Bekçi Aslan Mı?

tayyar

Kullanıcı
Ustalarım burası Konya il sınırları içerisinde ovada yığma tepenin eteğinde (sanırsam kuzey doğusu). Kayayı oturan bir hayvana benzetip resimlerini çekmiştim. Bu işlerle uğraşan birisi resimleri gördüğünde resimdeki kayanın aslan heykeli, altında duran malın da bekçisi olduğunu, hemen arka kısmında 1 metrede girişi olduğunu söylüyor. Yıllar önce bunun birebir örneğine şahit olduğunu söylüyor. Ustalarım sizler de yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

Bu resim de tepenin uzaktam görünümü. Aslan resme göre sol tarafta tepenin diğer tarafında.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
arslana benzer bir görünüm yok. kayanın rengi,bir şeye benzetilme görünümü ve sanki ,belirsiz yapılmaya çalışılmış bazı işçilikli yerler,yeri potansiyel hale getiriyor. alan içinde güzel bir boşluk tespiti konunu aydınlatır kardeşim. sağlıcakla.birde üsttekini göster bakalım onu neye benzetecek.

tayyar

Kullanıcı
arslana benzer bir görünüm yok. kayanın rengi,bir şeye benzetilme görünümü ve sanki ,belirsiz yapılmaya çalışılmış bazı işçilikli yerler,yeri potansiyel hale getiriyor. alan içinde güzel bir boşluk tespiti konunu aydınlatır kardeşim. sağlıcakla.birde üsttekini göster bakalım onu neye benzetecek.
Üstteki derken ustam? Tepenin üstünde de mi böyle bir şey var diyorsunuz? Girişinin hemen kayanın arkasındaki resimde de görülen çalı gibi otun orada olduğunu söylüyor. Kendisi yıllar önce buraya çok benzeyen bir yerde (buraya tahmini 130 km mesafede) şahit olmuş.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
arkadaşım tepe demedikki. bu kayanın arslan olduğunu kabul edebiliyorsun da ,üstte çizdiğim kafayı nasıl göremiyorsun.
yazdıklarımı iyi anlamaya çalış lütfen. burada bir şey yok demiyorum. kaya arslan değil diyorum. onca ustalar bakmış,ben anlamasam mutlak biri yazardı değilmi.
arkadaşın gördüğü ile ,anlatımını buraya uyarlamadan boşluk tespiti ile belirlemelisin. ordaki bir m. dedir,buradaki farklı yönde üç m. olursa boşa emek ve masraf etmiyecekmisin. anladığını umuyorum.

İRON

Kullanıcı
arkadaşım tepe demedikki. bu kayanın arslan olduğunu kabul edebiliyorsun da ,üstte çizdiğim kafayı nasıl göremiyorsun.
yazdıklarımı iyi anlamaya çalış lütfen. burada bir şey yok demiyorum. kaya arslan değil diyorum. onca ustalar bakmış,ben anlamasam mutlak biri yazardı değilmi.
arkadaşın gördüğü ile ,anlatımını buraya uyarlamadan boşluk tespiti ile belirlemelisin. ordaki bir m. dedir,buradaki farklı yönde üç m. olursa boşa emek ve masraf etmiyecekmisin. anladığını umuyorum.
katılyıorum

**seyyah**

Kullanıcı
bende tecrübemi aktarayım yapay bir yümülüsün kuzey doğusunda futbol topu kadar kayanın üzerinde bu tür çıkıntı görmştüm ama ne anlama geldiği konusunda bir fikrim yok

tayyar

Kullanıcı
Anladım ustam. Teşekkür ederim.