Bozkurt Admin, Röportajı | Define işaretleri ve anlamları

Bozkurt Admin, Röportajı

xenon

Kullanıcı
evet arkadaşlar bozkurt usta ile ilk röportajımızı yaptık ve yayınlama aşamasına geldik umarım beğenirsiniz eğlenceli ve samimi bir ortamda gecen bu söyleşimiz altta olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum iyi okumalar

Xenon, 1-Bozkurt ustam Kendinizden biraz bahseder misiniz ? (yaş meslek vs..)

BozKurT: 1982 İstanbul doğumlu olup aslen Karabük lüyüm. Dogma büyüme İstanbul’da ikamet etmekteyim. Peygamberimizin sahabelerinden olan Eyyup Sultan H.Z lerinin bulunduğu Eyüp ilçesinde ikamet ediyorum. Bir kamu bankasında 10 yıldır görev yapıyorum. Evliyim birde kız çocuğum var ellerinizden öper.

Xenon: Allah bağışlasın ustam

BozKurT: Amin,cümleizin inş.

Xenon: öğrenim hayatınız ustam

BozKurT: İlk okul ortaokul lise ayni ilçede okudum. Liseden sonra okumanın bana göre olmadığını fark edip okulu orada noktaladım Genç arkadaşlar varsa kötü örnek almasınlar beni, şartlar öyleydi o zaman.

Xenon: 2. Define hobisine nasıl başladınız? Hobileriniz nelerdir?

BozKurT: Hobiye Define hobisine diğer hobim olan bilgisayar internet erişimi yaparken tesadüf eseri bir siteye ulaştım.Adı du.

Xenon: cantar ustamın sitesi olsa gerek

BozKurT: Evet onların olduğu siteydi

Xenon: anladım

BozKurT: Oraya üye olup konuları incelemeye başladım. Alla Alla yav burada anlatılan şeyler ne acayip Ben böyle yerlerin üzerinden atlayarak hoplayarak geçiyordum hele sen dedim kendi kendime
Köye gider gitmez nerde taş var üzerinde bir şeyler aradım. ilk zamanlar doğal olan her şeyi bir şeye benzetip Ağaçlık olan her yerde bir şey vardır mantığı ile şehir içlerindeki parkları bile gözetler oldum.:D
Iste boyle.
Farklı hobi olarak model araba ve helikopter sevgim var. Elektrikli profesyonel Modeller. RC onrod gibi.

Xenon: güzel bir hobi

Xenon: 3. İşaret bilgilerinizi ve arazi tecrübenizi nasıl kazandınız?

BozKurT: Hımm güzel soru

BozKurT: İşaret bilgilerini bahsettiğim sitedeki ustalardan kazanıp o donemdeki merakımla araziye çıkma imkânımda oldu. Çok gezip çok gözlemledim. Bulduğum ilk işaret ise şelalede ayak iziydi. Ve büyük bir heyecandı benim için. Sonu gelmedi tabi, adi üzerinde ayak iziydi yürüdü gitti. Arazi tecrübem siz değerli ustalar kadar yok tabiri caizse masa başındayım.

Xenon: arazi tecrübesi ve işaretlerde yazılı doküman kaynak kullandınız mı ustam

BozKurT: Hayır kullanmadım. Net ortamında bulduğum bilgilerdi. Belge ile çalışmadım.

Xenon: anladım ustam

Xenon: 4. Forum'un sizin hayatınızdaki yeri nedir?

BozKurT: Benim için en önemli sorulardan biride bu oldu xenon üstat. Saolasın www.definemekani.com un benim hayatımdaki yeri oldukça fazladır. Yeri geldi sabahladım yeri geldi pc başında uyudum yeri geldi ailem geri planda kalmak zorunda kaldı o derece takip edip zaman ayırdığım bir tutkuydu. Öylede olmaya devam ediyor sayenizde. Benim hayatıma sizler gibi birçok değerli insani kattı en güzel yanı bu oldu.

Xenon: Burda bir giriş yapmak istiyorum bozkurt ustam; şuanda ülkemizde en güzide ve tek olan aynı zamanda bir aile kavramı ile bir arada olan arkeolojiye ve resmi işlemler sonucunda değerli gömü arayan halk dilinde defineci diye tabir edilen toplumun bu sitede kurucu ve lideri konumundasınız zaman zaman sizi yorgun ve uzak görüyoruz bu konuda düşüncenizi alabilirmiyim

BozKurT: Değerli ustam; evet güzel bir ortam yakaladık. Sen’inde dediğin gibi güzel bir aile olduk. Evet kurucuyum ama liderlik hepimizin bastan sona her üye bu kavramı bu ifadeyi hak ediyor. Bu siteyi bir haksızlık sebebi ile uzaklaştırıldığım bir siteye itafen açtım. Eşitlik kavramının olduğu insanların dinlenmeden kovulduğu ortamlardan farklı olsun diye actim ve zamanla değerli ustaların katilimi ile iyi yerlere geldik gelmeye devam ediyoruz Hep birlikte inşallah.
Yorgun ve uzak kalma sebebim şu oluyor.
Sizlerin göremediği bir arka plan var. Hataların oluştuğu ve hemen giderilmesi gereken hatalar. Onları düzeltmek uğraşmak bazen sonuca ulaşamamak ve be en sonunda oooof deyip biraz kafa dinlemeye çalışmak.
İste böyle üstat.

Xenon: 5. Forumda en çok girip vakit ayırdığınız bölüm hangi bölümdür?

BozKurT: Tum bölümler

Xenon: ee güzel konu ve bölümler olunca ve sürekli yeni bilgilerle güncellenince böyle oluyor ustam o zaman

BozKurT: Evet aynen öyle ve görevim gereği her yeri gezmeliyim.

Xenon: 6. Forumda yaşayıp unutamadığınız bir olay var mı?

BozKurT: Hımm. Hayır şuan böyle bir şey hatırlamıyorum olursa mutlaka paylaşırım.:)

Xenon: 7. Nickinizin bir anlamı var mı? Neden bu nicki seçtiniz?

BozKurT: Nickimin anlamı çok, yalnız bir tanesi şu Atalarına ve yaşantılarına sadik olmak.
Diğer özelliklerini Google den bakabiliriz.:)
Bozkurt nickinin bende inanilmaz bir cazibesi var.

Xenon: bende severim ustam bu nici

BozKurT: Eyvallah sağ olasın

Xenon: 8. Hayatında olmazsa olmaz dediğin şeyler varmı?

BozKurT: Hayatımda olmazsa olmaz dediğim bir şey yok. zor sorular sormaya başladın xenon ustam. :)

Xenon: yine formumuza dönelim ustam biraz

Xenon: 9. Forum üyelerimizin acil, acil yardım gibi konuları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu açarken nasıl bir yol izlemeleri gerekir?

BozKurT: Eveeet güzel bir soru xenon ustam; yeni arkadaşlarımız ya heyecanlarından yada göze batsın diye acil yardım diye başlık acıyorlar bu başlık hiçbir şeyi ifade etmiyor ve aksine konuyu açan üyenin zararına oluyor. Yeni gelen başka bir üyede ayni baslığı acınca konular karışır kendi konusunu takip edemez hale geliyor. Üyelerimiz kendi menfaatleri için dikkat etsinler konu nasıl olabilir? En azından konu içeriği ile ilgili bir başlık yazmaları gerekir ve bölge hakkında tarihi hakkında açıklama yapmaları gerekir ve işaretin Doğusu batısı güneyi kuzeyi işaretlenmeli yönlerde bariz göze batan çakıl taşları tepeler dere eski yol vs. Mutlaka kroki ile belirtilmeli..Hersey uyelerimiz icin.

Xenon: bu konuya biraz daha değinmek istiyorum ustam

Xenon: forumda ustalarımız bu tarz konulardan sıkıldıkları bir gerçek konuda yalnızca 1 resim var ve acil çözüm isteniyor bu tarz mesajlar ustalarımızın motivasyonunu etkiliyormu?

BozKurT: Tabi ki etkiliyor tek resim var ve hiçbir açıklama yok. Ustalarımız neye göre cevap yazsınlar? Zaten o tür konular için kuralımız var konu kilitlenir veya silinir diye ama bizler bütün üyelerimizle beraber bir aile olduğumuzu düşünerek iyi niyetli ustalarımız yine de yardımcı olmaya çalışıyor ama yetersiz kaynak olduğu için sonuca ulaşılamıyor. Üyelerimiz mutlaka konu açma resim ekleme konularımızı okuyup ona göre konu açsınlar ki USTALARIMIZ kısa zamanda sonuca ulaşabilsinler konu sahibi arkadaşlarımızı yönlendirsinler

Xenon: 10. definemekani.com' da veya forum dışında kendinize örnek aldığınız kişiler var mı, varsa kimler?

BozKurT: Bu soruyu bana sorma ustam ben bir çok ustayı örnek alırım. Simdi alınganlık olmasın.çiçek sana

Xenon: 11. Hayatta yapmaktan en çok mutlu olduğunuz şeyler nelerdir?

BozKurT: ilk olarak ailem ile vakit geçirmek bana çok güzel anlar yaşatıyorlar, ikinci olarak tahmin ediyorsundur doğa gezisi dağ bayır demeden gezmek.

Xenon: 12. Şu anda yapamadığın ve en çok yapmak istediğin şey nedir?

BozKurT: Allah c.c nasip ederse önce bir umre, sonra hac görevimi yerine getirmek inşallah. Allah a şükürler olsun, isteklerimiz üst düzeylerde değil bundan sebep yapamadığımız bir şeyde yok şükürler olsun Rabbim sağlık versin gerisi olur.

Xenon: 13. Forumda gerçek hayatta da tanıdıklarınız var mı? Kimler?

BozKurT: evet var, birbirinden değerli abiler dostlar, var Fenerli, Harbici, Çalkaya28, Yağmurcu, Safkan, Kutay, Rafet5757, uzun süredir bir kaçı ile telefonda görüşemiyoruz ve hata birçoğu benim büyüğüm, buradanda özür dilemiş olayım.(şuan aklıma gelmiyenlerden özür dilerim.)

Xenon: 14.sitemizde eksik olduğunu veya mevcut olan bir şeyin gereksiz olduğunu düşündüğünüz bir konu varmı?

BozKurT: olsa idi hallederdik sonuçta bir nebze yönetici sıfatımız var.(alkış) ustalarında tastiği “onayı” ile yapıyoruz bu işleri.

Xenon: son bir soru Bozkurt ustam define deyince akla hayal aleminde bilinmeyen bir şeylerin peşinde koşturan insanlar akla geliyor çoğu insanın aklına sizce bu düşünce doğru bir düşüncemi ve bu konudaki düşüncelerinizi alabilirmiyim

BozKurT: Hayır bence böyle değil, neden dersen, foruma yüzlerce konu açılıyor her bir işaret farklı yerden farklı medeniyetlerden ve hayal ürünü olsa bu işaretlerin varlığı neden?
Belgeler bilgiler sayısal unsurların birçok kez arazinize uyduğunu görürsünüz. Bunlar birkaç ispatıdır diye düşünüyorum.
Hayal ürünü diye düşünenler, eli boş dönen arkadaşlardır. Fakir bölgede gezer boş yerde resmi kazı yaptırır, her şey yalanmış der çıkar işin içinden. Aynı yere gider gelir, sonra sıkılır bırakır, sonrada bu işler yalan uğraşmaya değmez der, olabilir. o anlık verilen kararlar ve düşüncelerdir.

Xenon: teşekkür ederim ustam bu değerli, yorumlarınız için forumdaki arkadaşlarımız bu vesile ile sizi daha yakından tanımış oldular

BozKurT: benden bu kadar, sana teşekkür ederim, bana zaman ayırıp dinlediğin için.

Xenon: bir sonraki röportajımızda değerli ustalarımızla devam edeceğiz takipte kalın sürpriz olacak

mekansız

Kullanıcı
Cevap: Bozkurt Admin, Röportajı

röportaj fikri çok güzel olmuş ustalarım elinize sağlık :)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

süper bir fikirmiş. okurken de zevkle okudum. Xenon'a ve Bozkurt a çok teşekkürler, samimiyetle bizlere kendilerini tanıtmaları, fikirleri, diyalogları okumak çok hoştu...

ASİAVCI

Kullanıcı

arkadaşlar harika olmuş inanın zevkle okudum forumu daimi takip eden üye arkadaşlarlada yaparsak ayrı hikayeler cıkacaktır (alkış) (alkış)

cyrelman

Kullanıcı

Tebrikler. Güzel bir söyleşi. Sohbet tadında. Bende yeni üye oldum. BoZKurT sayesinde. bakalım ne kadar ilerleyeceğiz...

Kervan07

Admin

bende 4 gözlen röpörtajı bekliyordum....ustalarımızı tanımak büyük zevk. bozkurt ustam allah yolunu açık etsin ve sana işlerinde kolaylık versin..

evet dediğiniz gibi başka sitelerde fazla söz hakkı vermeden şutluyorlar.. haksızlığa uğramak insanı çok incitiyor..bende bu yüzden burdayım çünkü burda hakkımı savunabiliyorum dahada önemlisi bana savunma hakkı verilmesi. teşekkürler bozkurt ustam iyiki varsınız..

aileniz ile huzur dolu nice sağlıklı yıllar, güzel günler geçirmeniz dileği ile allaha emanet olun. saygılarımla:)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Tebrikler. Güzel bir söyleşi. Sohbet tadında. Bende yeni üye oldum. BoZKurT sayesinde. bakalım ne kadar ilerleyeceğiz...

öyleyse vesile ile sana da hoş sefa geldin diyelim... iyi forumlar

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

xenon ustama
Yapmış olduğu bu güzel röportaj için teşekkürler(alkış)
BoZKurT ustam
Samimi cevaplarla kendinizi tanıttığınız için
Size de teşekkürler;)
Röportajların devamını bekliyoruz:)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

selamunaleykum,
tüm arkadaşlara gönülden teşekkür eder,
kendimi doğru tanıtabildiysem ne mutlu bana.
samimi ve uzun süren bir röportaj dı :)
xenon ustaya teşekkür ederim.saolsun.

cyrelman adlı üyemiz,sitemize hoş geldiniz.çok özür dilerim,benim vesilem ile geldiğinizi belirtmişsiniz,sizi tanıyor olabilirmiyim.
tanıyıpta unuttuysam çok özür dilerim,
iyi forumlar dilerim.