Bir noktaya daha bitki yardımı ile vardık

KANAS_USTA

Admin
Dikili taş ile ağaç 7 adım, ilk ağaç ile ikiz ağaç 7 adım, tekli ağaç ile ikiz ağaç son ağaç arası 27 adım ve 27 adımın ortasında toprak seviyesinde büyük bir kapak tarzı kaya daha var. Devamı yeryer mezar yeryer yaşam yapıları yeryer ahır ve değirmen yolu içeriyor. Çok zekice bir noktaya koğuşlanmış neailli bir topluluk olduğu nüfuslarından belli oluyordu. Tekrar gideceğim aksilik olmazsa. Şimdilik tüm alana hakimim devamını incelemek üzere gidicem. Mal sahibi ile istişare ettikten sonra karara göre işlem yapıcam nasibse.
Buyuk kaya alti dolu(bir ihtimal içine değerli bakılması lazim) isin devamı var. Zeytinin kuzeyi bu kayaya denk gelmiyor ise şifahen 1 adım önünde degerli bakılmalı aksi halde yine 27 adim kuzeydogu yahut guneydogu tarafında ucgen olacak şekilde...vs metraj seçeneği çok. Kapali kuyu olacak hemen civarda tünel girişi bu kuyudan

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRUVA

Admin
Birinci resimde tek ağacın ısretledigim çember içinden giriş sol yamaçta değerli mezar bak.girisinde hediye olacak .ikinci resimde işaret etttiğim bitkinin olduğu yer üçgenin ortası sağ ve sol sarı taşların arasına bak sarı duruyormu. Hadi kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 20221009_225056.jpg
    20221009_225056.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 10
  • 20221009_224904.jpg
    20221009_224904.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 10

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Buyuk kaya alti dolu(bir ihtimal içine değerli bakılması lazim) isin devamı var. Zeytinin kuzeyi bu kayaya denk gelmiyor ise şifahen 1 adım önünde degerli bakılmalı aksi halde yine 27 adim kuzeydogu yahut guneydogu tarafında ucgen olacak şekilde...vs metraj seçeneği çok. Kapali kuyu olacak hemen civarda tünel girişi bu kuyudan
Ustam tam kaya tam kıble istikametinde. Açıkcası kuyuyu epey aradım aşırı böğürtlenden dolayı bazı yerlerin kapandığını düşündüm bu yüzden yağmuru beklemem gerekecek ki su meyilini görmem lazım. Bir küp buldum ama bomboş idi. Kesinlikle altın küpü küçük boy ama boştu. Sanırım aldatma noktasından gün yüzüne çıkmış. Bahçe olmasına rağmen çalışma görmemiş. Şelale 70 adın kuzey batı istikametinde ama şelaleye girmek imkansız. Hem yüksek hem de her tarafı dikenle kapalı. Görüntüsü çok iyi ama incelenmesi çok zor. Bakalım nasip.
Birinci resimde tek ağacın ısretledigim çember içinden giriş sol yamaçta değerli mezar bak.girisinde hediye olacak .ikinci resimde işaret etttiğim bitkinin olduğu yer üçgenin ortası sağ ve sol sarı taşların arasına bak sarı duruyormu. Hadi kolay gelsin
Ustam birinci resimde gösterdiğiniz yamaç yani güneydoğu da 7 adım üstünde dikilikaya var. Görüşmeler sonucu hareket etmekten yanayım. Bakalım ustam mal sahibi ne isteyecek ne diyecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRUVA

Admin
Ustam tam kaya tam kıble istikametinde. Açıkcası kuyuyu epey aradım aşırı böğürtlenden dolayı bazı yerlerin kapandığını düşündüm bu yüzden yapmuru beklemem gerekecek ki su meğilini görmem lazım. Bir küp buldum ama bomboş idi. Kesinlikle altın küpü küçük boy ama boştu. Sanırım aldatma noktasından gün yüzüne çıkmış. Bahçe olmasına rağmen çalışma görmemiş. Şelale 70 adın kuzey batı istikametimde ama şelaleye girmek imkansız. Hem yüksek hemde her tarafı dikenle kapalı. Görüntüsü çok iyi ama incelenmesi çok zor. Bakalım nasib.

Ustam birinci resimde gösterdiğiniz yamaç yani güneybatı da 7 adım üstünde dikilikaya var. Görüşmeler sonucu hareket etmekten yanayım. Bakalım ustam mal sahibi ne isteyecek ne diyecek.
Mezar o yamaçta muhtemelen dikili taş varsa oranın altı.giris işaret etttiğim yerden olacak .boşluk tespiti yap. Değerli bir mezar

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Mezar o yamaçta muhtemelen dikili taş varsa oranın altı.giris işaret etttiğim yerden olacak .boşluk tespiti yap. Değerli bir mezar
İki zeytin arasında bir mezar şüphesi aldım kayayı incelemek için temizlemem gerekti ama akıbetimiz belli olmadığından tozuna bile karışmadım. Ama dikili taşın kasti bir eylem olduğu bariz.

TRUVA

Admin
Üçgen yapan zeytinim işaret etttiğim noktayı unutma orada para olacak

TRUVA

Admin
Birde ben dikili taşı görmedim. Direk tek ağaçtan sana yön verdim .

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Üçgen yapan zeytinim işaret etttiğim noktayı unutma orada para olacak
Boş küpü bulduğum yer tam olarak o işaretlediğiniz yer ustam yer maliği ile anlaşırsam çoklu işleme tabii tutucam. Ağaçları epey inceledim mıh içi aradım baya.

TRUVA

Admin
Tüh parayı almışlar o zaman sen yine de oraya bak dolusu devamında olabilir. Tamda para var dedik .roni yi kurtaralım dedik inşallah devamında dolusu duruyordur