Buradaydım | Define işaretleri ve anlamları

Buradaydım

metin77

Kullanıcı
Merhabalar değerli ustalarım. Uzun zamandırgirmiyordum siteye. Bırakmış değilim sonuca ulaşmış değilim. kendi çabalarımla kendi yöntemimi kurmaya çalışıyorum. Sadece anlatılanlar söylenenler boş çıkınca üzülüyor insan.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Merhabalar değerli ustalarım. Uzun zamandırgirmiyordum siteye. Bırakmış değilim sonuca ulaşmış değilim. kendi çabalarımla kendi yöntemimi kurmaya çalışıyorum. Sadece anlatılanlar söylenenler boş çıkınca üzülüyor insan.
Hoşgeldiniz mekana. Eski yazılarınızdan tanıyorum sizi. Bu işte en iyisi kendi sisteminizi kurmak ama tecrübelerden de faydalanmak gerekir. İnşallah buradan alacağınız yardımlarla sonuç alırsınız

metin77

Kullanıcı
Hoşgeldiniz mekana. Eski yazılarınızdan tanıyorum sizi. Bu işte en iyisi kendi sisteminizi kurmak ama tecrübelerden de faydalanmak gerekir. İnşallah buradan alacağınız yardımlarla sonuç alırsınız

Bir hayele inanıp takıldım bir sisteme. çözmek için 5 yılım gitti. kısmet artık. biraz da buraya zaman ayırmam gerekiyor artık. eski dostluk arkadaşlıklarımız var brada. kader ortaklarıyız hepimiz

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bir hayele inanıp takıldım bir sisteme. çözmek için 5 yılım gitti. kısmet artık. biraz da buraya zaman ayırmam gerekiyor artık. eski dostluk arkadaşlıklarımız var brada. kader ortaklarıyız hepimiz
sisteminizi anlatırsanız belki gelişmesine katkı olur

metin77

Kullanıcı
sisteminizi anlatırsanız belki gelişmesine katkı olur

Benim sistemi anlatsam herkez çebine 30 bin koymalı önce. elektronik bir sistem ve halen çözülmüş birşey yok. başka bir konuda yazılım konusunda iyi oldugunu söyleyen bir arkadaşa yazdım. ancak bana yardımcı olursa ve ben çözersem size ne ve nasıl yapacağınızı anlatırım. olmamış birseye bu kadar masraf saçma ve yersis bu ekonomik zorlukta.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benim sistemi anlatsam herkez çebine 30 bin koymalı önce. elektronik bir sistem ve halen çözülmüş birşey yok. başka bir konuda yazılım konusunda iyi oldugunu söyleyen bir arkadaşa yazdım. ancak bana yardımcı olursa ve ben çözersem size ne ve nasıl yapacağınızı anlatırım. olmamış birseye bu kadar masraf saçma ve yersis bu ekonomik zorlukta.
Anladığım kadarıyla dedektör tarzı sistem üzerinde çalışıyorsunuz

metin77

Kullanıcı
Anladığım kadarıyla dedektör tarzı sistem üzerinde çalışıyorsunuz
sinyal jeneratü ile alan tarama tarzı diyelim. ama bunu yaparkende osiloskop ta kullanabilmelisiniz. sadece osiloskop 5 bin lira jeneratör 1000 lira. dandik kablo değil de gümüş kaplama kablo jullanılması gerekiyor. dediğim gibi ilk başta çok para gidiyor. ben zamanla topladım. osiloskop yanınızda olmalı sürekli. sıcak ve soguk havasa sinyal seviyesi değişiyor bu yüzden sürekli ayarlanması gereken bir sistem.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
sinyal jeneratü ile alan tarama tarzı diyelim. ama bunu yaparkende osiloskop ta kullanabilmelisiniz. sadece osiloskop 5 bin lira jeneratör 1000 lira. dandik kablo değil de gümüş kaplama kablo jullanılması gerekiyor. dediğim gibi ilk başta çok para gidiyor. ben zamanla topladım. osiloskop yanınızda olmalı sürekli. sıcak ve soguk havasa sinyal seviyesi değişiyor bu yüzden sürekli ayarlanması gereken bir sistem.
Dedektör veya bu tip sinyal vererek yapılan işlemlerde en büyük sıkıntı sinyali vermek değil geri dönüşü yorumlamak bana göre. Görüntüleme cihazları, dedektörlerin ve hatta çubukların başarısız olma sebebi bu. Onlarca farklı sinyalin içinden işinize yarayanı ayırd etmeye çalışıyorsunuz ve bunu taşınabilir bir sistem ile yapmaya çalışıyorsunuz., bu çok ciddi bir arge problemi. Görüntüleme cihazları kullanımı ve yeraltını tespit ile ilgili bir kaç döküman yayınlamıştım. Bırakın cihazı alınan sonuçları yorumlamak bile mühendislik seviyesinde bilgi, farklı cihazlar ile doğrulama, bir çok hesaplama gerektiriyor. Sonuç olarak dostane önerim amatör olarak uğraşın ama para harcamadan (yüksek rakamları kastediyorum) İşaretlerden anladığınıza eminseniz, çubuk desteğiniz varsa hazır bir pi dedektör işinizi görür. Yüksek derinlikteki objelere zaten ne zamanımız yeter ne iş gücümüz. 8-9 metre kazanları duyunca ben çok üzülüyorum. Keşke o enerjilerini farklı işe harcasalar. Amaç hobi olarak yapmak ise basit bir vlf ile tek tek yapmak bile sizi rahatlatacaktır.

Mirkut

Vip Üye
Metin hoşgeldin nasılsın

Kader25

Admin
Hosgeldin @metin77 ustam

Hastalik net tespit edilmeden, tedavisi mumkun değil.
Her doktorun yoğurt yiyişi de farkli.

Sistem ne olursa olsun bize lazim olan:
1-Var mi yok mu?
2-Ne var? Ne kadar var?
3-Derinlik ne kadar?
%100 bu cevaplari verebilmeli.

Sistem her seferinde bu sorulara net cevap veriyorsa sistemdir. Insallah sizin sistem bu asamaya gelir.

Altin metali hariç,
Boşluk ve diger metallerde bu sorulara cevap verecek bir sistem kurmak mumkundur. Lakin isin icine altin tespiti girerse sistem icinde baska bir sistem kurulmali. Ve bunu yonetecek, analiz edecek bir sanal zeka lazim sisteme. Zira altin metali sanki metal degil 1001 surat istihbaratci gibidir. Onu tanimak hakikaten çok zor.
Ven altinin dahil olmadigi bir sistem kurmak isterim deyene de altin musade etmez. Cunku altin varsa mekanda digerlerini dover ve somurgesi yapar. Gumus bile korkusundan ben gumusum demez. O altin ki diger tum metallerin GENLERINI bozar.
O kadar seyler tecrube ettim ki bazan bu altin asla metal değil dedigim anlar cok olmustur.
Zemzem nasil diger sular icinde cok ayri bir sudur konustugun kelimeleri bile anlar altinda diger metallerden cok farklidir. Siz onu tespit etmeden o sizi tespit ediyor.

Neticede
Sistem kurmak kolay degil ustam.
Allah cc yardimciniz olsun.
Hosgeldiniz hayirla geldiniz insallah.