Bunlar Tumulus Yüzeyinde Bulundu | Define işaretleri ve anlamları

Bunlar Tumulus Yüzeyinde Bulundu

david07

Kullanıcı
Ustalarim bu gördüğünüz taşlar bir tümülüs/kuran üzerinde dolaşırken bulundu. Topraklar yağmur sularıyla kaymaya başlamiş ve yüzeyler açılmaya başlamış. Hatta yüzeyinde fakir mezarları da bulmak mümkün. Asıl öğrenmek istediğim ise bu taşların sizce bir anlamı var mı ki. İki parça halinde yapılmış ve iç yüzeylerinde yıldız işareti var.

nRD3Z5.jpg

nRD38R.jpg

Brd5lG.jpg

2rlVDO.jpg

NpoRaN.jpg

grasviti

Kullanıcı
Benim.bildigim tehlike anlamına ve tılsım anlamına gelir bazen De yön içinde kullanılmıştır ama kolların eşit uzunluğunu görmekteyim buda yön olmaktan çıkar geriye tılsım ve tehlike kalıyor . Tümülüsün tuzaklı ve tılsımlı olduğunun habercisidir.bekleyin ustalarımdan da ayrı ayrı yorumlar gelecektir

GraSviTi

david07

Kullanıcı
Benim.bildigim tehlike anlamına ve tılsım anlamına gelir bazen De yön içinde kullanılmıştır ama kolların eşit uzunluğunu görmekteyim buda yön olmaktan çıkar geriye tılsım ve tehlike kalıyor . Tümülüsün tuzaklı ve tılsımlı olduğunun habercisidir.bekleyin ustalarımdan da ayrı ayrı yorumlar gelecektir

GraSviTi
Yorumun için teşekkürler ustam dikkate alacağım. Başka görüşü olan varsa yorumlarsaniz sevinirim.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Çok ilginç.. yıldız çok hassas yapılmış çizim olduğunu düşünmüyorum sanki taş değilde taş tozu yumurta akı ve kireç kaymağı kullanılarak içine yıldız biçiminde bir şey sokularak topak yapılmış ve sonradan kırılınca böyle bir şekil çıkmış gibi neden niye yaparlar hiç bir fikrim yok bakalım dostlar ne diyecekler...

gıral

Vip Üye
Sonderece doğal birtaş parçası arkadaşım işaret falan oldunu sanmıyorum

david07

Kullanıcı
Çok ilginç.. yıldız çok hassas yapılmış çizim olduğunu düşünmüyorum sanki taş değilde taş tozu yumurta akı ve kireç kaymağı kullanılarak içine yıldız biçiminde bir şey sokularak topak yapılmış ve sonradan kırılınca böyle bir şekil çıkmış gibi neden niye yaparlar hiç bir fikrim yok bakalım dostlar ne diyecekler...
Yorumunuz için teşekkürler ustam taşı inceleyecegim.

Sonderece doğal birtaş parçası arkadaşım işaret falan oldunu sanmıyorum
Yorumunuz için teşekkürler. Her işaret malesef ki yön veya benzeri şeyler vermez rastgele tamamen deneme veya güzellik içinde yapılmış olabilir. Lakin bu taşın üzerindekilerin doğal olmadığı bariz bellidir. Hepsinden önemlisi geometrik açıdan titiz olarak yapılmış bir yıldız doğa tarafından kolay kolay oluşmaz hatta mümkün değildir

metin77

Kullanıcı
Bir dini inanış şekli olabilir. Yıldız gibi kaydı deriz ya. Dönemi ve dini inanışları incelemek gerek bence.

turgay53

Kullanıcı
Ustalarim bu gördüğünüz taşlar bir tümülüs/kuran üzerinde dolaşırken bulundu. Topraklar yağmur sularıyla kaymaya başlamiş ve yüzeyler açılmaya başlamış. Hatta yüzeyinde fakir mezarları da bulmak mümkün. Asıl öğrenmek istediğim ise bu taşların sizce bir anlamı var mı ki. İki parça halinde yapılmış ve iç yüzeylerinde yıldız işareti var.

nRD3Z5.jpg

nRD38R.jpg

Brd5lG.jpg

2rlVDO.jpg

NpoRaN.jpg
Ustam birsey sorabilirmiyim bu tasi hic denedinmi miknatis gibi bir ozelligi varmi cunku bunlar pusula yon icin yapilmis olabilir benim gorusum bu cunku yildizlar yon icin yapilmis bu taslarda yon gostermek icin kullaniliyor olabilir

Hemera cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi