Bır ejdera kafas1

ersan

Admin
ustalar1m ben bunu bir ejderhaya benzediyorum necinse tek guzunun arkas1nda 2 ki kucuk buynuzlar1 var ama timsaha da benziyor ama burnu k1sa.Burada is 41karm1.

bu yer de sol taraf1

buras1 da sag tarafi cizdiyim yer dikatimi cekti bunlar doalm1 yasa nisan m1.
birde bu uzak cekim

buras1 da ust cekim sol taraf1

buras1 da yak1n cekimi

ustalar1m guzun bakti yere bana cubuklar nokta yeri veriyo ben bu yeri cubuklar 1 km beni bu yere getirdiler bukadar h1zli cekim var.

ersan

Admin
Cevap: Bır ejdera kafas1

aga_0044 usatam senin ne deyecen bu ise bu yerin heryeri kaya mezarl1 bu nisan neyi simgeliyor cok interesan bir yer.birisi bir yorum yapm1yor ne yazacam1 da bilmiyorum.nerede kald1lar benim ustalar1m.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

sanıyorum herkes doğala benzetti yada ejder kafası yla falan bir bağlantı kuramadı ustam. bende böyle düşünmüştüm. belki orada bir keramet vardır. ama bu ejder başı gibi değil.

KANAS_USTA

Admin

hele sen işaretli taşa arkanı verdııgnde karsıda ne goruyorsun tek tek anlat
ve yonlerıde belırt.

ersan

Admin

slm KANAS _USTA isaretin arkas1 guney dou yunu guney bat1 isaretin bakti yerde zamaninda dere varmis sindilik kuru isaretlen derenin aras1 30 mt ustam isaretin arkas1nda cook buyuk kaya mezarli var eski derenin yukars1nda 500mt eski greek yerlesim yerleri var .ustam vaktim kalsada bir ceksem isaretlei bir yerde ,,nal,, isareti buldum tam 6 civisi var k1smetse onu da cekecer; tel;onun bakti yununde bir yerde bir yerde cook taslar var toplu cukmus o yer zaman1nla.

cantar

Vip Üye

burada basit bir mezar var şu dere işinide artık bir konuşmakta fayda var yağan yağmurların yağan karların eridiklerinde oluşan çok miktarda suyun toprak alan üzerinde yerin meyiline göre akarken toprak üzerinde açtığı su yolları bu her yerde olur iki tepenin arasındada düz alanda da olur önemli olan yaz kış az da olsa suyu devamlı olan derelerdir kuru dereler değil üzerinde değirmenler köprüler olan dereler akarsular mühim olanlardır.
Burada ki ağaç çoğunluğu meşe sanırım bu kayalar kendi kendilerine topraktan dışarı çıkmamışlar çıkarılmışlar burada bir düzenleme yapılmış kayalarla taşlarla ejderha kafası dediğiniz taşın üzerinde insan elinden çıkma izler çalışmalar var daha net bir fotograf çalışması ve çevre fotografları faydalı olabilecek başka farklı yorumlara sebeb olabilir...

ersan

Admin

slm cantar--MM senin satende dusucelerin ne olabilir diye pekliyordum usam bu ejderha kafas1 deyen ustu guney dou taraf1na kal1yor coook buyuk kaya mezarlar1 var ta birisi de ac1lmam1s bir kac yerler var su seleri onlar1 acm1s mezar tas1n1n ustune kadar en gerinin usunde 40 sm toprak var cubuk tutum coook yerlere bosluk veriyor.

cantar

Vip Üye

o yerlerin fotograflarını paylaşırsan arkadaşlarımız ve dostlarımız sana yardımcı olacaklardır.
kafa şekli yatık olduğundan benzetme farklı olabiliyor