Bu figürlerin anlamı varmı

defineciyasin

Kullanıcı
S.A üstadlar.. 60x40x25 ebatlarında mermer taşı yanında horasan 4 metre uzunluk toprağın dibine ne kadar gidiyor bilmem. böyle biryer var bu taşta horasanın sağbaşından cıktı...ben sabuna işledim makina olmadığından resimleyemedim...yan taraflarında kabartma balık resimleri var...
7550100_3905.JPG
6443100_3907.JPG
190100_3909.JPG

star21

Kullanıcı
Cevap: Bu figürlerin anlamı varmı

vallaha hakkınıo yemişler ha senin eşkiya zamanında işaretçi başı olman lazım mış...çok güzel yapmışsın ciddiyim :)...mezarın ve damatlık sandığın hazır :)

defineciyasin

Kullanıcı

Normalde taşi alacaktim ordan ama en az 100kg bende makina olmayinca sab7na ißledim bukadar yapabildim. Biraz acarmisin usta ne yapmam lazim.

İRON

Kullanıcı

Normalde taşi alacaktim ordan ama en az 100kg bende makina olmayinca sab7na ißledim bukadar yapabildim. Biraz acarmisin usta ne yapmam lazim.

100 kg da çok mu..?? kaldırdığım ağırlığı bir görsen varya aklın şaşar bu işaret bir kayadaysa güzel bir yerin şifresi olabilir onun için resimler şart..en kısa zamanda bekliyoruz resimlerini.selametle..

defineciyasin

Kullanıcı

kayada değil mermer taşında topraktan cıktı..

TRUVA

Admin

kardeş şu kayanın ve çevresinin resmini detaylı bir çekersen iyi olur birde yer hakkında açıklama yapın.size faydamız dokunsun.

Gitti

Kullanıcı

O diğilde güzelim hacı şakir sabunu hiç etmişsin be üstad.
:)))
Kokusunu bile alır gibi oldum sabunun.:))

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

bence 100 kg ağırlığında bir mermer taşsa bu olsa olsa mezar sitelidir. mezarıda oradadır roma mezarı heralde.. selam...dua..
tabi fotoğraf olmadan yanılıyor olab,lirim

defineciyasin

Kullanıcı

Usta burada cok buyuk selaleler var 200 metre alan icinde zaten bu sekilli tasta iki dere arasinda bi ada dusunun onun ortasi vadi gibi biyer.

nusret54

Kullanıcı

S.a konuyu ekleyen kardeşim senin tarifin üzerine sana yön vermeye çalışayım, bahsettigin mermer taş mezar steli üzerindeki figürler olum yaşam ve bolluk ile alakalı hıristiyanlik inancına göre oradaki balık bolluk bereket anlamında hz isa nın 400kg lık bir balıkla 87 kişiyi doyurduguna inanılır bu yüzden bolluk anlamı taşır, ancak balık mezar steli değilde kayada bir yerde olsa idi farklı anlam taşırdı, bu stelin orijinal yeri buldugun yer ise mezar önünde yani horasanli yer, kolay gelsin kardeşim.