Buralar Çok Karişik, Değerli Yorumlariniz Gerekiyor!

fybii

Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar,

Arazimizin haritası bu şekildedir;

hikayemiz 3 yılönce, arazi düzenlemesi yaparken önümüze çıkan yaklaşık 50 cm x 50 cm ebatlarında 1 keriz içerisinde bulduğumuz dikkat çeken görüntüdeki taş ile başladı.

Bireysel yerleşim alanımız, tahmini olarak 100 metre genişlik içerisinde , doğusu ırmak , batısı içme suyu, tahmini yüksekliği 2 metre kaşa dayalı olup, altından patika yol geçmektedir.

Amatör bir şekilde internetten ve yerleşim alanı üzerindeki eski ağaçların konumlarından faydalanarak, küçük küçük araştırmalara başladık.

Toprak yapısındaki kiremit ve kömür karışımı, belirli bir derinlikten sonraki koku ve fışkırma heyecan ve korkularımızı arttırmaktadır.

Araziden belirli büyüklüklerde yaklaşık 2 kamyon taş çıkmış olup, bize göre önemli görünen resimleri aşağıda ekledim.

Resimlerinin tamamını ; linkine galeri olarak ekledim. Tüm resimler burada bulunuyor arazi ve taşlar.

Değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyor, yardımlarınızı bekliyoruz.

Selamlar, iyi çalışmalar...

saidzeyd

Kullanıcı
kardeş resimlerde sadece taşları çekmişsin araziyle alakalı hiç resim yok olmayan bir şeyden yorum beklemen olmaz detaylı arazi fotosu ekle de Ustalarda ona göre yorum yapsın sağlıcakla

karanar

Kullanıcı
galeriyi inceledim sanırım buraya, eğer o dönemlerde olsaydı, bir tomahawk füzesi düşmüş diyebilirdik. kemer taşları, sütun ayakları, kilit taşları hepsi mevcut. bir doğal afetten dolayı yıkılmış büyük bir ev yada han gibi bir yapı. kullanım eşyası bulamadığınıza göre henüz kullanımdayken yıkılmamış. çok zor bir çalışma, profesyonel destek alıp, müze yada üniversitelerle çalışmanızı yavsiye ederim.

fybii

Kullanıcı
galeriyi inceledim sanırım buraya, eğer o dönemlerde olsaydı, bir tomahawk füzesi düşmüş diyebilirdik. kemer taşları, sütun ayakları, kilit taşları hepsi mevcut. bir doğal afetten dolayı yıkılmış büyük bir ev yada han gibi bir yapı. kullanım eşyası bulamadığınıza göre henüz kullanımdayken yıkılmamış. çok zor bir çalışma, profesyonel destek alıp, müze yada üniversitelerle çalışmanızı yavsiye ederim.

merhaba, kemer taşları, sütun ayakları, kilit taşlar demişsiniz, bunlar önemli taşlarmıdır ? Yani birşey belirten türdemi ? Eğer bir şey olduğuna dair bir kanıt olsa, zaten profesyonel destek almak istiyoruz.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
merhaba, kemer taşları, sütun ayakları, kilit taşlar demişsiniz, bunlar önemli taşlarmıdır ? Yani birşey belirten türdemi ? Eğer bir şey olduğuna dair bir kanıt olsa, zaten profesyonel destek almak istiyoruz.
Karanar Ustamın anlatımına binaen görkemli bir yapının taşları parçalarıdır önem ve değer teşkil etmez sadece ne olabildiğini anlatır,Önce değerli maden tespiti ve boşluk bulma çalışmalarından sonra yardım alsanız daha mantıklı olur.Kolay gelsin

karanar

Kullanıcı
erdem ustaya katılıyorum. eğer bir yıkıntı yada harabeyse birşey çıkacağını sanmıyorum. boşluk tespiti de pek işe yaramaz. ama yok eğer değilse yani dağılmış bir mezar odası falansa dikkate almak lazım.

fybii

Kullanıcı

Karanar Ustamın anlatımına binaen görkemli bir yapının taşları parçalarıdır önem ve değer teşkil etmez sadece ne olabildiğini anlatır,Önce değerli maden tespiti ve boşluk bulma çalışmalarından sonra yardım alsanız daha mantıklı olur.Kolay gelsin

erdem ustaya katılıyorum. eğer bir yıkıntı yada harabeyse birşey çıkacağını sanmıyorum. boşluk tespiti de pek işe yaramaz. ama yok eğer değilse yani dağılmış bir mezar odası falansa dikkate almak lazım.

Burda yapılacak en doğru iş metal testi. Değerli metal sinyalinden sonrada resmiyet.

Yorumlarınız için teşekkür ederim ancak, metal dedektörü ile taraması için, kiminle ve nasıl görüşebiliriz ?
Pek maddi durumumuz var sayılmaz, hani burda kesin birşey olduğunu bilebilsek, ona göre belki borç harç bulunur edilir ama, ne yapacağımızı bizde bilmiyoruz. Devlete yada müzelere gitsek konuşsak bizden ne gibi taleplerde bulunacaklar acaba ?
Kolay gelsin...

DRAGON-34

Kullanıcı
Saayın kardeşim fazla kafa takma masraf da yapma çünkü oraları kurcadıkca mezarlarda bulacaksın eğer traktörle sürülmüşse mezarlar çıkmış olmalı ----orada yapman gerekeni söyleyeyim sana belki burada bana kızıp başka manalara da çekecekler ama ben ALLAH rızası için söyleyeyim,,uydu destekli poroğramı oln aypet ler var ama sağlam olanından sahdeleri de var dikkat edelim ---bununla beraber alanı taramak gerekir veya çok uzman bir çubukcu alanı tarayacak değerli metal var mı bakıcak sonra bu var denilen yerler derinliklerine göre cihazlarla her biri dört yönden iyice kontrol edilecek var diyorsa tekrar tekrar bakılacak heeee tamam mı diyor o zaman işin yüzde 40 tamam çünkü nokta alması çok zordur genelde cihazlar bir birbuçuk metre sapıyor haberiniz olsun ondan sonrası artık ALLAH ın rızasına kalmıştır kolay gelsin