Bot adlı üyeden cevap bekliyoruz | Define işaretleri ve anlamları

Bot adlı üyeden cevap bekliyoruz

bot

Kullanıcı
Yasaklı
Yapma abi.
Bu programlar bir işe yaramaz.
Bosuna vakit kaybetmeyin derim.
Bunlari baslangiç yapmislar
Uyduyu bile gecer bu gidisle.
S.A.

Vakti zamanında insanların cahiliye dönemlerinde yaşayıp, doğruyu ve hakkaniyeti bilmedikleri zamanlarda,yeterince biliyorum diyenlerinde aslî noksanliklarini sorgulamada da zayıf kaldıkları fi tarihlerde bir hırsız yaşarmış.

Bir beldeye gider, beldede ki adaleti ölçer, tartar, sonrasında küçük badaleler atlatıp az biraz hapis yatıp çıkar ve bir sonra ki belde de hırsızlığına devam edermiş. Hırsız zekî değil ama kurnazmis. Koca dünya, belde/şehir mi biter.. Oradan oraya savrulup,yapacağından da geri kalmazmis. Adı üstünde hırsız..

Gel zaman git zaman bunun adı çıkmış, yayılmış tabi. Bazıları, aman diyorlarmış dikkat edin bu karaktersize. Bazısı sövüp sayiyormus. Bazısı takdir edip örnek alıyormuş. İnsanoğlu değil mi, neyi sık sık görüp tecrübe ederse ona göre de karakteri şekilleniyor işte.

Hırsızın şöhreti yayıldığı için gidecek yer bulması daha da zorlaşıyormuş.
Bir gün daha uzak bir beldeye gitmiş. Giriş kapısından tam gireceğin de, kervanlardan birindeki bir adam bunu görmüş ve haykirmis.

- Tutun bu adamı! Bu nereye gitse insanları kandırır. Akıllarını bulandırır. Zararı çok olur. Tutun bunu!

Görevliler kollarına girip çıkarmışlar adalet makamına..
Ak saçlı sormuş. Ne diyorsun hakkında dediklerinde?
Hırsız omuz silkmis. Hiç demiş.
Evet ben hirsizdim. Ama akıllandım. Artik yalnız doğruyu arıyorum. Seyyah oldum geziyorum. Hem her kabahatimin de cezasını çektim. Arindim günahlarımdan.
Hem sizin sorumlulugunuzda ki bu yere, ayak bastığım gibi beni sorguya çektiniz. Birine bir yanlış yaptım mı? Birinize zarar verdim mi?

Ak saçlı şöyle bir düşünmüş. Haklısın demiş. Diğer yerlerde ne yaptigin beni ilgilendirmez. Ben burada ki hâl ve tavrına bakarım. Benim gözümde herkesle eşitsin.
Atılmış kervanci;
Ey ak saçlı, bu adamın yolu yol değildir. Sağda solda kendi gibiler ile sohbetlerinde anlatirken hep söyler, bu 12 yaşından beri böyle hayatını sürdürür. 40 senedir bu böyle yaşar. Gezdiği, zarar verdigi belde sayısı yüzlercedir.

Ben anlamam demiş Ak saçlı. Fermanım budur. Benim beldem de kötülüğü yoktur ve özgürdür...

İçten içe kıs kıs gülen hırsız, yine her zaman ki gibi kurnazliginin galibiyetine güven duyarak, nasıl vurgunlar yapabileceğini planlamaya başlar...

İnsanlar tuhaf yaratıklardır. Akıl ile hareket ettikleri için, attıkları adımların neye sebebiyet vereceğini göremeyebilirler. Görmekte istemeyebilirler. Bu akıl bazen kendi bazen de başkalarının aklidir.

Adalet,merhamet ve hakkaniyet üçgeni, kısa vadeli olarak düşünülebilecek kavramlar değildir. Bir karar verilir, o karar 90 sene sonra emsal karar olarak gösterilip davada tepsiye konur ve sunulur.

Bulunulan ortama göre tavır takinmak, en hafifinden suça ortak olmaktır.
Yani denilirse ki;
Bir yere gittin oranin bir gözü kör ise sende bir gözünü kapa, bir kulağı duymuyorsa sende bir kulağını kapa ve uyum içinde ol dendiğinde, suça iştirak ve icabet edilmiş olur.
Adalet böyle bir kavram değildir.
O, bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyimindeki en tehlikeli düşüncedir.
Adalet için sessiz kalmamak,yetmiyorsa sesi yükseltmek gerekir. Bugun verilen önler, yarın ki karaktersizin cesaretini arttırır. O ayak takımının ekmeğine yağ sürülür. Kadı ölsün de ben oraya çıkınca işleri düzelteyim demek hiç değildir. Dünyanın adaleti tez vakit tecelli etmelidir. Topal ve ağır aksak işleyen bir adalet, bir onlarca insanın canının yanmasına sebebiyet verdirmek için yardım etmekten başka bir şey değildir.

Kader;
Tanrı ne yazdıysa o olur demek değildir. Tanrinin ne olacağını bildiği, ancak sapakları kulların seçtiği bir yoldur.

Şıracinin şahidi bozacı..
O, onun büzüktaşı.
Kadı'nın durumu da belli, etrafına toplayıp görev verdikleri de belli.
Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim ne kadar güzel ve bir o kadar da anlamlı bir sözdür.

Katlaniliyorsa, suça iştirak etmenin hazzı..
Görülemiyorsa, karanlığın hükümranlığı..
Hissedilemiyorsa,körelmişliğin ispatı..
Ucundan, kenarından dillendirip kısa kesiliyorsa, bencilliğin ve nefsin imtihanı...

Kader25

Admin
S.A.

Vakti zamanında insanların cahiliye dönemlerinde yaşayıp, doğruyu ve hakkaniyeti bilmedikleri zamanlarda,yeterince biliyorum diyenlerinde aslî noksanliklarini sorgulamada da zayıf kaldıkları fi tarihlerde bir hırsız yaşarmış.

Bir beldeye gider, beldede ki adaleti ölçer, tartar, sonrasında küçük badaleler atlatıp az biraz hapis yatıp çıkar ve bir sonra ki belde de hırsızlığına devam edermiş. Hırsız zekî değil ama kurnazmis. Koca dünya, belde/şehir mi biter.. Oradan oraya savrulup,yapacağından da geri kalmazmis. Adı üstünde hırsız..

Gel zaman git zaman bunun adı çıkmış, yayılmış tabi. Bazıları, aman diyorlarmış dikkat edin bu karaktersize. Bazısı sövüp sayiyormus. Bazısı takdir edip örnek alıyormuş. İnsanoğlu değil mi, neyi sık sık görüp tecrübe ederse ona göre de karakteri şekilleniyor işte.

Hırsızın şöhreti yayıldığı için gidecek yer bulması daha da zorlaşıyormuş.
Bir gün daha uzak bir beldeye gitmiş. Giriş kapısından tam gireceğin de, kervanlardan birindeki bir adam bunu görmüş ve haykirmis.

- Tutun bu adamı! Bu nereye gitse insanları kandırır. Akıllarını bulandırır. Zararı çok olur. Tutun bunu!

Görevliler kollarına girip çıkarmışlar adalet makamına..
Ak saçlı sormuş. Ne diyorsun hakkında dediklerinde?
Hırsız omuz silkmis. Hiç demiş.
Evet ben hirsizdim. Ama akıllandım. Artik yalnız doğruyu arıyorum. Seyyah oldum geziyorum. Hem her kabahatimin de cezasını çektim. Arindim günahlarımdan.
Hem sizin sorumlulugunuzda ki bu yere, ayak bastığım gibi beni sorguya çektiniz. Birine bir yanlış yaptım mı? Birinize zarar verdim mi?

Ak saçlı şöyle bir düşünmüş. Haklısın demiş. Diğer yerlerde ne yaptigin beni ilgilendirmez. Ben burada ki hâl ve tavrına bakarım. Benim gözümde herkesle eşitsin.
Atılmış kervanci;
Ey ak saçlı, bu adamın yolu yol değildir. Sağda solda kendi gibiler ile sohbetlerinde anlatirken hep söyler, bu 12 yaşından beri böyle hayatını sürdürür. 40 senedir bu böyle yaşar. Gezdiği, zarar verdigi belde sayısı yüzlercedir.

Ben anlamam demiş Ak saçlı. Fermanım budur. Benim beldem de kötülüğü yoktur ve özgürdür...

İçten içe kıs kıs gülen hırsız, yine her zaman ki gibi kurnazliginin galibiyetine güven duyarak, nasıl vurgunlar yapabileceğini planlamaya başlar...

İnsanlar tuhaf yaratıklardır. Akıl ile hareket ettikleri için, attıkları adımların neye sebebiyet vereceğini göremeyebilirler. Görmekte istemeyebilirler. Bu akıl bazen kendi bazen de başkalarının aklidir.

Adalet,merhamet ve hakkaniyet üçgeni, kısa vadeli olarak düşünülebilecek kavramlar değildir. Bir karar verilir, o karar 90 sene sonra emsal karar olarak gösterilip davada tepsiye konur ve sunulur.

Bulunulan ortama göre tavır takinmak, en hafifinden suça ortak olmaktır.
Yani denilirse ki;
Bir yere gittin oranin bir gözü kör ise sende bir gözünü kapa, bir kulağı duymuyorsa sende bir kulağını kapa ve uyum içinde ol dendiğinde, suça iştirak ve icabet edilmiş olur.
Adalet böyle bir kavram değildir.
O, bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyimindeki en tehlikeli düşüncedir.
Adalet için sessiz kalmamak,yetmiyorsa sesi yükseltmek gerekir. Bugun verilen önler, yarın ki karaktersizin cesaretini arttırır. O ayak takımının ekmeğine yağ sürülür. Kadı ölsün de ben oraya çıkınca işleri düzelteyim demek hiç değildir. Dünyanın adaleti tez vakit tecelli etmelidir. Topal ve ağır aksak işleyen bir adalet, bir onlarca insanın canının yanmasına sebebiyet verdirmek için yardım etmekten başka bir şey değildir.

Kader;
Tanrı ne yazdıysa o olur demek değildir. Tanrinin ne olacağını bildiği, ancak sapakları kulların seçtiği bir yoldur.

Şıracinin şahidi bozacı..
O, onun büzüktaşı.
Kadı'nın durumu da belli, etrafına toplayıp görev verdikleri de belli.
Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim ne kadar güzel ve bir o kadar da anlamlı bir sözdür.

Katlaniliyorsa, suça iştirak etmenin hazzı..
Görülemiyorsa, karanlığın hükümranlığı..
Hissedilemiyorsa,körelmişliğin ispatı..
Ucundan, kenarından dillendirip kısa kesiliyorsa, bencilliğin ve nefsin imtihanı...
Aleykum Selam

Bu yazı benim yorumum altına yazılmış.
Elbette okıyanların çoğu algılıyamadı doğal olarak. Zira geçmişle an birleştirilmiş, tatlı tatlı sitem ve suçlamalar var.
Yazının muhatabları:
@BulursamKader25 ,
@aliveli44
@BoZKurT
@özgürXdaglı
@Lacivert24
Hikayenin içine muhatapların önceki beyanları serpiştirilmiş.

Kısaca bu arkadaş diyor ki; hepiniz aynı tezgahın parçasısınız, aynı kaptan besleniyosunuz, sizin yaptıklarınızı ve beyanlarınızı biliyorum, 100 sene geçsede bunlar önünüze gelir. Vs.vs.vs.

Sadece şunu demek istiyorum:
Herkes gibi düşünmek
Herkes gibi yaşamak zorunda değilim.
Başkasının kahramanı benim için hain olabilir.
Benim hain dediğime herkes de hain demek zorunda değildir.

5-6 senedir define sitelerindeyim.
@BulursamKader25 (hersitede) , @ABK33, (defineavcılarında) @Ledun (şu an sohbette) kullanmış olduğum nikler bana aittir.
Bu zamana kadar bilerek kimseye bir yanlışım olmadı. Kimse benim yüzümden bir zarar görmedi. Açık açık yazıyorum ki herkes görsün. Varsa bir yamuğum beyan etsin.

Sana da kızamıyorum.
Allah cc çok keskin bir zeka vermiş amma
nefsinin elinde heder ettiğinin farkında değilsin.
Gün gelir anlarsın belki.
O günü düşünerek telefonunu hala silmedim.

32 sene çalıştım.
Beni tanımayıp ayağımı kaydırmak isteyen çok kimse oldu.
Amma kimseyi sırtımdan vurmadım.
Islah olmayanları alnının ortasından vurdum.
Ve çok insan aradan 1-2 geçtikten sonra gelip benden helallik istediler. Helalleştik. Ben kafirler hariç kimseye kim tutmam, tutmadım da. Sana karşı da ne kinim nede öfkem var.

Yolun açık olsun, kendi dunyanda başarılar dilerim deyip irtibatı kestin. Ben bunu asla haketmemiştim ve hakedecek bir tavrımda olmamıştı. Kararına saygı duydum.
Amma her vesile imalı sözlerle karşıma çıkman hoş degil.
Ne söyleyeceksen
Yeni bir konu aç
Derdini dök.
Herkesde okusun.
Kimse açtığın konuyuda silmesin, ben buradan rica ediyorum yönetime.

Varsa bizdede bir şerefsizlik, namussuzluk, üçkağıtçılık herkes bilsin. Herşey netleşsin.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Aleykum Selam

Elbette okıyanların çoğu algılıyamadı doğal olarak. Zira geçmişle an birleştirilmiş, tatlı tatlı sitem ve suçlamalar var.
Yazının muhatabları:
@BulursamKader25 ,
@aliveli44
@BoZKurT
@özgürXdaglı
@Lacivert24

Kısaca bu arkadaş diyor ki; hepiniz aynı tezgahın parçasısınız, aynı kaptan besleniyosunuz, sizin yaptıklarınızı ve beyanlarınızı biliyorum, 100 sene geçsede bunlar önünüze gelir. Vs.vs.vs.

Herkes gibi düşünmek

@BulursamKader25 (hersitede) , @ABK33, (defineavcılarında) @Ledun (şu an sohbette) kullanmış olduğum nikler bana aittir.
Bu zamana kadar bilerek kimseye bir yanlışım olmadı. Kimse benim yüzümden bir zarar görmedi. Açık açık yazıyorum ki herkes görsün. Varsa bir yamuğum beyan etsin.

Sana da kızamıyorum.

32 sene çalıştım.
Ve çok insan aradan 1-2 geçtikten sonra gelip benden helallik istediler. Helalleştik. Ben kafirler hariç kimseye kim tutmam, tutmadım da. Sana karşı da ne kinim nede öfkem var.

Yolun açık olsun, kendi dunyanda başarılar dilerim deyip irtibatı kestin. Ben bunu asla haketmemiştim ve hakedecek bir tavrımda olmamıştı. Kararına saygı duydum.
Ne söyleyeceksen
Yeni bir konu aç
Derdini dök.
Herkesde okusun.

Varsa bizdede bir şerefsizlik, namussuzluk, üçkağıtçılık herkes bilsin. Herşey netleşsin.

Selamünaleyküm,

Abi ben arkadaşın yazdığını okumadım. Bir kıssa dan bahsediyor sandım az okuyunca. Sen bahsettikten sonra okudum da yine ne anlatmak istediğini anlamadım. Seni haklı şu noktada haklı buluyorum. Birine bisey diyeceksen adam gibi diyeceksin. Açık açık söyleyeceksin. Kelimeler ile süsleyip anlamasını beklemek saçmalık olur. Bu nedenle eğer arkadaş birine birşey anlatmak istiyorsa yeni bir başlık açıp şikayetini belirtebilir. Yada beni yanlış anladınız buradaki kimse ile sorunum yok diyebilir.

Selametle inşallah. Hayırlı sahurlar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Aleykum Selam

Yazının muhatabları:
@BulursamKader25 ,
@aliveli44
@BoZKurT
@özgürXdaglı
@Lacivert24

Herkes gibi düşünmek

Sana da kızamıyorum.

32 sene çalıştım.

Ne söyleyeceksen
Yeni bir konu aç
Derdini dök.
Herkesde okusun.

Abi bende diyorum ki
Bu üye niye bu yazıyı buraya yazmış
Yeni üye konuya katılım sağlayayım derken
Alakasız şeyler yazmış
Diye düşünüyorumdum
Hiç aklıma birileriyle alakalıdır veya
Üstüme almadım 🤣
Aynı çanaktan yiyoruz
Bunu inkar edemem
İnkar edersem
Yalancı konumuna düşerim
Sonuçta aynı mekandayız
Yediğimiz içtiğimiz düşüncemiz hedefimiz
Ve dahi
İklimimiz aynı olmasa idi
Aynı mekanda ne işimiz var...

@bot usta
Sana zahmet
Ne demek istiyorsan konu aç de
Toplum ve İslam ahlakı çerçevesinde ve
Hakaret iftira küfür olmadığı sürece
Bilgi paylaşımında buluna bilirsin
Konuyu bölmeye gerek yok

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Abime dil uzatanın...... alırım altından. Sakın ha... böyle bir muhabbete müsade edilmesin ite köpeğe meydan vermeyin. 40 ma geldim bir gün olsun aslanları kedilere boğdurtmadım bu saatten sonrada müsade etmem. Vurun engeli kapatın karın ağrısı olan ötede dursun. Tadımız kaçmasın.

Not:Kardaşım haklıda olsak 6ncı vitese geçmeyelim. Yazını ben biraz düzenledim.
Bayram...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kader25

Admin
... ite köpeğe meydan vermeyin. 40 ma geldim bir gün olsun aslanları kedilere boğdurtmadım bu saatten sonrada müsade etmem. Vurun engeli kapatın karın ağrısı olan ötede dursun. Tadımız kaçmasın.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Abime dil uzatanın...... alırım altından. Sakın ha... böyle bir muhabbete müsade edilmesin ite köpeğe meydan vermeyin. 40 ma geldim bir gün olsun aslanları kedilere boğdurtmadım bu saatten sonrada müsade etmem. Vurun engeli kapatın karın ağrısı olan ötede dursun. Tadımız kaçmasın.

Not:Kardaşım haklıda olsak 6ncı vitese geçmeyelim. Yazını ben biraz düzenledim.
Bayram...

Bizim dilimiz bu olmamalı. Küfürle bir kazanım sağlayamayız. @BulursamKader25 ustamız yorumunu düzenlemiş. Tekrar küfürlü yorum yapmamanı rica ediyorum. Tekrarı halinde siteden uzaklaştırılırsın. Kader25 abim zaten gerekli cevabı vermiş, küfür nedir mübarek gün.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Bizim dilimiz bu olmamalı. Küfürle bir kazanım sağlayamayız. @BulursamKader25 ustamız yorumunu düzenlemiş. Tekrar küfürlü yorum yapmamanı rica ediyorum. Tekrarı halinde siteden uzaklaştırılırsın. Kader25 abim zaten gerekli cevabı vermiş, küfür nedir mübarek gün.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Teraziniz bozuk sizin. Milleti mübarek gün iftira atarken yalan yanlış yazarken konuşturuyorsunuz ben müdahale edince teraziniz çalışıyor. Kader25 abini tanıyor olsaydın bu muhabbeti yapıyor olmazdık. Kapat hesabımı.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Teraziniz bozuk sizin. Milleti mübarek gün iftira atarken yalan yanlış yazarken konuşturuyorsunuz ben müdahale edince teraziniz çalışıyor. Kader25 abini tanıyor olsaydın bu muhabbeti yapıyor olmazdık. Kapat hesabımı.

Konuşturduğumuzu kim söylemiş. @BulursamKader25 ustanın üye banlama yetkisi var. Gerekli görse o yapardı. Ne olursa olsun, küfür edene eyvallah iyi ettin demeyiz.

@aliveli44 Ustam gerekli cevabı vermiş, bide ben laf kalabalığı yapmayı.

Ustam
Haklı olmak aza alınmayacak laf etme hakkı mı veriyor sana
Veya bizleri tehtit etme hakkı mı doğuyor
Kader25 abim düzeltmiş
Demek ki hatalısın
Bu kadar kader25 abiye saygın varsa
Düzeltmiş hatanı kabul et
40 yaşına geldim
Şunu buna boğdurmadım diyorsun
Ben de 45 yaşına geldim
Daha beni tehtit edeni
Dayaksız bırakmadım