Bu kayaları üst üste nasıl koymuşlar ? Resimler görseldir. | Define işaretleri ve anlamları

Bu kayaları üst üste nasıl koymuşlar ? Resimler görseldir.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Alttaki resimler çevreye hakim bir tepededir. Kayaların parça kayaların boyu 50 cm ile 2 metre arasındadır. Hani bazan kayalarda haç, kesik var gibi görünür. Buranın her yeri elle yapılmış gibi. Bu kayalık sırası uzunca bir mesafede hep bu şekilde. Merakla inceledim, sanki insanlar kayaları kesip koymuşlar gibi. Tepesiyle altı arasında 30 metre civarında yükseklik var. Görüntünün arka kısmı gölet ön kısmı tepelik ve çok kayalık bir arazi. Manzara muhteşemdi :) dikkatim kayalarda olduğu için onları çektim.
1695561100254.jpeg

1695561153095.jpeg

Bu resimdeki kayalar benim olduğum yerden 4 katlı bina yüksekliğindedir.

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Alttaki resimler çevreye hakim bir tepededir. Kayaların parça kayaların boyu 50 cm ile 2 metre arasındadır. Hani bazan kayalarda haç, kesik var gibi görünür. Buranın her yeri elle yapılmış gibi. Bu kayalık sırası uzunca bir mesafede hep bu şekilde. Merakla inceledim, sanki insanlar kayaları kesip koymuşlar gibi. Tepesiyle altı arasında 30 metre civarında yükseklik var. Görüntünün arka kısmı gölet ön kısmı tepelik ve çok kayalık bir arazi. Manzara muhteşemdi :) dikkatim kayalarda olduğu için onları çektim.
Ekli dosyayı görüntüle 26726

Ekli dosyayı görüntüle 26727
@Necat. Usdam Selamlar,
" Siz baktığınızda ordaki kayaların Doğal oldugunu sanarsınız, Aslında o kayaları biz örgü yaptık " Der yazılarda, işde bunlar çok önemli ve düşündürücüdür, Ben Nalbant alanı konusunda o dogal gibi olan aslında örgü olan kayaların resmini koymuştum, ordanda görebilirsiniz , Buna nasıl bir teknik ve nasıl bir güç kullanmışlar hayret edersiniz,,

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@Necat. Usdam Selamlar,
" Siz baktığınızda ordaki kayaların Doğal oldugunu sanarsınız, Aslında o kayaları biz örgü yaptık " Der yazılarda, işde bunlar çok önemli ve düşündürücüdür, Ben Nalbant alanı konusunda o dogal gibi olan aslında örgü olan kayaların resmini koymuştum, ordan da görebilirsiniz , Buna nasıl bir teknik ve nasıl bir güç kullanmışlar hayret edersiniz,,
Balkaya ustam bu kayalık epey geniş bir alan , o kayaları bu günkü imkanlarla bile koyma olanağı yok gibi görünüyor. Yer zaten araç çalıştırılacak bir yer değil. tam tepeye çıkmak bile imkansız görünüyor

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Necat. Ustam doğal bunlar
Kum ocağı çalışması sırasında gördüm öyle böyle değil dagda yar açmışlardı kayalari ezerek kum yapıyorlardı orda gördüm koskoca cingikayalari sanki duvar yapmış sanirsin toprak altindan kayalar o kadar muntazam duzilmiskerki hayret ettim o gördüklerime bakarak bunlar birşey değil

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@Necat. Ustam doğal bunlar
Kum ocağı çalışması sırasında gördüm öyle böyle değil dagda yar açmışlardı kayalari ezerek kum yapıyorlardı orda gördüm koskoca cingikayalari sanki duvar yapmış sanirsin toprak altindan kayalar o kadar muntazam duzilmiskerki hayret ettim o gördüklerime bakarak bunlar birşey değil
Bu çok kısa bir alan :) sıradağ şeklinde devam ediyor. Ben de doğal diyorum zaten :)

TRUVA

Admin
Yüzlerce kilometreden dev kayaları getirip piramit oluşturanlar. Günümüzde gordugunuz tiyatro stadyum yapanların yanında bunlar kolay sayılır onlar icin hayatları sadece kaya taşla uğraşmakla geçmiş. Güzel bir yer . Oraya gizli bir giriş olacak onu bulmak gerekir

Kader25

Admin
Burası çok büyük bir iş abi.
Muhafızı illa muhakkak vardır.
Figurunu de vesikalık yapmışlardır.
Farketmemis olabilirsiniz.
Burayı ancak seyrederiz bizler. Başka da elimizden birsey gelmez.
Etrafta ufak tefek kasalar vardır.
Sana şu kadarını soyleyeyim:
Burada en az 5 ton.kaliteli Mal vardır.🤩🤩🤩
Kirikkaleye yakın sayılır mı burası?
(Evet-Hayir yeterlidir cevap icin☺️)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ben birşeyler görüyorum ammee...🤣

Ekli dosyalar

• IMG_20230924_213754.jpg
    IMG_20230924_213754.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 29

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
İşaretledigim alanı net göreydik iyiydi 👍

Ekli dosyalar

• IMG_20230924_213945.jpg
    IMG_20230924_213945.jpg
    743 KB · Görüntüleme: 31

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Burası çok büyük bir iş abi.
Muhafızı illa muhakkak vardır.
Figurunu de vesikalık yapmışlardır.
Farketmemis olabilirsiniz.
Burayı ancak seyrederiz bizler. Başka da elimizden birsey gelmez.
Etrafta ufak tefek kasalar vardır.
Sana şu kadarını soyleyeyim:
Burada en az 5 ton.kaliteli Mal vardır.🤩🤩🤩
Kirikkaleye yakın sayılır mı burası?
(Evet-Hayir yeterlidir cevap icin☺️)
Yakın, Keskin ile Bala arası