buyrun gözleriniz bayram etsin işaret dediğin budur,zeytin dalı,kadeh,güneş | Define işaretleri ve anlamları

buyrun gözleriniz bayram etsin işaret dediğin budur,zeytin dalı,kadeh,güneş

KOMAGENE

Vip Üye

kabartma resimlerinin üzerindeki yosunlardan resimler net olarak seçilmesede ben soldan başlayarak resimleri söyleyeyım en solda saksı ve içindeki bitki ortada zeytin dali ve en sağda güneş var

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: buyrun gözleriniz bayram etsin işaret dediğin budur,zeytin dalı,kadeh,güneş

slm,

böyle güzel işaretler görmek ne güzel.eline sağlık bestek usta.üyelerimiz gözleri bayram ediyordur herhal.kolay gelsın

KOMAGENE

Vip Üye
Cevap: buyrun gözleriniz bayram etsin işaret dediğin budur,zeytin dalı,kadeh,güneş

eyvallah bozkurt hocam gezilebilecek yerlerin abartısız bindebirini gezebildim ancak

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel paylaşım:rolleyes:

beytanya

Kullanıcı

Ustam siz açıklama yapmasaydınız ben tam olarak işaretleri görmüyordum, teşekkürler:rolleyes:

naftabar

Kullanıcı

Ustam siz açıklama yapmasaydınız ben tam olarak işaretleri görmüyordum, teşekkürler:rolleyes:
daha sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var:p paylaşım için teşekkürler:rolleyes:

tutankamon

Kullanıcı

bu güzel bilgi ve paylaşımlar için teşekkürler ustam

star21

Kullanıcı

emeğine sağlık e devamı nerde :)

TRUVA

Admin

Evet kardeş güzel resim ama birazda çevresinden ve çözümünden bahsedin? bu işareti görünce sanırım boş durmamışsındır.Neler var??

KOMAGENE

Vip Üye

tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır Güneş ışınlarının vurduğu noktaya odaklanmalı. Kapalı bir yer ya da kayalık yerde, güneş ışığının vurduğu yerde araştırma yapılacak Altın gömüsüne işarettir. Gömü ifade ediyorsa doğuya bakması beklenir. Ayrıca kraliçeye işarettir.saksı ve içindeki çiçek burada kadın mezarı olduğuna işarettir ayrıca zeytin dalı athena nın simgesidir
şimdiiii gelelim bu 3 işaretin anlatmak istediklerini birleştirme işine güneşten kasıt malın bulunduğu yerin güneşe göre konumu mezar gerçektende kral ailesine aitti dağın doğu kısmında güneş ışınlarının vurduğu yerde hem kapalı bir yer(kayada mağaranın içinde)hemde doğuya bakıyor çiçek ve saksı onun bayan mezarı olduğuna işarettı evet bayan mezarı zeytın dalı athenayı sembolize eder athena ise Athena, Yunan mitolojisinde akıl, sanat, strateji, barış tanrıçasıdır dönemin medeniyeti ise komagenedir komagene imparatoru antiochusun dedeleri darius ve iskenderdir yani hem yunan hemde persdır sonuç itibarı ile athenada bayandır sadede gelmemiz gerekirse bu işaretlerin çözümü kesinlikle doğru olup tarafımca yerinde incelenmiştir malına ne olmuş dersenız yüzyıllar önce soyulmuştur