bu şekillerden 200 metre alan içinde 20 kadar var.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

bu şekillerden 200 metre alan içinde 20 kadar var..

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: bu şekillerden 200 metre alan içinde 20 kadar var..

Cesitli insaat ve yapilarda kullanilmaz uzere kesilecek taslarin ocagi gibi geldi bana. Yukarida arkadaslarin fikirlerini beyan ettigi iste belki mezae kapaklari icin kesimler yada yapi taslari olmasi icin bir i ocak denmis. Bu ihtimali goz onune alarak cevrede bir arastirma yapabilirsin.
Yani taslar ne icin oradan alinmis, kesilmis. Cevreye odaklan.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

selcuk bey bence siz yanılıyosunuz.. taş ovağı derede şelalenin altında olmaz heleki 2000 bin yıl önce zaten olmaz.. dalga gececekseniz başka yerlerde eğlendirin kendinizi saygılar..

taş ocağı dedikleri şey zemin altı mezar odaları için az biraz taşa ihtiyaç duyuluyor bunuda en yakın ve en uygun yerlerden temin ediyorlar asıl 2000 yıl önce taş kesim yerleri olması lazım zaten bir bölgede zemin altı varsa taş kesim yerleri mecburen olacaktır odaların taşlarını uzaylılar getirmeyecek haliyle
birde bu mezarları halk yapıyor yani birkaç kişi yapıyor kral yaptıracak olsa dediğin gibi gerçek buyuk bir taş ocağından getirtir... halkın uzaklardan taş getirecek ne durumu nede zamanı olur kardeşim...
ayrıca senin fotoğrafların taş kesim yeri olmaya bilir.. bu fikir bana da yakın geldi bencede taş ocağı değil...

defineciyasin

Kullanıcı

ozaman ben yanıldım... bu taşların etrafı hep delik.. hac işareti falan var şelalede..

mezarcı14

Kullanıcı

yasin bence diğer olan resimleri yükle,

defineciyasin

Kullanıcı

ok yükleyecegim..

şüpheci

Yasaklı
Yasaklı

burdan taş koparılmış daıre şeklınde ve bu alınan taş mutlaka bır yere kullanılmıştır yanı bulacagın yerın giriş kapısı daire seklındedır mezarda olabılır gömü yeride olabılır sen o kayayı bı ıncele ve çevresındede arastırma yap fazla uzakta olmaz yeri

defineciyasin

Kullanıcı

Cok kaya var burda acaba selalenin oralara koymus olabilirlermi.selale var 50 metre yaninda

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı

mezarlık alandasın . kaya mezarların var. cubuklarla noktalarsın . kücük haclar olur yakınlarında

mezarcı14

Kullanıcı

yasin sen nerelisin hacı, yazılardaki çıkan mezarı profil yapmışsın, mezarın başında V.D yazıyo ordan tanıdım

defineciyasin

Kullanıcı

Boluluyum sen nerelisin haci