BİR KAÇ ÇEVRİ YAPILMİŞ İŞARETLER. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

BİR KAÇ ÇEVRİ YAPILMİŞ İŞARETLER.

balkaya34

Kullanıcı
@Deli Fırat , Usdam selam ,,Usta benim ayak be diyor, Site var ,Burada konuyu dağıtmayın diye resim koymadım ,, Bir adet büyük ayak izi var ,Birde aynı taşta bir kişinin iki adet Dize kadar olan ayak resmi var , Buna gördüğüm kadarıyla kimse bir yorum yapmadı ,,Demekki anlamını bilmiyoruz, Ben o noktada orda bir kardeşimi aradım bana ayak izinin doğrultusunda ilerle orda bir siyah taş olması lazım dedi ve buldum ,O taş bir kapak ,, onunda resmi sitede var ,Taş kahve rengine çalar bir renkde ,Ve ayaklarla arası 15 adım , Bu resmide koydum.bir fikir veren.olmadı,isterseniz bu resimleride buraya koyarım, Fikrinize saygı duyarım

nik

USTA
Super Moderatör
@Deli Fırat , Usdam selam ,,Usta benim ayak be diyor, Site var ,Burada konuyu dağıtmayın diye resim koymadım ,, Bir adet büyük ayak izi var ,Birde aynı taşta bir kişinin iki adet Dize kadar olan ayak resmi var , Buna gördüğüm kadarıyla kimse bir yorum yapmadı ,,Demekki anlamını bilmiyoruz, Ben o noktada orda bir kardeşimi aradım bana ayak izinin doğrultusunda ilerle orda bir siyah taş olması lazım dedi ve buldum ,O taş bir kapak ,, onunda resmi sitede var ,Taş kahve rengine çalar bir renkde ,Ve ayaklarla arası 15 adım , Bu resmide koydum.bir fikir veren.olmadı,isterseniz bu resimleride buraya koyarım, Fikrinize saygı duyarım
Ustam soruyu üstadıma sormuşsun ama banada sorarsan resimleri ya buraya at yada yeni bir konu aç hep beraber bakalım .
Özelikle ayak izi ve dize kadar ayak sanırım cevaplayabiliriz .
Ama yinede karar deli Fırat üstadım'ındır.

nik

USTA
Super Moderatör
T

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230128-220403_Gallery.jpg
    Screenshot_20230128-220403_Gallery.jpg
    222.5 KB · Görüntüleme: 14
  • 2fffdce8abd12bcd60a0f1a8cd20594d.jpg
    2fffdce8abd12bcd60a0f1a8cd20594d.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 15

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
@Deli Fırat , Usdam selam ,,Usta benim ayak ne diyor, Sitede var ,Burada konuyu dağıtmayım diye resim koymadım ,, Bir adet büyük ayak izi var ,Birde aynı taşta bir kişinin iki adet Dize kadar olan ayak resmi var , Buna gördüğüm kadarıyla kimse bir yorum yapmadı ,,Demekki anlamını bilmiyoruz, Ben o noktada orda bir kardeşimi aradım bana ayak izinin doğrultusunda ilerle orda bir siyah taş olması lazım dedi ve buldum ,O taş bir kapak ,, onunda resmi sitede var ,Taş kahve rengine çalar bir renkde ,Ve ayaklarla arası 15 adım , Bu resmide koydum.bir fikir veren.olmadı,,, Isderseniz buraya resmide koyarım Fikrinize Saygı duyarım tabiiki
Kıymetli abim ben yorum yaptım diye hatırlıyorum o mekânda kapısı açılmış mağara yada kaya mezar odası açılmıştı orda bir şey kalmışmı bilmem ama bir fikrim daha var dereye yakın büyükçe bir kaya olmalı dereye çok yakın ya dere kenarında yada dere suyu eteklerini yalayarak akar durumda bir kaya bu kayanın bir yerinden biraz emanet olambilir özelikle üstünde kapatılmış bir kasa gibi

nik

USTA
Super Moderatör
T

Ekli dosyalar

• define-işaretleri-anlamı-1.jpg
    define-işaretleri-anlamı-1.jpg
    155.4 KB · Görüntüleme: 11
  • define-işaretleri-anlamı-4.jpg
    define-işaretleri-anlamı-4.jpg
    174.7 KB · Görüntüleme: 8
  • define-işaretleri-anlamı-3.jpg
    define-işaretleri-anlamı-3.jpg
    144.6 KB · Görüntüleme: 4
  • define-işaretleri-anlamı-2.jpg
    define-işaretleri-anlamı-2.jpg
    160.6 KB · Görüntüleme: 9

balkaya34

Kullanıcı
Kıymetli abim ben yorum yaptım diye hatırlıyorum o mekânda kapısı açılmış mağara yada kaya mezar odası açılmıştı orda bir şey kalmışmı bilmem ama bir fikrim daha var dereye yakın büyükçe bir kaya olmalı dereye çok yakın ya dere kenarında yada dere suyu eteklerini yalayarak akar durumda bir kaya bu kayanın bir yerinden biraz emanet olambilir özelikle üstünde kapatılmış bir kasa gibi
@Deli Fırat Usdam Selamlar ,, Ben bu magra halkından bir ( harita ) Belge yazmıştım hatırlarsanız , Orda şöyle anlatıyor,, Yeşil daga dogru yolun sağında kapısı 4 köşe olan magra vardır, Burada bununla birlikde 3 magra olacak ,Diğer ikiside Yolun altındadır Diyor ,Yanı burdan şunu anlıyorum ki bu magra zaten açık bir magra ,,, Sonradan açılmış değil, Bunu anlatmak istedim ustam ,, Ayrıca yorum yapan arkadaşlarada çok teşekkür ederim , Saygılar selamlar

Son düzenleme: