Bir Konu Hakkında Yardım

cesycex

Kullanıcı
Ustalarım selamun aleykum. uzun süredir yoktum, iş ve sağlık sorunları sebebiyle. Yeni kurduğum bir iş ile ilgili yardıma ihtiyacım var. Kime danışsam diye düşünürken sizler geldiniz aklıma. Bıldırcın, keklik,güvercin kafesleri ve nadirende köpek kulübeleri imal ediyorum. Fakat bulunduğum şehirde satış yaparak bu iş yürümeyecek.Şehir dışından cok fazla talep var fakat bu seferde kargo ve nakliyata takıldım. Örneğin 150 tl ye verdiğim bir kafese normal kargolar 370 tl kargo parası istiyor.

Sizlerden ricam sehir dısına yapacağım satışlarda gönderim yapabileceğim nakliyat, lojistik, kamyoncu v.b uygun fiyatlı bir şirket falan tanıdığınız yönlendirebileceğiniz birileri var mı?
Bu gidişle bu işi de kapatmak zorunda kalıyorum. Tuttuğum dal kuruyor vesselam :)

esrarengiz2828

Kullanıcı
ya nakliyatı yapacağın şehirlere yaklaşacan yada kendi nakliyat kamyoncularınla konuş bence kafesleri bütünmü yapıyon yermi kaplıyor ustam senin işinzor ama çalışana(Allah1 c.c) yardım eder bu kadar sıkıntı yapma yada kafesleri yer kaolamayacak şekilde tasarla

Abdullah313

Kullanıcı
Malzemeniz nedir? Ahşap, plastik, pirinç vs.
Bugüne kadar ki emeğiniz boşa gitmesin kardeşim, madem şehirdışı siparişler daha fazla, o zaman tek yapmanız gereken kargoyu küçültmeniz. Büyük yapımarketlerin hepsi demonte kargoluyor koca dolapları, ev eşyalarını.
Yani yapmanız gereken demonte vaziyette tasarlamanızdır. Mesela bir kulübe; 4 duvar ve çatısını birleşim yerlerinden ayırın. hatta her duvarı 2-3 e bölün. İçine montaj şeması koyun. Müşteri 10-15 vida ile tamamlasın.
Öncelikle bulunduğunuz yerdeki en ucuza yollayacak kargoyu tespit edin. Kendileri ile aylık aldığınız sipariş sayısına göre anlaşma yapın. Yani ayda en az 10 büyük ebatlı kargom var deyince (yıllık 120) yarıyarıya düşebilirler. Siz onun için perakendeci değil toptancısınızdır.
Not: Firmalardan tek tek koli-kargo ebat fiyatları alın ve size en uygun fiyatlı ebat ne ise (mesela boy=1 m. En=40 cm. Kalınlık 30 cm gibi) mamullerinizi bu ebadlara indirerek tekrar tasarlayın. ALLAH yardımcınız olsun.
Belki baştan başlamak gibi olacak ama yeni bir iştense şu an bildiğiniz piyasanın hesabını daha iyi yapmış, önünüzü daha iyi görmüş olursunuz kendi işinizde.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah313

Kullanıcı
Bu çok amaçlı ekmek dolabını demonte olarak 1/5 ufaltılmış ebatla kargoladılar. Montaj şeması karışıktı ve 1 saatte sürdü ama her erkek hoşlanır, kendi bir eser ortaya çıkarmış duygusundan. :) Hanıma da "maharetli kocan var haa." havasına girer :)
389b912946a23c1f394dbd99dff4defd.jpg

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAVRAN

Super Moderatör
Yeni kurduğunuz işiniz hayırlı olsun. Dünya hızla küçülüyor yaşamış olduğunuz şehirde kamyon nakliye firmaları var onlarada konuşmanız sizin yararınız olacaktır. Arkadaşlar çok güzel önerilerde bulunmuşlardır ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.