çarpı işareti merdiven gibi taşlar ustadlardan yorum..

barpa0000

Kullanıcı
Cevap: çarpı işareti merdiven gibi taşlar ustadlardan yorum..

siyah görünen yer ateş yakıldığı için siyahlığın etrafında 4 atet taş var 4 er adım birbirine bakıyo yan tarafındaki taşları takip ettiğim zaman çarpıya çıkıyor

TATLARLI

Kullanıcı

ilk resimlerde taş doğal işaret değil o ne yazıkki. horosan gibi gözüken çakıllı taşı geriden bir fotoğraflarmısınız eski gibi durmuyor 2 mm kum kullanılmış yani profesyonel işi. Onunda ne yazkki define için olduğunu düşünmüyorum. Rabbim gönlünüze göre versin.

KANAS_USTA

Admin

kardeş: ılk fotodakı tasın kuzeybatı yahut guneybatısında ıkı adet taş varmıdır ?
ve burası bır yamaca tekabul edecek bu yamacta tek bır mezar var agzı tas dolu tek bır mezar...
ve bırde kuyu olacak bu kuyu o donem kılısesıne oldukca yakın bır kuyu zaten kılıse bu cevre uzakta degıl...
burada agacları cok ıyı kullanmıslar bılesın ve tasların renklerıne dıkkat cekılmıs sımdılık bu kadar....

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ben dere boyu ile patikanın kesiştiği yerin uzaktan çekilmiş resimlerini görmek isterdim. mesela google earth kjullanarak yada kroki ile dere boyu ile eski patika yolun bir görünüşünü görsek konuda ilerleme olabilir diye düşünüyorum. yada mala mahzene çok yakınsın bunlarda işaretlenmiş kayaların. ikisinden hangisi onu arazi resimlerin , çizimlerin ortaya koysun. hayırlısı olsun.

Alfa Romeo

Kullanıcı

O ilk Fotoda ki Çarpı olan Kayaya sırtını ver ;

- Tam olarak baktığı alanı (saat 12 yön'ü) genişçe ve uzak mesafeyi alacak şekilde net fotola..
- Duruşunu bozmadan aynı şekilde fafif sol yönünü (saat 9 istikametini) de uzakça araziyi fotola..
- Çarpı olan Taş'ın üst noktadan (1-2mt. mesafeden) dikey açılı fotolayıp foruma eklemelisin ....

yakacık

Kullanıcı

bence konuyu daha derli toplu açsanız hakkınızda iyi olur çok dağınık olammışmı