BORNOVALI, KADER25 ve İKİZCELİ USTALARIMIZIN SAYFALARI HAYIRLI OLSUN | Define işaretleri ve anlamları

BORNOVALI, KADER25 ve İKİZCELİ USTALARIMIZIN SAYFALARI HAYIRLI OLSUN

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sevgili arkadaşlar
Çubuk konusu bildiğiniz üzere çok çetrefilli bir konu. Çok fazla bilinmeyen ve çok az bilineni olan bir problem. Bu konularda mekanımızda çok yetkin 2 ustamız var. Bornovalı ve Kader ustalarımız bildiklerini bizlerle çok defa paylaştılar. Fakat yazıları farklı zamanlarda yazıldığı için arandığında bulunması zor olabiliyor.

Kader ustamız ve Bornovalı ustamız için AR-GE bölümünde kendilerine özel bölümler açıldı. İsteyenler oradan ustalarımızın tüm açtıkları konulara ulaşabilirler. Orada okuyacaklarınız emin olun hiç bir yerde bulamayacağınız bilgi ve deneyimleridir. Bu vesileyle her iki ustamıza da mekan olarak tekrar teşekkür ederiz. Katkısı olan tüm ustalarımızdan allah razı olsun.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu husus önemliydi. Ele alınmasına çok sevindim. Artık bir farkındalık yaratmanın zamanı geldi geçiyorda. İlerleyen zamanda ama baya baya ileri bir zamanda, ben görürmüyüm bilmem ama çubuk ve bitki konusunda çok değişik toparlayıcı bilgiler elde edilecek. Şimdi çubuk başladı bunu gördük çok şükür. Çubuk konusunda da gerekli tüm hassasiyeti gösterelim. Bırakalım artık bize empoze edilen saçma birikim ve yalan yanlış işaret çözümü zırvalıklarını. Hep yanlış söylenenler üzerinden doğruyu aramaktan asıl doğruları kaçırdık. Ben şahsım adına bitki konusunda bu gidişata bir darbe vurduğumu düşünüyorum. Bu iki kıymetli ustamızda çubukta vuracak biizniALLAH. Biride çıkar cihazda vurur kim bilir belki de RGB bu iş için bir nimettir bilemeyiz. Ama inanıyorum ki bir gün bu düzenek hepten değişecek. Ama bu gün ama yarın mutlaka olacaktır. Tüm ustalarımıza başarılar diliyorum.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Site adına hayırlı uğurlu olsun. Yapanlardan düşünenler den Allah razı olsun. Çok yerinde ve isabetli bir karar. Kütüphane gibi zorlanmadan aranılana ulaşılacak olması büyük bir nimet... @Roni ustama katılıyorum. Nice işaretli yerlere son teknoloji veyahut Türkiye'nin en iyi radyestezi dalında başarılı ustalarını götürdüm, bize ezberletilen empoze edilen o bilgilerden eser yoktu. Valla kimse hikaye anlatmasin. 13 yıllık sektördeki tecrübemde işaret varsa para, mezar, yada mahzen vardır düşüncesi bende değişti... Hikâyeleri efsaneleri bırakıp gerçeklere yönelelim. Figür işaret: Hayvan figürü veyahut oyma olması da birşeyi değiştirmiyor, Her yapılan işçilik hatta çoğu bizim düşündüğümüz şeyler için yapılmamış. Beynimizin zihnimizin formata ihtiyacı var diye düşünüyorum....

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Site adına hayırlı uğurlu olsun. Yapanlardan düşünenler den Allah razı olsun. Çok yerinde ve isabetli bir karar. Kütüphane gibi zorlanmadan aranılana ulaşılacak olması büyük bir nimet... @Roni ustama katılıyorum. Nice işaretli yerlere son teknoloji veyahut Türkiye'nin en iyi radyestezi dalında başarılı ustalarını götürdüm, bize ezberletilen empoze edilen o bilgilerden eser yoktu. Valla kimse hikaye anlatmasin. 13 yıllık sektördeki tecrübemde işaret varsa para, mezar, yada mahzen vardır düşüncesi bende değişti... Hikâyeleri efsaneleri bırakıp gerçeklere yönelelim. Figür işaret: Hayvan figürü veyahut oyma olması da birşeyi değiştirmiyor, Her yapılan işçilik hatta çoğu bizim düşündüğümüz şeyler için yapılmamış. Beynimizin zihnimizin formata ihtiyacı var diye düşünüyorum....

Güzel kardeşim emin ol zaman herşeyin değişiminde en büyük şahit olacaktır.
Bahsedilenleri başkalarına söylediğimizde; Ya sen kafayı mı yedin gözümle gördüm adam eliyle koymuş gibi buldu bize şu şudur bu bukadar mesafedir dedi öylede çıktı. Sen onlardan daha mı iyi bileceksin. Bu tür tepkileri çok gördük. Ama kimse kalkıpta gölge hesabı ay yıldız hesabı bitki hesabı nedir ne alakadır demedi. Ve sonuç bugün insanlar bunun için kendine gelmeye başladı. Eee hiç bir narkoz ömür boyu sürmez. Bak şimdi neler değişiyor. Bunları görmekte gurur verici sevindiricidir benim için.

Kader25

Admin
Sevgili arkadaşlar
Çubuk konusu bildiğiniz üzere çok çetrefilli bir konu. Çok fazla bilinmeyen ve çok az bilineni olan bir problem. Bu konularda mekanımızda çok yetkin 2 ustamız var. Bornovalı ve Kader ustalarımız bildiklerini bizlerle çok defa paylaştılar. Fakat yazıları farklı zamanlarda yazıldığı için arandığında bulunması zor olabiliyor.

Kader ustamız ve Bornovalı ustamız için AR-GE bölümünde kendilerine özel bölümler açıldı. İsteyenler oradan ustalarımızın tüm açtıkları konulara ulaşabilirler. Orada okuyacaklarınız emin olun hiç bir yerde bulamayacağınız bilgi ve deneyimleridir. Bu vesileyle her iki ustamıza da mekan olarak tekrar teşekkür ederiz. Katkısı olan tüm ustalarımızdan allah razı olsun.

Teşekkür ederim abi.
Insallah en erken zamanda tüm yazdıklarımı gözden geçirip kendime bir eylem planın hazırlayıp belli bir formatta işin hakkını verelim insallah.

Sileceklerimiz olacak
Zira 5 sene önce doğru sandığımız bugün artık doğru değil yada tamamen doğru değil.
İlave edeceklerini olacak.
O gün yazmışız amma üzerinden 6 sene geçmiş. Tecrubelerimizin değiştiği olmustur.

Ana hat yine aynı ve sanırım %90 kadarını oluşturur.

Hayırlı olsun önce bana sonra sitemize sonra hepimize.

Niyet hayr akıbet hayr.

bornovalı

USTA
Super Moderatör
Selamun Aleyküm
Herkese merhaba
“Kader ustamız ve Bornovalı ustamız için AR-GE bölümünde kendilerine özel bölümler açıldı. İsteyenler oradan ustalarımızın tüm açtıkları konulara ulaşabilirler. Orada okuyacaklarınız emin olun hiç bir yerde bulamayacağınız bilgi ve deneyimleridir. Bu vesileyle her iki ustamıza da mekan olarak tekrar teşekkür ederiz. Katkısı olan tüm ustalarımızdan allah razı olsun.”

Öncelikle gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederim. Sitemizi uzun bir süre misafir olarak takip ediyordum. Bir gün rahmetli İKİZCELİ ustamız bir yazısında “biraz da hafif bir sitem edasıyla”;
-Misafir üyelerimiz! Niçin üye olmuyorsunuz? Niçin bilgilerinizi ve görüşlerinizi bizim ile paylaşmıyorsunuz? (ALLAH (c.c) rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun inşallah)

İçerikli yazısını okuyunca “belki bizim de bir faydamız olur düşüncesi ile” üye olmaya karar verdim. Ancak birkaç yazıya müdahil olduğumda ummadığım tepkilerle karşılaştım. Kimisi gereğinden fazla övdü, kimisi de yerden yere vurdu. Daha sonraları anlaşıldı ki, yerden yere vuranların tekerine çomak sokmuşuz. Kimilerin “menfaatine” kimilerinde “Ben” liklerine dokunmuşuz. Bunların önüne geçebilmek için “yarı resmi” yazılar kaleme almaya başladım. Bu yazılarım da nerede ise “Etik kurulu” da tartışılacak konuma geldi. Bunu da aşabilmek için “Kurgu” ve “Hoşsohbet” tarzında ve sitemiz her kesime açık olduğu için kimseyi üzmemek babında kullandığımız “usul ve uslüp”e azami dikkat ederek edindiğim bilgi ve tecrübeleri karalamaya başladım. İnşallah faydası oluyordur. Dil ile söylenmese de kalp den geçen bir "ALLAH razı olsun" lafzı bizlere fazlasıyla yeterde artar bile.

Gösterdiğiniz teveccühe tekrar teşekkür eder, emeği geçen, bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan üyelerimizden de ALLAH (c.c) razı olsun.

Sağlıcakla kalın
ALLAH a emanet olun.

SPARTALI

Kullanıcı
Bornovalı ve Kader25 ustalara selam olsun, İkizceli ustamıza da Allah rahmet eylesin. iyiki bu sltede Bornovalı ustamızın yazılarıyla tanıştım, açtığı tüm konuları defalarca okudum atladığım yer var mı diye ara sıra yine bakarım. Çubukçuluğa yeni başlamış arkadaşlara tavsiye ediyorum okuyun anlamadığınız yerler olacaktır da, çubukçuluğu ilerlettiğiniz zaman bu konuların nasıl bir nimet olduğunu o zaman anlarsınız. Çubukçuluğun farklı bir sistemi üzerine çalışıyor olsam da Bornovalı ustamın yazıları bana yol gösteren bir kılavuz olmuştur. Hele şu açtığı söyleşi kıvamındaki konu;

Elimizdeki Çubukları Harekete Geçiren Şey Nedir? (frekans Ve Hafıza)

geceyi aydınlatan kutup yıldızı gibidir. Bu konu ve konular çubukçuluğu perdeleyen sırların ve şifrelerin açacağı bir anahtar kıvamındadır. Herkese saygılarımla.