böyle bi yerde ne olabilirki? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

böyle bi yerde ne olabilirki?

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: böyle bi yerde ne olabilirki?

Belk biraz sıradışı gibi gelcek ama bu resimlerin define yada arkeolojik herhangi bir bağlantısının olduğunu sanmıyorum. Arkeoloji literatürü için sıfır sayılacak bir önemsiz yer.
Define ve gömü konusundada ben hiç bir işaret göremedim.
Evet simetrik şekilde bazı taşlar var. Nedir? Eski bir yayla yerleşimi olablirmi.

adamali

Kullanıcı

Belk biraz sıradışı gibi gelcek ama bu resimlerin define yada arkeolojik herhangi bir bağlantısının olduğunu sanmıyorum. Arkeoloji literatürü için sıfır sayılacak bir önemsiz yer.
Define ve gömü konusundada ben hiç bir işaret göremedim.
Evet simetrik şekilde bazı taşlar var. Nedir? Eski bir yayla yerleşimi olablirmi.

doğrudur ustam..yorum için teşekkür ederim. gidince yeni işaretler arayacam.

bakalım belki işe yarar birşeyler bulurum:)

KANAS_USTA

Admin

burdan burnuma para kokusu gelıyor kardeslık,
konuna gereken ozverıde bulunmamıssın bızde yuzeysel gecelım
1.C seklınde yerın acısı ıstıkametınde ve genıslıgınde batı yonunde şu şu ozellıkte ayrıntıya gırmmeyecegım arastır bır ıhtımal 22 adım batısı ama sen yıne de acısınıda baz al orası 1.yerın. dıl bıcımınde batıya uzantılı yahut cokuntu bır yer...vs
2.hemen dogusundakı dıkılı tasında kuzey yonunde ozellıkle ot bıtmeyen sonradan konma bır taş uzerınde kesık yada delık ızlerı olacak(geometrıkte olabılır manaya uygundur) dıkkat ceker yahut bır kara tas olur... bu yer dereye yakındır
3. bu oyuk tasın alt kısmında hem degerlı hem bosluk testı uygulayınız bu son ıhtımaldır ama uygundur

hem tek mezarın hem paran ...vs ermenı yerı kardes.

adamali

Kullanıcı

burdan burnuma para kokusu gelıyor kardeslık,
konuna gereken ozverıde bulunmamıssın bızde yuzeysel gecelım
1.C seklınde yerın acısı ıstıkametınde ve genıslıgınde batı yonunde şu şu ozellıkte ayrıntıya gırmmeyecegım arastır bır ıhtımal 22 adım batısı ama sen yıne de acısınıda baz al orası 1.yerın. dıl bıcımınde batıya uzantılı yahut cokuntu bır yer...vs
2.hemen dogusundakı dıkılı tasında kuzey yonunde ozellıkle ot bıtmeyen sonradan konma bır taş uzerınde kesık yada delık ızlerı olacak(geometrıkte olabılır manaya uygundur) dıkkat ceker yahut bır kara tas olur... bu yer dereye yakındır
3. bu oyuk tasın alt kısmında hem degerlı hem bosluk testı uygulayınız bu son ıhtımaldır ama uygundur

hem tek mezarın hem paran ...vs ermenı yerı kardes.

kanas ustam sonradan konma kesik taş üçgen taş vardı onu bi kenara koydum! evet hemen aşağısı deredir..

gidince tekrar sizin icin incelerim..bir hafta tatilim var kurbanda inşallah vakit bulurum:)

sağolun ustam
yorum için çok teşekkür ederim

MURATS44

Kullanıcı

Böyle yerler neden benimde karşıma çıkmıyor :)