Cevap: balık

musa

Kullanıcı
ustam buda başka balık 7 santim boyunda bütün uzuvlar tamam kuyruhunda 7 tane çızık baş tarafında .vıı . böyle bir çızgı var ahız kısmında dudaktaileri dohru giden üçgen üçkenin iki ucunda delik buronzdan yapma balık bu balık 50 santim toprak altında iki tasın arasından çıktı . 20 santimbaş ucundan ufak küpe kandile benzer pişmiş topraktan . balıhın baktıhı taraf ırmak kenarı babam babam akan bi ırmak deyil ırmaha olan mesafesi 5 metre resim yüklemeyi denedim başaramadım şimdiden teşekkür eder saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
keşke yükleyebilseydin. resim yükleme diye konu var. bir incele kolay olduğunu göreceksin.
anlattığından anladığımız kadar olası ihtimaller
akar suyla bağlantılı olma ihtimali fazla. çizikler yön amaçlı kullanılmışsa güneye kalır.akarsu güneyindenmi geçiyor.
burda balığa ait bir oda olacak. akarsu yatağı ya kayalıklı,kisli sert zeminlimi, küçükte olsa şelalesi varmı.yada güneyinde yakın bir noktasında oda olmaya elverişli bir yer olmalı. yönü kesin olarak yazmadım,lakin odası olmazsa olmazı. uzağındada değil.
konu cevapsız kalmaması adına tarife göre acizane yorum.sağlıcakla.
sonradan hatırladım boy yedi önlü arkalı yedişerle birlikte 21 yapar kuzeyinide ayni şekilde araştır. eski patika yol neresinden kaç m. mesafeli geçiyor biliyormusun.

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
kapalı kuyuyu bulman lazım işin biraz kolay olanını şöyle diyeyim dere çatalından yukarıya kaç adet şelale var

musa

Kullanıcı
keşke yükleyebilseydin. resim yükleme diye konu var. bir incele kolay olduğunu göreceksin.
anlattığından anladığımız kadar olası ihtimaller
akar suyla bağlantılı olma ihtimali fazla. çizikler yön amaçlı kullanılmışsa güneye kalır.akarsu güneyindenmi geçiyor.
burda balığa ait bir oda olacak. akarsu yatağı ya kayalıklı,kisli sert zeminlimi, küçükte olsa şelalesi varmı.yada güneyinde yakın bir noktasında oda olmaya elverişli bir yer olmalı. yönü kesin olarak yazmadım,lakin odası olmazsa olmazı. uzağındada değil.
konu cevapsız kalmaması adına tarife göre acizane yorum.sağlıcakla.
sonradan hatırladım boy yedi önlü arkalı yedişerle birlikte 21 yapar kuzeyinide ayni şekilde araştır. eski patika yol neresinden kaç m. mesafeli geçiyor biliyormusun.
usta şimdi kuyruk tarafı güney batıya bakıyor kuyruhun baktıhı tarafta bir transit büyük lühünde taşta oyma üçken taşın dohu tarafı tıraşlı ve şunuda yazmayı unuttum işimden dolayı balıhın 5 metre yan tara fında güzel bir mahara maranın tavanında at ayak izi amma bire bir maranın giri şinde soltarafta içerde küçük hac 2 tane yan yana biz bu hacile at ayak izi,bilmem deyermi deyer derseniz yaparım şimdiden teşekkür ederim ilgilendiyiniz için resmi yüklemeye çalışacahım

Moderatör tarafında düzenlendi:

musa

Kullanıcı
ikizceli ustam ve diyer ustalar yardım edermisiniz bu mevki samsunda

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
güzel kardeşim tarife göre ,yeterli bilgi alman zor. hesabı tam olarak arazinin yüzey görünümüyle bulguların verdikleri manada yapmak doğru neticeye götürecek bir zarurettir.ben konun ilgisiz kalmasın diye olası ihtimaller,i yazmıştım.derenin güney kısımdamı olduğunu sordum,sonundada şu hesap üzere olursa kuzey kısım diyede hatırlattım. yanıtından ana yön olarak kuzey yönlü olduğunu görüyoruz.
kayalılklı kisli arazi yapısı olmalı düşüncemize binaen evet 5 m. yakınında mağaradan ve bazı bulgulardan bahsediyorsun.
bu alanı bize ne kadar yeterli, verirsen, hesap o kadar yorumlayanlar için anlaşılır olacaktır.
emin ve net olarak şu kadarını belirteyimki,balık malzeme verecektir. yalnız burda odasında olacak.haçlar mezar bulgusu olur. ama bunların öneminide ,odasınıda ,alanı boşluk ve maden tespiti ile inceleme neticesinde anlayabilirsin. sağlıcakla.

lLeon

Kullanıcı
anlattığınıza göre balığın boyu 7 cm ise arkasındada 7 tane çizik var ise her zaman balıklar yukarı zıplayıpta hep geriye düşerler hepte yemlerini geride bulurlar..şunu demek istiyorum balığın olduğu yerden geriye doğru 7 yedi adım sayıp geriye doğru gidin bakalım son adımın geldiği yerde doğada bulunduğu yerde ne gibi değişikliklerin olduğunu çok iyi araştırın orda bulacağınız emareyle daha sonra balığın baktığı istikametteki kuru derde olsa dere tarafındaki mezarı aramalısınız kolay gelsin...