıprıs da dedi
Bende bir soğuk duş havası ile h. s.k.t.r Anadolu bitti Trakya bitti
Beni suyun öbür tarafına yolluyorlar...
Arkası yarın :cool:
Antalya 3'ncü Piyade Tugay Komutanlığı
Ustam dönemini söyler misin" belli mi olur! Belki K.nın benimdir:)