Bir yudum sağlık...😊 | Define işaretleri ve anlamları

Bir yudum sağlık...😊

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Terle birlikte derinizden birçok mineral de atılır. (Sodyum, klor, potasyum, magnezyum, kalsiyum)

Bu sıcak günlerde terleyerek vücudunuzdan kaybettiğiniz sıvıyı yerine koymak için içtiğiniz yüksek miktarda su, vücudunuzun mineral dengesinde bozulmaya neden olabilir.

Terleyerek bol miktarda su ve mineral kaybedersiniz; ancak sadece su içtiğinizde, kaybettiğiniz mineralleri yerine koyamamış ve hatta vücudunuzdaki mineral oranını azaltmış olursunuz.

Bu durum, yorgun ve halsiz hissetmenize sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için, bir sağlık sorununuz yoksa, yazın soda içmeniz tavsiye edilir.

dr. Tunç Taçbaş

Ekli dosyalar

• IMG_20230725_102611.jpg
    IMG_20230725_102611.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 4

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Lacivert ustam yerinde bir hatirlatma olmuş, yazın tuketilecek sıvılar su, soda ve ayrandir.
Diyene bak sen hele @Lacivert24 ustam. Görüyor musun? Kendisi gidip şalgamı mangalla tüketiyor bize gelince de ayran su soda diyor. Ben derhal bırakıyorum bu sıvıları. O şalgam o mangal buraya gelecek. 😂😂😂

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Size şaka gibi gelecek :) Adana'dan has şalgam getirdim onu bile icemedim , salgama kötü demiyorum ama ağız tadıma uymuyor bu. Bende anlamadım, milletin bayildigi şeyi ben niye içemiyorum 😀

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Size şaka gibi gelecek :) Adana'dan has şalgam getirdim onu bile icemedim , salgama kötü demiyorum ama ağız tadıma uymuyor bu. Bende anlamadım, milletin bayildigi şeyi ben niye içemiyorum 😀
Ustam birkaç defa burnunu kapatarak içeceksin, sadece dilinle tat alacaksın birde içtiğin sade olmasın bende sadesini içemiyorum... İçmeyi düşünürsen acılı ve soğuk olsun...
Ve şifa olsun inşallah...