Bulgarıstanın en anık haydusko hazınelerı. | Define işaretleri ve anlamları

Bulgarıstanın en anık haydusko hazınelerı.

ersan

Admin
Ve hazine avcıları Haydushko önce
Ballon
1940 Bulgar-Türk sınırında - üçüncü sınır post / sonra bazı Dobruca köyünün Kadaritsa / asker zirve. O, kalem yere sınırında oldu Malko Tırnovo, kızını büyük Kehaya ekledi.
Eğer komutanı konukların rütbe subayların önemli mesaja gelip bir kez. Komutanı bir asker aldı ve ziyaretçiler için bazı oyun öldürmek için ava hounds. Köpekleri edelim. Onlar Brashlyan Yunan mezar denilen uzun, eğimli bir tepede onların oyunu ve zadzhavkali, yağmur kaldırdı. Pusu asker nerede tuttuğunu Sonra Bratanova için yağmur chetarlak. Geyik aniden atladı. O vuruldu ve geyik yerinde düştü. Tuzak - O anda ayağını çukura battı. Oradan güçlü bir hava akımı başladı kuru yaprakları ile duşlar. Yeraltından havalandırma Idella jakuzi jet hissediyor. Asker koştu ve bir geyik kafasını kesti. Asma Ocak tek gürgen ve onun delik etkilendim çünkü, o görmeye gittim. Bak - bir zindan girişinde. Teşebbüs ve taş bir tablo vardı bir odaya ve üç altın topları indi. Ben uzakta baktı: merdiven yeraltı galerisi götürür. Sonraki kapı başka bir oda oldu. Bir duvar sadece altın topları ile oda paylaştı. O altın topları dışarı çekilir aldı ve giriş kapalı olan taş.
Geçmiş zaman. Ateş. Malko Tırnovo kalmasını istedi, o, sendika kızı ile evlendi. Ama evlenmek için çalışırsanız kızı onu öldürmek olacağını söyledim. korktum asker var. Üç altın topları aldı ve kendi anavatanlarında bıraktı.
Daha yirmi yıl sonra, o hazine Valchan lider arıyorlar duydum. Yeraltı girişleri Aranıyor. Sonra üç altın topları sırrını ortaya çıkarmak için karar verdi. Onu aramak için izin vermek için 1962 yılında hükümete uygulanan yeraltı girişi. Bu izin verildi. O adam gitti ve korumaları gidip, üç gün yeri ve zindan girişinde gitmek, ama bulamadım. Ve hazine avcısı efsaneler göre de ilgili olduğu için Karamlaka ve Maslen bodrum. Giriş için arama bana bu hikayeyi anlattı ve efsanevi bir damla olmadan gerçek bir karakteri vardır Malko Ivy köyünden kendisine Ivan amca AngeIov'u katılmıştı.

Wagon Kara Emin
Wagon Kara Emin'in hazine avcılık karakteri. Bu Maslen olduğunu.
Sultan gizli bağlantıyı Kara Emin ima sonra ile Valchan lideri ve onu aramaya karar verdim, Kara Emin altın hazineyi aldı ve Maslen onu taşıdı. Orada Nişan bir büyük ve bir küçük taş yelken yapmak için sakladı. Para yelken yakındır. Kara Emin belgeler üretir ile kendi açıklamaları ve karşılamaya gitti ile onların günahlarını itiraf Valchan ve onun şirket kalmak istiyor. Eğer kabile şefi kabul etmezseniz, onun adını değiştirmek istiyorsunuz ve o başka bir ad altında İstanbul'da yasadışı yaşayacaktı. Ama Valchan onu turşu ve belgeleri hazine eve geldi.
Yani orada ne yazılı:
Batıya vagon kırk metre iyi. Doğuya vagon iki metre siyah bir taş vardır. Bu manda benzer suda yatmaktadır. Kuyu suyu, küçük bir uçurumun içine birleştirir. Dere - yarı zamanlı Sahat küçük uçurumun su büyük bir dere akar. Nerede iki obrukları, bir kaya var toplamak altında Kepçe ile Mahmut. Bu akışında manastır "St Parashkev." O Roma döneminden olduğunu.
Büyük İkizler, altı metre uzunluğunda ve iki metre genişliğinde. Sol taraftan çan yapılır. Onun rock ki deniz yıkar. Rock biraz yelken olduğunu. Bu kadar uzun bir kopyası gibidir. Ve bu kalan para var, ama az zaman. Ve zaten altı fildzhana yapmış bir duvara ulaştı altı saattir. Ama zindan girişinde bulunmaktadır. Veya Shaitan burnunda gizli bir sır vardır. Bir hazine vardır. Bu işaretler vardır "Valchanova süvari." Bu Karamlaka Maslen başlar ve biter. Bu Zindan Mucize ağaç. Dalları kuş tünemiş. Bodrum çatısında güneş altın ve elmas yapılır. Tüm hazine mağarada bıraktı değer. Trakya cetvel - Bu Lysimachus'a bir hazinedir.

Sofya Gizli bir hazine
Köyleri arasında yer alan Üst oldukça ıssız yer, çölde ve Aşağı Malina Sofya.
Bunu bilmek nasıl?
Genç Bulgar Turceni Almanya'da iş aramaya gitti. Yanlışlıkla bir araya geldi bir otelde kaldıkları, Bulgaristan'a dönmeden önce Avusturya ve Belçika dolaştım ile Bulgar göçmeni. Konuştuk ve Bulgarlar bulduğu çok mutluyuz ile Bulgar ve Bulgaristan konuşmak kime. Jorgen zengin ve varlıklı çocuğu evine davet etti ve yemiş ve sarhoş olan bir yer vardı, o bir sır emanet karar. Köyleri arasında yer alan Bulgaristan, hazine bilir ona açıklayın Üst ve Alt Malina Sofya. Oraya git ve büyük geniş taş görünüyorsun. Vardiya Ocak ayında ve zindan girer.
Bulgaristan'da çocuk döndü. O gitti ve yeri ve plaka bulundu. Vardiyalar Ocak ayında ve büyük bir hazine buldu. Ama o bir tuzak var düzenlenmiş olduğunu biliyordu. Ve bir yılan şeklinde bir cilt olduğunu ve bu sistem şarap tulumu vurur adım yani sabit ve kitlenir. Olduğu gibi olan çocuk. Bu şarap tulumu anında ona vurdu ve o bilinçsiz düştü, pervasızca ilerledi. Yarım saat yatıyordu. Sonra korkmuş çıkardı. Plaka Shift ve giriş kapalı. Bir süre sonra tekrar gitmeye karar verdi. Oğlan paylaşmak vermedi ne uzun zaman ile herkes. Çoğu sonra tuzak sistemini etkisiz hale bilen deneyimli bir hazine avcısı aramak için onu tavsiye Sliven, bir adam güveniyorum.

Razgrad mermer crypt
Razgrad ormanları yürüyen bir orman koruma, yanlışlıkla bilinmeyen yeraltı o kadar taş girişinde bir kitabede geldi. Işareti İçeri gitmek istiyorsanız, burada yazılı büyülü kelimeleri yüksek sesle dile 'dedi. " Tüm mermerden inşa edilmiştir. Sekiz oda saydım. Bu üç çıkıntılı şekil birinde. İki erkek ve ortada bir kadın. Onlar buz kaplı olarak şeffaf görünüyordu. Keşfedilen Bulgar halkının tarihinin tarif edilmiş Bulgar eski üzerine yazılmış birçok kitap vardır. Kitaplar dünyanın yaratılması ve insan türü hakkında bilgi yoktu.

" Trap - Terazi "
Merano köyünde ıssız orman yolda yürürken Elhovo Sakartsi köyünden iki kardeş, bir delik gördüm bir kere. Deliğin açılması yaklaşık iki yuvarlak taş budaklı. Bu zindanda şey olduğunu yaşlı öne genç söyledim, ve o kontrol etmek için gelecektir. Komisyon sefer altın bir sürü görür. Hızla onun çantası dolu ve aceleyle dışarı, ama yaklaştı çıkışları iki taş alınlarında toplanan ve giriş kapalı eğer. kardeşler panik ve korkmuş. Bir dışında duruyor ve içeride, diğer ağlıyor. Sonra kardeşi hatırladı ve gidip onlar alınmıştır para dökmek söyledi. O onu dinledi. Kusan. Para dökün ve taşlar birbirinden yavaş yavaş açıldı ve genç adam bembeyaz çıktı dönen. Stres Alınan ve son zamanlarda öldü. O ne olduğunu gördüm kardeşi için kardeşi ve bu lanet mağaraya girmek için asla söz verdi. Kamufle giriş için ince dallar ve otlar ve izin.
Fakat bir zaman sonra o paylaşılan ile Sliven bir büyük hazine avcısı. Ve hikayeyi anlattı ve kardeşi. Ama yağmacılar korkmuş değildi ve yere onu öğüt başladı. O bilir ona söz . girişini kapatmak değil sistem silahsızlandırılması 'oraya ve tuzak silahsızlandırılması edeceğiz. Bu "- Terazi Tuzak" dir. Nasıl çalışır? Neden taşlar ve zindanın zatvyaryat girişinde yakın? taşlar her zaman birbirinden uzak olduğunuzda gidin. Giriş ücretsizdir, ancak altın kase parçası götürmek ve tuzak denge gidersen yıkılır ve giriş kapalıdır. Ve altın kazma bu kase almak için değil. Sen idare orada bulacaksınız. Onun zincirleri için tüm bulaşmış bağlı olan içyağı. Hilkat garibesi zincirleri taşları işlemek ve ülkelerde hareketsiz yalan. Böylece güvenli bir şekilde ve dışarı almak ve bütün hazine dışarı. Olabilir çocuğun açıklama duydum ve Sliven sadece insanların gelecek gibi içeri kabul etti. Çocuk niyetlerini paylaşılan ve eşi. O korkmuş ve ona izin vermedi ki çığlık attı. Ve onun kardeşi olarak bu dünyayı terk etmek istemiyordu. Yani Merano köy Sakartsi Elhovo hazine bozulmadan kalır.

Hazine Emin Haskyuvliyata ve Yeniçerilerin isyanı
Olan soy, bir Bulgar adı Kadri Bey bir Türk tarafından özgün bir nüsha halinde teslim satıcı - Belge Bulgar tarafından 1903 yılında İstanbul'dan Bulgaristan'a aktarılır. Büyükbabası Kurt adlı belge hazine Emin Haskyuvliyata ve Yeniçerilerin isyanı miras - Bir acemi bağımlınal İsmet Shots Emin Bey'in komplo katıldı Yeniçeri - Bashi byulyuk.

Tüccar
1903 yılında İstanbul'da ticaret üzerinde gitmek için kullanılır. Bulgar Am - Bir Türk Kadri Bey adında ve Bulgar bana sordu bir kez kaldığını handa, bana gel. Evet - Ben söyledim - Bulgarca. Ve sen? Benim adım Türk, ama benim Bulgar kökenli. Ve bu yüzden ben İstanbul'da yaşamak lazım oldu.
Kulaktan kulağa, Kadri Bey Haskovo kazasa, Filibe bulunduğu hazine Emin Haskyuvliyata benim dikte notları gönüllü Sancak, dedesi Kurt tarafından gizli - byulyuk-Bashi olarak 1786-1812 Emin Haskyuvliyata altında hizmet, Yeniçeri. O, sadece hayatta komplocu kaldı hazineyi gizleme katıldı ve daha sonra Basmadzhi Bashi otlatma gelen Kırcaali Emina ordusunu yenilgiye uğramadan önce kaçmıştır. O, Emin Haskyuvliyata izlediği için hazine ile ona güveniyorum. Byulyuk-Bashi - Sonra Emin akıllıca Yeniçeri isyanı sırasında o Trendafil kurt emanet hazineyi kaçırdı çünkü hazine nerede olduğunu bilmediğini yanıtladı. Öfkeli Basmadzhi otlatma Trendafil-byulyuk-Bashi yakaladı ve kazığa. Valko kaçtı ve İstanbul'da saklandı. Valko, kırk beş yaşında döndü evli ve hazinenin babası Shots Bay orijinal açıklamadan hemen önce ölmek önce manastır sözü aldı ve Bulgaristan'a aktarılacak bir yol bulmak için onu emretti. Bu toplanan çünkü Bakalım tarafından birçok Bulgar kan.
1904 Ben temasa çalıştı ile Kral Ferdinand ve onu devlete hazineyi bulmak için açıklama verir. O hayır dedi, ama aynı zamanda onun emretti onu arıyor güvenilir subaylar, ama, çünkü onlar bunu bulamadım ben tam bir açıklama ile onlara vermedi.
Bir süre sonra ticari iş gitti ve altı saat Svilengrad Gümrük kaldı, katip-Emina gümrük memuru hazine için bir özet not verdi. Ben şimdi yaşlıyım ve onu aramaya gidemem söyledim. Ve o kadar çok sıkıntılı ve fakirim. Param var ve hayatta kalmak, bu yüzden ona verdi ve benden ona onu helal diledi. bulursa fakirlere yardım etmek, emretti, bu hazine çok kan aktı çünkü.
Yazar: Ivan Bubalov

oskar

Kullanıcı
Cevap: Bulgarıstanın en anık haydusko hazınelerı.

s.a.

ersan usta birinci paragraf benim bölgem,yanlız tercümeden pek bişey anlayamadım özr,bölgeden söylediği iki adreside biliyorum,

paylaşım için tşkr ve saygılar.

oskar

Kullanıcı

ben kırklareli bulgar sınırındanım,denilen yerler bulgar sınırında breslen ve çatırlık ,fakat bölgeyi geniş tutmuş, şu hava üfleyen mağarayla ilgili.tercüme biraz daha iyi olsa belki bir şeyler çıkartılabilir kanısındayım.

armany

Kullanıcı

emegine salik...