Bu Çeşme Bize Nedemek Ister Neler Yapmalıyız

sempatik_06

Kullanıcı
uzun bir aradan sonra buradayım. tekrar dönüş yaptım maceralara... bu çeşmede üzüm salkımı var birtane daha vardı o kayayı almışlar bi bakıp yorumlarsanız sevinirim... ilk resimde üzüm salkımı gibi kabartı işaret var hem sagda hem solda sagdaki şuan alınmış...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sempatik hoş geldin kıymetli kardeşim... biliyorsun her figür define ile ilintili olmayıp yöresel değer ve kıymetleri ihtiva ederler şüphelenmekte haklısın çünkü bizim beklentilerimiz malum dostum öncelikle suyun çeşmeye gelmeden önce damıtıldığı dinlendirildiği çeşmenin bir kaç adım arkasında olması muhtemel boşluğa bakmalısın çeşmenin kurna dediğimiz teknesi kalınsa içine ince ise altına yanında uluağaç varsa yakınında taşta varsa yoklanmalı suyun akarı dirsek yapıyorsa o bölüm incelenmeli Mevlam hayırlara vesile kılsın inşAllah...

esrarengiz2828

Kullanıcı
sempatik_06kardaşım hoşgeldin üzlettin kendini bu çeşmeyi bizim buralarda arıyorlardı bilgiye göre önünde duvar olacak duvarda kara taş olacak bunuda bi değerlendir ve benim knaatım arkasına bak çeşmini suyunun geldiği yer ve çeşmenin arkasında gizli kasa ara çeşmeyi yapan yaptıracak parayı arkadaki gizli çekilebilir kasaya koyuyor genelde