bun yazıyı okuyabilen var mı???? | Define işaretleri ve anlamları

bun yazıyı okuyabilen var mı????

İRON

Kullanıcı
5746ddd.jpg

6049yyyy.jpg

saygı değer arkadaşlar bu yazı bir arkadaşımdan geldi ellerinde devamıda varmış.yardım istedi burdan bunu tercümesini yapan yada hangi dilde olduğunu bilen varsa lütfen yorumlarını esirgemessinler.saygılar sevgiler selametle kalınız.tşlr.....

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: bun yazıyı okuyabilen var mı????

çok ilginç bir şeye benziyor Fakir Baba ustamız. Eni dar 10 cm kadar sanırım. metreniz boy olarak da 394 cm de duruyor sanırım.

doğru anladımsa 394 cm ye 10 cm lik bir yazı? hemde çok çok eski değil. bakalım sonu neye varacak. bende merak ettim bunu. hakkınızda hayırlısı olsun. inşallah dilinden anlayan ustalar yorumlarlar FAKİR BABA ustad.

Gitti

Kullanıcı

Gürcü alfabesine benziyor biraz ustam.

İRON

Kullanıcı

çok ilginç bir şeye benziyor Fakir Baba ustamız. Eni dar 10 cm kadar sanırım. metreniz boy olarak da 394 cm de duruyor sanırım.

doğru anladımsa 394 cm ye 10 cm lik bir yazı? hemde çok çok eski değil. bakalım sonu neye varacak. bende merak ettim bunu. hakkınızda hayırlısı olsun. inşallah dilinden anlayan ustalar yorumlarlar FAKİR BABA ustad.

doğrudur harbi kardeş.genişliği 10 ila 9 cm uzunluğu ise anllattığı kadarıyla 7 metre boyunda ama iki parçada oluşuyor .bir kilisenin duvarından alınmış diyorlar lakin ne kadar doğru bilemiyorum.ama eski olduğu kadar sahte olmadığı kannatimce doğrudur.inş yorumlayan ustalar çıkarlar.tşlr harbi kardeşim sağol varol.saygılarımla selametle kalınız...

İRON

Kullanıcı

Gürcü alfabesine benziyor biraz ustam.

ilgi ve alakanız için tşlr.kardeş varsa şayet görcü yazısı arşivinizde yayınlarmısınız burda bi bakalım......bakalım ne kdar benziyor gürcü alfabaesine..yorumunuz çok tşlr.saygılar sevgiler.selametle kalınız.........

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar fakir baba detaylı olarak bir bakayım. batı roma dan kalan ermenilerin yazısına benziyor. Her kelime S ile başlıyor eğer kiliseden bulunduysa büyük ihtimal ya batı roma işi yada ermeni işi.

Son düzenleme:

mameki

Kullanıcı

Üstadım Kolay Gelsin .Güzel bi konu olmuş. Yazı eski ermenice yanlız kafama takılan yazılan yer .Saman kağıdına benziyor doğrumu ? eğer önemli bi şeyse neden bu kağıdı kullanmışlar yada uzun zaman önce yazılmışsa nasıl bunu korumayı başarmışlar?Eğer bunu okutmak istiyorsan kiliseye gitmen lazım Üstad.Yaşlı ve Tecrübeli bi papaz işini görür .Saygılar

casa

Kullanıcı

süryanice bir yazı dostum.günlük tründe yazılan bişey.tabiki süryaniceyi okumak biraz karışık yani keilmeler sondan düze doğru başlar.bu bir sandık içinden çıkmış olmalı.

İRON

Kullanıcı

Merhabalar fakir baba detaylı olarak bir bakayım. batı roma dan kalan ermenilerin yazısına benziyor. Her kelime S ile başlıyor eğer kiliseden bulunduysa büyük ihtimal ya batı roma işi yada ermeni işi.

tatlarlı kardeşim az çok bende benzettim ama tam emin olamadım..detaylıca araştırıp olumlu bir şekilde dönersen çok memnun olurum...tşlr.kolay gelisinn.