Bu Da Bizim Deve | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Da Bizim Deve

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kayalarda ,olursa sadece küçük kapatma yer olabilir. oda ihtimaldir.
bölgen zemin altı mezar odalarını barındırıyor. bir hayli de var.
bunları ayrı ayrı çizmek sana bir şey de kazandırmaz. giriş yönlerinin bazıları belli o kadar. görülmüş olsa bile,sıfır noktasını tam tespit etmeden yine bir kazanım sağlayamazsın.
örnekleme yaparsak:

bunlar vb. leri bir birinden bağımsız yerler. bazılarının yakın olması bağlantılı olduğunu göstermez.
yalnız hayvanat bahçesi gibi olan bu bölgede,bunların her birinin girişlerinden kaç odayı verdiğine,hangisinde maden olup olmadığı yerinde tespit edilmesi gerekir.
bazıları 3 odalıda olabilir ya bir emare olmayabilir ya da soygun yemiş olabilir değilmi.
bunlara dikkat edersen başlar öne eğik. bu demekki odaları burada. lakin girişleri görünmeyen arka eğimli yerlerden biraz açığından olur.
bunların işçilikleride gayet ağır ve zaman ister. belki bazı göz benzeri olanların ,biraz daha yüzeysel karşılığı olabilirmi yerinde anlaşılır.
başka ne söylenebilir bilmiyorum. ALLAH yardımcın olsun.

adrenalin68

Kullanıcı
kayalarda ,olursa sadece küçük kapatma yer olabilir. oda ihtimaldir.
bölgen zemin altı mezar odalarını barındırıyor. bir hayli de var.
bunları ayrı ayrı çizmek sana bir şey de kazandırmaz. giriş yönlerinin bazıları belli o kadar. görülmüş olsa bile,sıfır noktasını tam tespit etmeden yine bir kazanım sağlayamazsın.
örnekleme yaparsak:

bunlar vb. leri bir birinden bağımsız yerler. bazılarının yakın olması bağlantılı olduğunu göstermez.
yalnız hayvanat bahçesi gibi olan bu bölgede,bunların her birinin girişlerinden kaç odayı verdiğine,hangisinde maden olup olmadığı yerinde tespit edilmesi gerekir.
bazıları 3 odalıda olabilir ya bir emare olmayabilir ya da soygun yemiş olabilir değilmi.
bunlara dikkat edersen başlar öne eğik. bu demekki odaları burada. lakin girişleri görünmeyen arka eğimli yerlerden biraz açığından olur.
bunların işçilikleride gayet ağır ve zaman ister. belki bazı göz benzeri olanların ,biraz daha yüzeysel karşılığı olabilirmi yerinde anlaşılır.
başka ne söylenebilir bilmiyorum. ALLAH yardımcın olsun.
Ustam, diğer konumda birşey söylemiştin, bu yöntemle olmaz diye ya. Nasıl olsa olmaz işte. Bu yüzden bundan sonra sitede hiçbir konu açmamaya ve herhangi bir fotoğraf da paylaşmamayı düşünüyorum. Bazı sunaklara ulaşılabilmesi için yaralanmayı göze alarak çıktığım yerler oldu burda. Hani tek resim paylaşıp yorum isteyen bazı arkadaşlarımız oluyor ya bazen, işte ben bir çok fotoğrafla bölgedeki bulguları ve yaşanmışlığı paylaşmak istedim ve nerelerde ne gibi işlemler yapılabilir diye de sordum. Ama sizin de belirttiğiniz üzre, bizim sistem yanlış vesselam.

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ustam, diğer konumda birşey söylemiştin, bu yöntemle olmaz diye ya. Nasıl olsa olmaz işte. Bu yüzden bundan sonra sitede hiçbir konu açmamaya ve herhangi bir fotoğraf da paylaşmamayı düşünüyorum. Bazı sunaklara ulaşılabilmesi için yaralanmayı göze alarak çıktığım yerler oldu burda. Hani tek resim paylaşıp yorum isteyen bazı arkadaşlarımız oluyor ya bazen, işte ben bir çok fotoğrafla bölgedeki bulguları ve yaşanmışlığı paylaşmak istedim ve nerelerde ne gibi işlemler yapılabilir diye de sordum. Ama sizin de belirttiğiniz üzre, bizim sistem yanlış vesselam.
Arkadaşım buralar İkizceli ustanın dediği gibi birçok zeminaltı mezarları ve mahzenleri barındırıyor işaretlediğim yerde mesela birtanesi mevcut boşluk testi ile tesbitini yap değerli sinyalini yakala girişi gösterdiğim tarafta ara,Kolay gelsin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
verdiğin emek resimlerden belli oluyor kardeşim. bende emeğini nasıl kazanıma döndürebilirsinin
yolunu anlatmaya gayret ediyorum. giriş verilmiyor yada yeterli yorum yapılmıyor diye serzenişin olduğunu düşünüyorum. maalesef bazı ustalarımız yeterli zaman veremiyor. bizlerde gördüğümüzü esirgemiyoruz.
buradaki paylaşımlardan hepsinin yerine, bir iki tanesini, farklı yönlerden bilhassa olduğu yerin düşük kısımlarının açığından görülebilecek şekilde görme imkanımız olsaydı emin ol esirgemezdim.
örneğin çizdiğim yerleri her çepheden ,geniş açılı paylaşabilirsen bir görülsün. görüpte yazmayan harem zade olsun.
bu paylaşımlarında sadece bulguları öne alan dar çekimlerden oluşuyor. bunlar zemin altı ve tünelli olacağı için girişleri de düşük olan meyilli kısımlara bir kaç m. uzanır.
anlatabildiğimi sanıyorum ve paylaşımlarının devamlı olmasını temenni ediyorum. sağlıcakla.

A21MEDLi

Admin
buraya çok önem verdiğin belli fakat resimler çok düzensiz sıalanmış.
neyse dikaktimi çekenleri resim üzerinde anlattım.

adrenalin68

Kullanıcı
buraya çok önem verdiğin belli fakat resimler çok düzensiz sıalanmış.
neyse dikaktimi çekenleri resim üzerinde anlattım.

Evet ustam haklısın, resimlerin sıralanışı karışık oldu biraz. Bunun nedeni ise birçok bulgu ve detayı barındırmasından kaynaklandı. Ordan oraya, o oymadan karşıya, hayvandan hayvana derken karıştı. Bir de büyük olan oymalar kayaların zirve noktalarında. Üzerine çıkmak bir dert birkaç tanesine, üzerine çıkıldığında ise mecburen fotoğraf yakın çekim oldu. Verdiğiniz yerleri kontrol edeceğim ustam. Yalnız bu aralar sadece pazar günleri boşum, eğer pazar günü için bir fırsat yakalayabilirsem. Biraz daha detaylıca araştırmalarımı yapacağım inşallah.

MAVRAN

Super Moderatör
Sevgili kardeşim öncelikle özür dilerim inan çok yoğunum sadece telefondan girebiliyorum bu sıralar bilgisayara girmeye zaman yok diyecek kadar zamanım kısıtlı yinede söz verdiğim için yorum yapmaya çalışacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim bu yer muhtemel güçlü tuzaklarla korunuyor. Aslında ustalarım sana yazmışlar naçizane fikrimi yazdım sadece. Boşluk kontrolü yapmayı unutma, biz sadece buradan gördüklerimize yorum yapıyoruz sen oradasın asıl iş sende biz sana şurası doğru yer mal orada diyemeyiz keşke öyle bir hünerimiz olsa da biz bulduğumuz yerlerden olanları alabilsek. Saygılar Kardeşim.

Bir koruyucu var. sarı olan yerlere dikkat.

x var ancak bu kadar kolay olmamalı aldatmak için yapılmış olabilir tuzakta olabilir dikkat.

bu kumlar buraya yukarıdan bir yerden akıtılmış olabilir eğer öyle değil ise oraya taşınmışlar bir yerleri kapamak için veya yukarıdan bir yerler boşaltılmış olabilir. ileride resimlerde bir kapak var orası bu yerin yukarısında mı kalıyor.

baktığı yere dikkat bu birkaç resimde aynı yer önüme cıktı. sırtında taşıdığı yüke dikkat bir şeyler olabilir.

işte yine önümüze cıktı baktığı yer aynı ok nereye iniyor.

Kayaların arasında gizlenmiş girişte nöbet mi tutuyor dersiniz. toprak zeminden bir giriş olabilir ancak dikkat.

x var ve v de var işaret net zaden yerde yatan neyse bir girişi kapamış olabilir kontrol edilmeli ancak dikkat tuzak olabilir.

burada bir yığma var gibi yanılıyormuyum tumulus gibi duruyor. ancak labirent gibi neresine dokunursanız uzerinize gelecek gibi. Ancak TEVFİK USTAMIN DOZERİ BURADA İŞ GÖRÜR.

Bir kapak gibi duruyor hani yazmıştım kumlar nereden geliyor diye bu yerin aşağısında mı kalıyor o kum olan yer.

adrenalin68

Kullanıcı
Sevgili kardeşim öncelikle özür dilerim inan çok yoğunum sadece telefondan girebiliyorum bu sıralar bilgisayara girmeye zaman yok diyecek kadar zamanım kısıtlı yinede söz verdiğim için yorum yapmaya çalışacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim bu yer muhtemel güçlü tuzaklarla korunuyor. Aslında ustalarım sana yazmışlar naçizane fikrimi yazdım sadece. Boşluk kontrolü yapmayı unutma, biz sadece buradan gördüklerimize yorum yapıyoruz sen oradasın asıl iş sende biz sana şurası doğru yer mal orada diyemeyiz keşke öyle bir hünerimiz olsa da biz bulduğumuz yerlerden olanları alabilsek. Saygılar Kardeşim.

Bir koruyucu var. sarı olan yerlere dikkat.

x var ancak bu kadar kolay olmamalı aldatmak için yapılmış olabilir tuzakta olabilir dikkat.

bu kumlar buraya yukarıdan bir yerden akıtılmış olabilir eğer öyle değil ise oraya taşınmışlar bir yerleri kapamak için veya yukarıdan bir yerler boşaltılmış olabilir. ileride resimlerde bir kapak var orası bu yerin yukarısında mı kalıyor.

baktığı yere dikkat bu birkaç resimde aynı yer önüme cıktı. sırtında taşıdığı yüke dikkat bir şeyler olabilir.

işte yine önümüze cıktı baktığı yer aynı ok nereye iniyor.

Kayaların arasında gizlenmiş girişte nöbet mi tutuyor dersiniz. toprak zeminden bir giriş olabilir ancak dikkat.

x var ve v de var işaret net zaden yerde yatan neyse bir girişi kapamış olabilir kontrol edilmeli ancak dikkat tuzak olabilir.

burada bir yığma var gibi yanılıyormuyum tumulus gibi duruyor. ancak labirent gibi neresine dokunursanız uzerinize gelecek gibi. Ancak TEVFİK USTAMIN DOZERİ BURADA İŞ GÖRÜR.

Bir kapak gibi duruyor hani yazmıştım kumlar nereden geliyor diye bu yerin aşağısında mı kalıyor o kum olan yer.
Saygıdeğer ustam, ağzına, diline, eline sağlık. Zaman ayırıp gördüklerini yazmışsın. Devenin oradaki kum: o görmüş olduğunuz açıdan, yani kumun biraz önünden, devenin dibinden aşağı inilmiş, inen ekipten birini tanıyorum. Manyak bir çalışma yapmışlar. Oradan bir boşluk almışlar ve o hevesle inmişler ama boş. Diğerlerini araziye tekrar gittiğimde kontrol edeceğim. Son yorum yaptığın foto: deveden sonraki zirvenin biraz daha yukarısında, bulunduğu alanda diğer sunak ve işaretlerin çoğu orda. Ben de en çok onu beğendim. Bana göre kanatlı bir hayvan. Büyük olasılıkla da kartal. Ama kimse çıkıp da bu kartal veya şu/bu demedi. Hemen önünde baktığı yer diye düşünüyoruz. Sen ne dersin? Orda nasıl bir tasavvurda bulunmamızı tavsiye edersin?