Bin Yıllık Incil Ele Geçirildi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Bin Yıllık Incil Ele Geçirildi

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
çok güzel bir parça adam köşeyi dönecekmiş ama
olmamış kimbilir nekadar canı yanmıştır.

Köşeyi kaç paraya döner ustam, sen bari bir değer biç şuna :D:D:D

Ben özellikle yazılı metinlerin olduğu belgeleri kıymetlidir diye düşünüyorum ama bi taban ve tavan fiyat fikri yok aklımda.:(:(

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Bence malzeme bukadar olmamalı iyi yere girmişler buluntular öyle diyor ancak İncil aranan olmamalı Süryanice olması öyle diyor aranan inciler üstüne biraz arastirmam var birisi bulundu ancak oda ülkenin başını derde soktu aslında birtane daha olduğu biliniyor ancak nerde kimde bilinen tek şey anadolu topraklarında olduğu bu inciler açıklamalı olarak tevsir edilirse Hıristiyanlık ve musevilik cemaat ında çok şeyler alt üst olacak yuzlerdeki maskeler düşecek.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
Köşeyi kaç paraya döner ustam, sen bari bir değer biç şuna :D:D:D

Ben özellikle yazılı metinlerin olduğu belgeleri kıymetlidir diye düşünüyorum ama bi taban ve tavan fiyat fikri yok aklımda.:(:(
hiç köşe dönmediim için bir fikrim yok ustam:D
benimki hasbali bir laf işte boşver;)

Abdullah313

Kullanıcı
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama, benim çok samimi çocukluk arkadaşımın elinde 1000 yıllık, 2 parçadan oluşan deri üzerine yazılmış toplamda 10 metre boyunda aileden miras incil vardı. Bundan 7 yıl kadar önce satmaya çalışırken Tokat civarında yakalıyorlar ve oradaki bir müzeye koydular. Neyse arkadaşımın akrabaları bu bize aileden kalma Kazakistan'dan getirdik diye ispat edince, müzeler müdürlüğü incili kendisine resmi bir belge ile beraber iade etti. (kendisi de ben de Doğu Türkistan Kazaklarındanız bu arada, babalarımız 1953 de gelmişler, tabii bizler doğma büyüme İstanbul'dayız.) Bu arkadaş'a 500 bin $ teklif edildi (Türkiyede çok meşhur bir işadamı tarafından) ama kabul etmedi çünkü 2 milyon istiyordu. Bu fiyatı kabul eden birini buldu ve o kişi ile İzmir'den İstanbul'a gelirken bir dalavere ile çaldırdı. Adamın adresine gidildi ama ailesi ile beraber sırra kadem bastı. 6 ay sonra Bursa emniyetinden "adam bulundu" diye kendisine telefon açıldı. Nasıl bir düzen kurulduysa artık, buradan Bursa'ya ulaştığında delil yetersizliğinden salıverildi denmiş. Bu arkadaşım yıllardır dua ediyor ama bir iz bulunamadı. Bu eser tamamen resmi belgeli olup, (kendisi tarafından yapılacak) satışında hiçbir sıkıntı yoktur ve tamamen yasaldır. Bunu anlattım ki yarın birgün bişeyler duyan ve bulunmasına vesile olan olursa mutlaka kendisi razı edilecektir. Benim yeni üye olmam sebebi ile farklı düşünenler olursa da, onlara da saygı duyarım, herkes kendince haklıdır. Ben bu işlerden hiç anlamam, tecrübeli bu hususların üstadlarına karşı bir edepsizlik yapmışsam da şimdiden özür dilerim. Tek amacım samimi arkadaşıma yardımcı olmaktır, vesile olan da memnun edilecektir. Belki bu konuda yeni bir başlık açılmalı mıydı bilemiyorum. Site kuralları ne der?...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah313

Kullanıcı
Bu arada bizler الحمد لله müslümanız çok şükür.. Yani aileden gelen incil mirası olunca konu, hristiyan zannı oluşması ihtimaline karşı, ilgisiz de olsa belirtmek istedim :)

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Kitap işleri herzaman sıkıntılı dır bu gün ülkedeki tüm sıkıntı barbanas inciliyle ilgilidir kripto lar bi İncil için ülkenin önemli noktalarına yerleştirilip bir şekilde elegecirmeye çalışıyorlar ki bunun için siyasi suikastler bile yapıldı ülkede tapınakcı lar her yeri karıştırıyor.

MAVRAN

Super Moderatör
Tokat ta bir dağın içinde bir odanın olduğunu ve açmaya gidenlere köylülerin mutahale ettiğini duymuştum yerini tam olarak bilmiyorum belkide burası açılmıştır. Sağlam yer olduğu manevi açıdan da doğrulanmıştır.