bu harita hakkinda detayli bilgisi olan arkadaslar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

bu harita hakkinda detayli bilgisi olan arkadaslar

kalhiyu

Siteden Atıldı(Küfürlü yorumlar)
Kullanıcı
Cevap: bu harita hakkinda detayli bilgisi olan arkadaslar

bunun farkindayim sayin hudai ustam benim bahsetigim yer diger hic bir haritada gecmez sadece bu haritada var

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

her bölgeden yer vermiş konyadaki karadağı adanadaki erikli yaylayı giresundaki koyuncu yokusunu izmitteki göksuyu kandıradaki değirmenleri gümüşhanedeki şelaleleri şebinkarahisardaki ayıyı bayburtaki vezirtepe ve sarı gölü vs bununla iş yapılmaz adres yazmıyor birkaç yeri birleştirip tekharita yapınca böyle olmuş senin ayrıntılı bigin olan yer varsa yardımcı olurum bizde adres yazıyor

kalhiyu

Kullanıcı

benim ilgilendigim bulum adana yazan yer karanfildagi ve asagisina uzanan dere

kalhiyu

Kullanıcı

img317yzy.jpg
bu resimdeki gorunen dag haritada adana yazan yerdeki dag karanfil dagidir benimde muhtemelen yesildag dedigim dagdir aranilan butun bolge bu dagin eteginde fakat bu dagin kendisinde ne var bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

değerli kardeşim benim bilgimi ölçmeye kalkma derim bu haritada geçen yeşil dağ kandırada bulunur adanada olması imkansız adresi yazmayan belgeye inanma bunlar medeniyet işi xxxxxx bile halledemez küçük grupların parasını ara

Moderatör tarafında düzenlendi:

kalhiyu

Kullanıcı

ustacim estafurullah bilginizi olcmek ne haddime buraya yesil dag dememin nedeni sadece bu harita degil ben bu haritayi gormeden oncede burasi yesil dag olabilir diyordum daha onceki okudugum dokumanlara dayanarak ayrica bu gorunen haritada selale deresi dedigi yerde x li ayili ve filli selaleden bahsediyor bu dagin adi karanfil daha onceki adi karafil cocuklugumdan hatirlarim neden karafil demisler diye kara bir fil resmi varmis ve zamanindada aranmis bu fil denk geldiyseniz dokumanlarin birinde karafil takaar gemisinden bahseder bunlari da birakalim benim bu bolgelerde aramamin nedeni orta toroslar burasidir en onemli ip uclarindan biri bagdat yoludur bu yol yurdumuza girer adanaya gelmeden dogu tarafinda ikiye ayrilir kuzeye giden toroslari asar ve ipek yoluna kavusur adi artik bagdat yolu degildir kendisinden daha namli ipek yoluna kavusmustur ve adi ipek yoludur artik diger ayrilan kol ise tam batiya gider akdeniz sahilini takip eder kral yoluda denir bu yollarin haricindeki yollar onemli noktalara baglanti yollari posta yollaridir ipek yoluyla bagdat yolunu birbirine karistirip alakasiz yerlerde arayanlar malesef cok fazladir gelelim volcana bir volcan var birde volcan ismini kullanan sonradan tureyen volcanciklar sebebi volcanin inanilmaz bir une kavusmus olmasidir hatta okadar un yapmis ki yanindaki iki uc doruncu adamlar bile efsane olmus sonraki gelen eskiyalar isimleri aynen kullanmislar ama asla onun unune kavusamamislar bir bakiyorsunuz bir ekip 300 yil yasamis gibi hersey ayni yaptigi isler isimler kafalar karisiyor haliyle orjinal volcanin haritasinda adres bulamazsin yerel hic bir orjinal isim bullamazsin verdigi isimler halkin cogunlukla kullandigi isimlerdir fakat senin ak dedigin onun haritasinda karadir haritasinda heryere kendi kafasina gore bir isim vermistir ve kendisinden baska kimse bilmez 17oo ve sonrasi 1800 ve sonrasi 1900 ve sonrasi cakma volcanlarin donemidir butun bolgelerde aranmasinin sebebi bu cakmalar her bolgede farkli zamanlarda faliyet gostermistir ve iz birakmistir ayni orjinal volcanin yaptigi gibi hayat hikayeleri baska baskadir her dokumanda bir farkli dogrudur cunki isimler ayni olsada insanlar farklidir sonraki volcanlarin oyle anlatilan gibi bir varligi sakladigi bir hazinesi yoktur varsada ufak tefek bu yuzden orjinali uzerinden abartilarak anlatilir kafalarda burada birkez daha karisir niye derseniz hersey ayni olurmu malesef olmus adam yasamis 1630 1685 varligi hazinesi belli adam yasamis 1877 1940 anlatilan hazine ayni ////////// ustacim bu uzarda uzar ilk sozunuze tesuf ediyorum kesinlikle bir baskasini ne bilgi nede baska bir konuda asla sinamam o yapida biri degilim zaten bildigimi paylasir bilmedigimi sorar ogrenmeye calisirim tek bir kelime icin ansiklopedi okurum ogrenme adina her insanin bilgisine gorgusune sahsina saygim vardir bu cozulmesi gereken bir problemdir ve biliyorsunuz ki problem yeteri kadar anlasilmazise cozume asla ulasilmaz saygilarimla

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

değerli kardeşim anlatmak istediğim mevzu şu bahsi geçen işaretler ve emareler orada olabilir sonuçta biz koymadık sana lazım olan buradaki işlerin doğru bilgisi ekmek davası elimizden birşey gelirse gerekeni yaparız haritana gelince çok geniş bir alan neredeyse anadolu toprakları haritada türkçe yazı olması önceden el değiştirmesi yada biri tarafından yapıldığı anlamı kesin olur kolay iş yapacağın yer aramaya bak büyük işin sıkıntısıda büyük olur seni yorar haritayı fazla dikkate alma açık adres yazmıyor bu şekilde yeri bulur malı bulamazsın şelalelerden suyu savılabilen olana vede değirmenlere iyi bak ayı olan şelalede balık olmalı değirmenlerin su bendi anakayadan kesme olmasına dikkat et

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Lorut sen bir varsayımdan yola çıkıyorsun. ama bu varsayımının yanlış olduğunu söyleyemeyiz. BELGELERDE OKUDUKLARININ TAMAMININ DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜĞNMEMEN SANA TAVSİYEM OLUR. HERŞEY TIPATIP OTURMAYABİLİR. ÖNEMLİ OLAN SONUCA GÖTÜRECEK ŞEYLERLE KARŞILAŞTIĞINDA ELİNDEKİ BELGEYE BAK VE YORUMLA. BAK BAKALIM SENİ GERÇEKTEN BAHSEDİLEN SİSTME VARSA O ŞEKİLDE İLERLETİYORMU,

SONUÇ İSE BU VARSAYIMIN SONUNDA SEN YA BÜYÜK BİR KARMAŞAYA DÜŞECEK VE YILLAR SONRA BİLE BİR ADIM İLERİ ATAMAYACAKSIN, YADA HAKİKATEN ARADIĞIN BÖLGEDE ARADIĞIN EMARELERLE KARŞILAŞACAK SİSTEMİ OKUYACAK ÇÖZÜMLEYECEK VE BELKİDE BİR İLK OLACAKSIN.

mümkün değil demiyorum. lakin çok zor çok. çünkü bizlerde dahil olmak üzere bu saklanan malın üzerine bir sis bulutunu farkında olmadan örtmeye devam ediyoruz. farklı belgeler farklı bilgiler farklı yöreler, farklı duyumlar benzer sanılan farklı işaretler, herşey aleyhimize oluyor. ben adana da bunları arayan ilk seni duyuyorum. olamaz da demiyorum. yanlış anlama. neden olmasın diyorum. olabilir çünkü bunlar burdadır denilen yerlere yıllardır bakıyorlar. oraların ansını çoktan ağlattılar. ne izi kaldı ne tozu. çoğu da malesef bilinçsiz şekilde arayanlardı. inşallah adana da karşılaşırsın da hazır işaretler falan yıpratılmamış, bölge ellenilmemiş bir şekilde çözüme daha kolay hareket edebilirsin.

MESELA kocaeli adapazarı arasında, bırakın o apartman kadar ev kadar kayaları afedersin teyemmüm edecek taş bulamadığın yerler oluyor. sorsan bölge burası öyleyse nereye gitti kardeşim bu apartman kadar kayalar. nerde bu sergen kayalar. nerde bugemi kayalar nerde bu balkayalar.
kocaelide bi yer bulmuş ve eşkiya yeri bellemiş. onu anlatıyor adam. soruyorsun onun burasında bu olacak . cevap evet var o iznikte.
soruyorsun o zaman yanındaki şu onu görebildinizmi. onu gebzede gördük.
soruyorsun peki şunları şunları buldunuzmu orda yok diyor onlar ada da (sakarya) herkes biliyor zaten yerini diyor. son sorunun cevabı evet bulduk onu da düzcede bulduk .

az daha gideydiniz ya bide karabüke kastamonuya falan bakaydınız. :D yani adam inandırmış kendini ve öyle bir şartlamış ki. sen ikna edemezsin artık o hale gelmiş.

soruyorsun o zaman
eşkiya yarım saatte gitmişmiş. ama biz arabayla 3 saatte gidebiliyoruz. ama defineciye sorsan nerde bu sistemde bahsedilen kırmızı sarı beyaz tepeler dağlar, bahsedilen dereler ırmaklar.

yine hatırladığım bir söz belge alana uydurulmayacak. gezdiğin alan belgeye uyacak. belgede şurasında şu var diyorsa sen onu orda bulmalısın. bulamıyorsan bu senin hayal gücünün yada belgenin bir oyunudur.

fikrim, ya volcan diye biri yok kafamızı bulandırıyorlar, ya hakkaten vardı şaşırttı, ya yanlış bölgeleri doğru belledik, yada kendi kendimize yorumlar ekledik belgenin aslını bozduk. doğrusunu ALLAH bilir. görünen tek gerçek içinden çıkmanın zor olduğu bir hale gelmiş bir eşkiya gömüsünün izini sürdüğümüz.

senin gözlemlerin ve varsayımın için ise doğruluk payı olup olmadığını ancak araştırmaların sonucu sen ortaya koyabilirsin. kimse bu bölge doğru bölgedir diyemez. diğerleri yanlıştır diyemez. zaten volcan yada başka eşkiya guruplarının izini tozunu bulmuş, onların nerede ne zaman yaşadığını bilen, nereden ne kadar mal yüklediğini o malları yaklaşık nereye indirdiğini bilen biri Türkiyede yok. varım diyen de ben biliyorum demedi demez diyemez. eğer bulduysa da şu anki milyar tl lerinin haddini hesabını bilemez.

bizler matematik dersinde gördük. bilmem kaç bilinmeyenli ve bilmem kaçıncı dereceden denklemler vardı. volçan defnecilik aritmetiğinde bu denklemin babası gibidir. ardından gelen söylentiler karmaşıklaşmış belgeler onu daha da çok efsaneleştirdi ve malın yerini bulmayı kolaylaştıracağına zorlaştırdı. (tabi Türkiye topraklarında hali hazırda eşkiyadan kalan bir mal varsa)

benim bildiğim bişey varsa ya orjinal harita bulacaksın ya orjinal belge bulacaksın ya orjinal torununu bulacaksın. yada bu volçan hangi kilisenin güdümündeyse aslını ve çözümü orada arayacaksın. internet belgeleriyle, çoğaltma belgelerle, yeri yurdu belli olmayan açıkça şu semt şu yöre diye adı yazmayan sadece kara dere sarı tepe mor kale diye arayanlar bir ömürü tükettiler. en zekileri kırıntılarla yetindiler. oysaki adını hiç duymadığınız yerlerde volçanın gömüsünün izi birinci derece çevresinden sürülüyor. sorsan ya trakyada ya bulgaryada ya marmarada ya orta veya doğu karadenizde. ama bu adamın yakını öyle demiyor ve orada aramıyor.

kalhiyu

Kullanıcı

merhaba calkaya ve harbici ustalarim umarim bana kizmiyorsunuz haklisiniz benim soylediklerim saglam bir dokuman delil olmadan varsayimdan ote gecmez benim vardigim bu sonuc onlarca degisik versiyonunu okuduktan sonra vardigim bir sunuctur bu isin orjinalini bulma adina yukarida yazdigim bagdat yolu hakkindaki bir idda degildir gercek budur bu isin ne denli zor oldugunun farkindayim uyarilarinizi dikkate alacagim tesekkurler konuyla alakali birsey paylasayim bunun dogrulugunu ben cok aradim bulamadim ama cok samimi bir arkadasim tvde izlemis anlatiyorum aynen bir zamanlar tvde bizimkiler dizisi vardi katil rolundeki horoz besleyen adam diyor adi AYKUT ORAY bu sahis diziden sonra bir kac program yapti flash tvye tgrtye show tvye vs onun soyledigi flash tvde izlemis umut diye bir program bir programinda yurt disindan gelen bir misafiri agirliyor adami havalimaninda karsiliyorlar bu siradada gizli kamera cekimi yapiliyor ve aynen tvde yayinlaniyor gelen sahis VOLCANin bilmem kacinci kusaktan torunu yerlesiyorlar bir yere orada adam anlatiyor bir suru dokuman cikartiyor gosteriyor aykut orala yayin kesintisiz devam ediyor adamin soyledigi bu bolgeye gidecegiz diyor cikip adanaya geliyorlar sehrin kuzeyinde suan baraj kenari olan bir koy sehrin icidir su an harita buradan basliyor diyor fakat heryer insan cok kalabalik bir islem yapmiyorlar daha kolay bir nokta var diyor aykut orala buyuk bir kup parasi var diyor doguda bir sehir arkadasim hatirlayamiyor ismini vesselam gidiyorlar hersey ekranda arkadasim aynen izledim bu sekilde diyor o sehre variyorlar noktayi buluyorlar uygun vir vakitte aciyorlar aynen dedigi gibi kocaman bir kup cikiyor paralar takilar damlar mala bakarken jandarma devreye giriyor ve aliyorlar ekibi bu olayin basindan beri aykut oral jandarmayla kordineli profesyonel bir defineci rolu oynuyor bu programi ben cok aradim bulamadim donup dolasip arkadasima yukleniyorum o donemde yemin ediyor ki samimi bir arkadasim yalan soylemez baba boyle bir sey icin hic solemez ben aynen bu sekilde izledim diyor ama bir turlu bulamadim belki hatirlayan cikar benim bu yazdigimdan aklina gelirde bizimle paylasir saygilar kolay gelsin

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

lorut ustad. kızmadım aksine mutlu oldum. çünkü dediğim gibi yıllardır şartlandırılıp burada denilen yerlerde arayıp duruyorlar. sana bahsettiğim yerlerde bu iş benim bildiğim 50 senedir sürüyor. daha eskisini bilemem ama 50 yıldır bu eşkiya gömüsü aranıyor. kırılmadık işaret koparılmadık taş bozulmamış oynanmamış yer kalmadı birde üzerine toplu yerleşimler başladı. şimdi örneğin kocaelinde bulan olmadı mı hemde neler neler bulundu. ama artık tesadüflerle bulunur halde. şimdilerde işaret bulabilirsen gömü bulmuş kadar sevinmen lazım. çünkü bariz işaretlerin tamamına yakını yok edildi. sadece göze çarpmayan yada çok sarpta olanlar kaldı.

medeniyet işidir diyenlere cevaben hayır değildir diyebiliyorum. medeniyete ait olan değil aksine sabun kalıbı şeklinde desem. sanırım yeterli olur.

bence araştırmalarını bazı ustaların dediği gibi derinlemesine devam ettir. bahsettiğin yerleri doğrulamak istiyorsan bahsettiğin karanfil dağı şelale deresi dediğin yerlere yakın belgende yazan diğer yerler varmı irdele. yada bu dere boyuna gir sorulan değirmenleri bul. değirmenlerin yakınında şelaleler yakınında işaret ara. bu dere boyunda mesela taştan yapılmış hayvan ve insan silüeti gibi onlarca yüzlerce kaya varmı ara. yani. diyeceğim sen anlattıklarını ancak kendin tasdik edebilirsin. gezerek sistemin devamını araştırabilirsin. inşallah güzel şeylerle de karşılaşırsın. olma ihtimali yoktur diyemeyiz. olabilir.