bezirhane ve güneş

POYRAZBEY

Kullanıcı
degerli site üyeleri..sıteye uye olalı bırkac gun oldu ve gercekten ısın ehlı ınsanların oldugunu gordum..hepinize saygılar

dedemin bir bezirhanesi var..cok eski bir yapı ve tadilat görse kullanılabilecek durumda..buraya bır zaman once 2 kısı gelıyorlar..rahmetli dedem misafire alışık bir ınsandı ve bu bezırhaneyı gezmeye gelen cok olurdu..bunlarda dedemle gezmek ıstemıs ve dedemde gezdırmıs sonrasında burayı dedemden satın almak ıcın para teklıf etmısler..dedemde sınırlenerek bunları kovmus..ertesı gun bezırhaneye gıttıgınde tavana yakın kesımde ufak bır penceresı vardır bezırhanenın oradan demır parmaklardan bır tanesının kesıldıgını farkeder..ıcerı gırdıgınde hizanların cevrıldıgı dar kesımden ıkı tasın cıkarıldıgını gorur.daha sonra jandarmaya haber verır..jandarmalar ogle vaktı gelırler..tam gunesın vurdugu vakıt bır tanesı dedeme bey amca gunes tam olarak bu tasların cıkarıldıgı yere vuruyor der..dagılan kazılan alınan baska bırsey var mı burada dıye sorar dedem de yok der..jandarmada bunlar buraya bosuna gelmemıs der..bezırhanelerle alakalı bılgısı bu gunes olayıyla alakalı gorusu olan var mıdır?ne yapmam gerektıgı konusunda fıkrı olan?

KANAS_USTA

Admin
Cevap: bezirhane ve güneş

kardes
o cıkan taslar klavuzlu ve ıkı tane olur dogrudur
adam klavuzlu tasları cıkarmıs almıs alacagını
bu yapının duvarlarını varsa sutunlarını ıyı ıncele
bulacagın elden cıkma oyma kabartma sıyah damarlı sıva veya taş her var ıse senı malzemeye goturecektır
adamlar kolay olanı almsılar
zoru sana bırakmıslar
mısal en basıtınden tunel olur burda
orayı guzel ıncele muhtelıf mezar ve mal yerlerını tespıt edelım ınsallah.
ıgne delıgı gıbı olsa gozden kacırmamaya calıs
saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

POYRAZBEY

Kullanıcı

kanas usta saygılar benden..duvarları mevcut kapalı bir yapı ve her daim karanlık..
ayrıca bezirhanenin bulunduğu bölge de 3 tane kilise var hatta hristiyanlar için kutsal oldugu söylenir..ne var ki ben bu işlerden anlayan birisi değilim yani defineci değilim ne yapmak lazım gelir? bezirhanenin anahtarıda bendedir

POYRAZBEY

Kullanıcı

kanas usta birde merakım şudur ki bu 2 çapulcunun çıkardığı taşların kıymeti harbiyesi ne kadardır tahmini olarak söyleyebilir misin?saygılar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

kanas ustaya ek olarak bahsedilen bezirhanenin kendisinde ve yakın çevresinde boşluk tespiti yapmanızıda öneririm.

çok önceleri bu konuya benzer bir konu okudugumu hatırlıyorum.zemin altı gizli mahsen olma ihtimalide cıkabilir.

POYRAZBEY

Kullanıcı

a.s bozkurt usta..oncelıkle tes ederım konuyla alakadar oldugun için..
bende mezardan ziyade bir mahzen olabileceğini düşünüyorum..çünkü burada Türkler ermeniler ve rumlar yıllarca bırlıkte yasamıs ve tehcırden sonra bizimkiler rum ve ermenileri göndermişlerdir

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

a.s bozkurt usta..oncelıkle tes ederım konuyla alakadar oldugun için..
bende mezardan ziyade bir mahzen olabileceğini düşünüyorum..çünkü burada Türkler ermeniler ve rumlar yıllarca bırlıkte yasamıs ve tehcırden sonra bizimkiler rum ve ermenileri göndermişlerdir

rica ederim önemi yok,lakin ben mezar yoktur demedim,kanas usta ya ek olarak daha evvel aklımda kalan bir bilgiyi paylaşmak istedim.inş faydalı olur.ayrıca bezirhane iç ve dış yapı duvarlarınıda incelemekte fayda var,madem ermeni diyoruz.gözle görünmeyen yani zor görünen figür veya bulgulara rastlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

kolay gelsin.benden bukadar.kulağımda kalan bilgiyi aktardım.sonuca senin anlatımların ve ustaların yardımı ile inş ulaşırsın.

ihtiyar45

Vip Üye

Değerli kardeşim çıkarılan taşları temizleyip resmini çekermisin.

POYRAZBEY

Kullanıcı

boyle bır ımkanım yok yaza kadar da olamaz cunku yaklasık 800 km uzaktayım su an:(
kanas usta şu değer konusunda birşey demedin meraklardayım;)