bun yazıyı okuyabilen var mı???? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

bun yazıyı okuyabilen var mı????

İRON

Kullanıcı
Cevap: bun yazıyı okuyabilen var mı????

Üstadım Kolay Gelsin .Güzel bi konu olmuş. Yazı eski ermenice yanlız kafama takılan yazılan yer .Saman kağıdına benziyor doğrumu ? eğer önemli bi şeyse neden bu kağıdı kullanmışlar yada uzun zaman önce yazılmışsa nasıl bunu korumayı başarmışlar?Eğer bunu okutmak istiyorsan kiliseye gitmen lazım Üstad.Yaşlı ve Tecrübeli bi papaz işini görür .Saygılar

dersimli kardeş bir kaç yazı türüne baktım bir çok alfabeyle benzerliği var ama tam olarak hangi ülkenin yada milettin yazısıdır daha bulamadım.inşş dier ustaların bakmasıyla yardımları dokunur.kağıda gelince şunu unutmaki her yazı deriye yazılacak diye bir şey yok.kim bilir belkide çok özel bir yöntemle çok kaliteli bir kağıda yazıp öle muhafaza ettiller.şayet işi klisenin papazı çözersee istanbulda tanıdığım bir çok kuyumcu arkadaş var.sıkıntı çekmem yani ama istanbula kadar gitmek lazım.buda ayrı bir mesele.ilgi ve alakanız için çok tşlr mubarek.sağol varol.kolay qele....

İRON

Kullanıcı

süryanice bir yazı dostum.günlük tründe yazılan bişey.tabiki süryaniceyi okumak biraz karışık yani keilmeler sondan düze doğru başlar.bu bir sandık içinden çıkmış olmalı.

casa kardeşş sandık yada kutu vs...işine az çok benimde kafamda canlandı ama her ne şekilde saklanmışssa çok özel olarak saklanarak korunmuş.süryanice olup olmadığından tam emin değilim..yorumunuz için çok tşlr.sağolun varolunuz.saygılar kolay gelsin..selametle....

Gitti

Kullanıcı

ilgi ve alakanız için tşlr.kardeş varsa şayet görcü yazısı arşivinizde yayınlarmısınız burda bi bakalım......bakalım ne kdar benziyor gürcü alfabaesine..yorumunuz çok tşlr.saygılar sevgiler.selametle kalınız.........

Yok ustam gürcü alfabesi filan yok arşivimde.
Ben zaten bugünki güncel gürcü alfabesine benzetmiştim biraz.
Şu ara gürcistanla alakalı bazı işlerim var o sebeple göz aşinalıgım oldu birkaç gündür onların diline.
Sadece benzettim yani.

İRON

Kullanıcı

Yok ustam gürcü alfabesi filan yok arşivimde.
Ben zaten bugünki güncel gürcü alfabesine benzetmiştim biraz.
Şu ara gürcistanla alakalı bazı işlerim var o sebeple göz aşinalıgım oldu birkaç gündür onların diline.
Sadece benzettim yani.

eyv saygıdeğer kardeşim sağol varol çok tşlr.kolay gelsin....

TATLARLI

Kullanıcı

merhabalar fakir baba kitap arami dilinde yazılmış ortalama olarak 1600 yıllık. üzerinde incilden ayetler ve doğru davranışlar yazılmış ancak okuyan sahte diyor. tarih ile dil uyuşmazlığı varmış.

İRON

Kullanıcı

merhabalar fakir baba kitap arami dilinde yazılmış ortalama olarak 1600 yıllık. üzerinde incilden ayetler ve doğru davranışlar yazılmış ancak okuyan sahte diyor. tarih ile dil uyuşmazlığı varmış.

mrb kardeşim allah c.c razı olsun mubarek.göstermiş olduğun ilgin için rabbim hayırlı vede uzun bir ömur nasşip eylesin.inşş.tşlr.zaten bende geri iade ettimmm tam içim ısınmamştıı bu yazıya.çok tşlr sağol varol...çiçek sanaçiçek sanaçiçek sana