Burayı Eşeledikçe misket cikiyo ve kireç tabakası çıktı onun altında sert kıl tabakasi çıktı yardım edermisiniz | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Burayı Eşeledikçe misket cikiyo ve kireç tabakası çıktı onun altında sert kıl tabakasi çıktı yardım edermisiniz

Dadaş1125

Kullanıcı
Ben hiç görmedim bu misket tipleri.
Lakin zamanında bir konu açılmıştı sitede, çuval dolusu bu malzemeden çıkmış.
Konuya yorum yazanlar bunların define ile alakası olmadığını yazmışlardı.

Sizin bu alanda tespitiniz neydi?
İz, işaret, emare, ne vardı?
Cihaz vd. ile tespitiniz oldu mu?
Üzerinde 10 ün üzerinde yan yana yuvarlaklar varı taşın makineyle araştırma yapıp boşluk tespitiyle kazı yaptık kazdikca başta toprak elenmiş kil sonra küp sekergibi kil daha sonra sert bı tabaka kil geldi 3 metre kadar indik hala devam ediyor ve hiç taş çıkmadı

Kader25

Admin
Üzerinde 10 ün üzerinde yan yana yuvarlaklar varı taşın makineyle araştırma yapıp boşluk tespitiyle kazı yaptık kazdikca başta toprak elenmiş kil sonra küp sekergibi kil daha sonra sert bı tabaka kil geldi 3 metre kadar indik hala devam ediyor ve hiç taş çıkmadı
Katmanlar iyi gözüküyor amma net tespit olmayan işlerin sonu hayırla bitmiyor. Bu nedenle tespitini netleştirmenizi tavsiye ederim.
Belki bu zaman kadar değişik yerlerde 40 adete yakın kilise türü yerleri gördüm. Hepsi boştu. Kilise olması dolu manasına gelmez. Sizin yerinize kıstas olsun diye bu örneği verdim. içi boş olan heryer bizim için kıymet arzetmez. Bu nedenle tespit şart. Hemi de net tespit lazım.
Kolay Gelsin.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Dadaş misketlerden birini kıraydın sende bizde merektan kurtulaydık 😏