çeşmede ibrik | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

çeşmede ibrik

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: çeşmede ibrik

İbriği tam seçemiyorum biraz deforme mi olmuş acaba. Ne şekilde duruyor gören ve seçebilen varsa yardımcı olabilirmi. Tarif lazım yaşlandık sanırım :)

impossibleman

Kullanıcı

Harbici kardeşim saolasın. Bu ibrikden bu köyde 1 tanemi acaba yoksa 3 tanemi var. Köydekilerin haberi yoksa yada zengin çıkmadıysa parası durur derim ben :) Çeşmenin önü arkasıda tadilat görmüşmü acaba. Yan duvarlar sonradan örme gibi ama.

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

Çeşmeyi Hayır sever adlı şahıslar veya köyde ağa tarzı geçinenler tadilat etmişler ise veya Tadilat edilmiş ise malı gitmiştir :) Her şeyin Hayırlısı..

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Harbici kardeşim saolasın. Bu ibrikden bu köyde 1 tanemi acaba yoksa 3 tanemi var. Köydekilerin haberi yoksa yada zengin çıkmadıysa parası durur derim ben :) Çeşmenin önü arkasıda tadilat görmüşmü acaba. Yan duvarlar sonradan örme gibi ama.

görebildiğim kadarı ile tek ibrik vardı,köy yabancı ,bilmiyorum zengin olan varmı,ama ön ve arkası tadilat görmüş.
köyde bir evin giriş kapısında duvarın üzerinde bir yapı vardı,tarihi eser değeri mutlaka vardır,durup resim çekmeye cesaret edemedim.
sutun dibi sutun ayağı gibi işlemeli bir taştı,biyerden alıp oraya koymuşlar.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Çeşmeyi Hayır sever adlı şahıslar veya köyde ağa tarzı geçinenler tadilat etmişler ise veya Tadilat edilmiş ise malı gitmiştir :) Her şeyin Hayırlısı..

yorumunuz için tesekkurler,
sanırım belediye işi,düzeltioz yapıoz gibisine uçurmuş olabilirler.yada bilmeden zengin oldular vb..

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

yorumunuz için tesekkurler,
sanırım belediye işi,düzeltioz yapıoz gibisine uçurmuş olabilirler.yada bilmeden zengin oldular vb..

Rica ederim. Evet bir nevi dediğiniz gibi oluyor.
Misal Belediyeden ziyade büyük firmalar ,şirketler bu gibi yerlere sponsor olup restore ediyorlar. Ve etmelerinde ki amaç da bariz ortada.. Ama bilmeden Asla.. Hepsi bile bile yapıyor bu işi. 60 sene önce başlandı zaten böyle yerleri kaldırmaya.. Restore olayları ise yakın bir zaman da çıkmış olup Günümüzde halen yapılmaktadır..

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bu çeşmeyi kilise yaptırmış yoldan yukarıdaki eski mezarlık olmalı birde aşağı kısımda ayazma mezarlıktaki olayları bilelim

ersan

Admin

merhaba BoZKurt ustam ,,kismeten ziyade bir sey yoktur,,1000 kisi gecer bir kisi bulur umudunu kesme isini bilen birisi olmus olsa o yeri yoklanmaz drek kuyuya gider demeki mujdesi ta orada maslat burada kuyuyu bulmak .

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

sistemin bir parçası desemde olur