Bir Zamanlar Değirmendi.

MAVRAN

Super Moderatör
Değirmene su taşıyan kanalın başı ve kayada dikkat çeken yerler.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Mavran ustam o taşların bir çoğu konma taşlar ama altlarında birşey varmıdır sanmam cıhaz veya çubuklar daha ziyade yardımcı olurlar diye düşünüyorum mevlam rast getirsin ustam...

tayyar

Kullanıcı
esrarengiz2828 kardeş teşekkür bu para değil de Madalyon mu oluyor. 20 iyi para vallahi. Ama bana çok lazım yaşadığım yerde bulunan CAMİ insanları almıyor yıkıp yerine yenisinin yapılması söz konusu malum insanlarda parada yok bu yüzden biraz bu aralar işleri sıkılaştırmaya karar verdim. ALLAH yardım eder inşAllah.
Ustalarım bu para 20 bin kadar yapmıyor. Bu bildiğimiz reşat altını. Osmanlı'nın son dönem paralarından. Değeri Cumhuriyet altını ie aynı. Kuyumcularda halen satılmakta. Alım satımı serbest.

tayyar

Kullanıcı
tayyar Kardeş yani siz şimdi bana şunumu diyorsunuz bul git kuyumcuya bozdur öylemi.
Bozdurabilirsin diye düşünüyorum ustam. Herhangi bir kuyumcuya git. Reşat altını göstermesini rica et. Bu altını gösterecektir. Alım satımı serbest çünkü. Değeri de cumhuriyet altını ile aynı.

ASİAVCI

Kullanıcı
Zamanında elden gecirmiş defineciler mavran usta, fakat kısmet bu onların bulamadıklarını sen bulabilirsin belkide sana kısmet bilemeyiz .Güzel bir makina iş görür orda kısmetinde varsa birşeyler bulunabilir. Resimdeki para gibi birkaçtane bulsan oda yeter
nrYpjB.jpg
1327 tarihli Vmehmet 7.2gr