Çatalli Haç Işareti Lütfen Yardim !!! | Define işaretleri ve anlamları

Çatalli Haç Işareti Lütfen Yardim !!!

Alperkaya

Kullanıcı
Üstadlar değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
MzglBI0.jpg
KRyWSN7.jpg
xktYBTl.jpg
yPotDPE.jpg
43B3KoI.jpg
Od3eUpG.jpg
efNpEOB.jpg
WOmWTw5.jpg
7K4onck.jpg
DKzOH7X.jpg

bebe555

Kullanıcı
Bati yon guney yon buyuk yazi

Hay Allah iyiligini versin ustam. :)O kural mesajlar ile ilgili. Fotoğraf ların üzerine yazılan yazılarda sıkıntı yok.
Yinede hassasiyetin için mekan adına teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
110 dan fazla haç çeşidi var ve hepsinin anlamları farklıdır. Bu gördüğüm kadarıyla catalli Ermeni işi. Alanı kutsamak ve korumak amacıyla yapılır. Yakınlarda kilise ve acı suda olmalı.
Yön güney bu durumda her yönde olabilir. Ters yönde yani arka taraflarında hafif cakıl yığma tumsek ara. O arkada kazılan yere bi metal testi lazım. Etrafınada.
Batıdaki o taş yağmaları anlayamadım. Tarla taşımı.
İşaretin yaninda galiba küçük murç delikleri var. Öyleyse içlerine işaret parmağını sok bi yokla, düzmü gidiyor yoksa yönmü veriyor. Haçın üstünde elini bi gezdir hafif bombe yapan kısım varsa o yönde araştırmalar ını yoğunlaştır.
Selametle

Alperkaya

Kullanıcı
110 dan fazla haç çeşidi var ve hepsinin anlamları farklıdır. Bu gördüğüm kadarıyla catalli Ermeni işi. Alanı kutsamak ve korumak amacıyla yapılır. Yakınlarda kilise ve acı suda olmalı.
Yön güney bu durumda her yönde olabilir. Ters yönde yani arka taraflarında hafif cakıl yığma tumsek ara. O arkada kazılan yere bi metal testi lazım. Etrafınada.
Batıdaki o taş yağmaları anlayamadım. Tarla taşımı.
İşaretin yaninda galiba küçük murç delikleri var. Öyleyse içlerine işaret parmağını sok bi yokla, düzmü gidiyor yoksa yönmü veriyor. Haçın üstünde elini bi gezdir hafif bombe yapan kısım varsa o yönde araştırmalar ını yoğunlaştır.
Selametle
Evet küçük delikler var fakat parmak girmez usatm.Arka tarafta Çakıl yığma yok malesef kliseni olduğu bölgeyi resimde işaretedim şimdi ben ne yapmalıyım aceba ???
VmgOsb9.jpg

Son düzenleme: