Çift Başlı Kartal.

yağmurcu

Kullanıcı
S.A.
cümleten ümmeten hayırlı geceler hayırlı formlar.çok değerli ustalarım ve sitedeki değerli arkadaşlarım .İNŞAALLAH hepiniz iyisinizdir.malum havalar ısındı sezon başladı bana göre.değerli ustalarım bugün eski dostlardan biri arar beni derki abim buralarda( karadeniz bölgesinde) benim bildiğim bir ormanda kayanın yüzünde bir adet ÇİFT BAŞLI BİR KARTAL VE İKİ BAŞIN ORTASINDA HAÇ işareti var ne yapmalıyım.bende inanamadım gerçekten var abi dediler.sonra birileri demiş onu kır içinden elmas çıkar diye beni yönlendirmek istediler.bende düşünürken sen aklıma geldin bide sana sorayım diye beni aradı olay bundan ibaret.şimdi değerli ustalarım sıkıntım var ben bunu kırıp içinden çikan elmasla rahatlarımdedi bende dedim kardeşim herkesin sıkıntısı var bana bi kaç gün ver sabır et dedim onu sakın sakın kırmadiye şimdilik durdurdum.tabi ona söz verirken siz değerli ustalarıma güvenerek bu sözü verdim.şimdi ustalarım sene 2015 bu zamana kadar bu işaret dururmu bulunmazmı duruyorsada bunun çözümü sizlerce mümkünmü üstesinde gelebilirmiyiz.bu konuda fikirlerinizi ve tecrübelerinizi esirgemiycenize canı gönülden inanıyom.ne dersiniz ustalarım nasıl yapalım nerde neler olmalı.diyeceksiniz hemen resim ama şimdilik bukadar bilgi var.yardımlarınızla belki sonuç alınır yada resim gelırsede sitemiz içinde çok güzel bir görsel olur diye düşünüyom.sizleri seviyom hepinizi ALLAHA EMANET EDİYORUM.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam merhaba oncelikle bulundugunuz bolgede yasamis toplulugu arastirin derim karadenizde eskiya da bizansda bulundugu soylenir eakiya ise ayaklari altinda baktigi yonde veya enyakin kaya da arama yapmalisiniz kanatlari olup olmadigini belirtmemissiniz o onem tasir. Hac guzel ise bizans kral mezari olma ihtimalide var magarayi isaret eder ve tuzakli olur ama dediginiz gibi resim detay verir kuyrugu varmi kanadi varmi penceleri varma bunlar onemli sade kartal basi ise emare alti ve onunde calismali der ama isareti kesinlikle bozmasinlar isarette birsey olmaz sadece yer kaybolur gider acikladigi yon gider hersey gider once yasayan kulturu arastirin cevre resimleri atin ustalar ilaki birsey diyecektir saygilar

yağmurcu

Kullanıcı
S.A.
suikast'ci ustam ilgilendiğin için sağolasın.gelelim açıklamalara.
1.kartal işareti kabartma.
2.iki kafanın ortasındaki haç işareti oyma.
3.kanatları var.
4.kuyruğu var beş tane aşağı doğru.
5.kartalı karşımıza aldığımızda sağ bacağın başladığı yerden yani sağımızdan sol bacağa kabartmanın ortasından çizgi var ve sol ayak peçeli.
6.sağ ayakta çizgi yok bütün vede pençede yok pençe yerine kuyruktaki gibi kabartma var belkide yılandır.
7.kanatlar düz değil işlemeli.iki kanatın işlemeleri farklı ve sağ kanatın işleme üstünde küçük bir haç daha var.
8.kafaların ortasındaki haçın yere dik olanı daha kalın.yere parale daha ince.
9.kafaların soldakinde sırtın birleştiği yerde bizim büyük A gibi bir şey yapılmış.
10.soldaki kafa sağ kafadan biraz daha kısa.
11.sağ ayaktaki yılan gibi şey kanada doğru yanlamasın duruyor.
12.kuyruklarda saş bacağa yakın olanı diğer dördünden daha kısa.
13.bölge olarak karadeniz dediler.

işte bana bu kadar bilgi paylaşımı oldu bunlar varmış.şimdiden herkese teşekkür ederim.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Dostum senin işareti bizans isareti eger kanatlari acik ise olen kisinin buyuk oldugu ve anisina yapildigi manasi tasir bulundugu kaya altinda emareleri mevcut olur kanati kapali ise magara isaret eder bu daha degerli dir bulundugu alan ormanlik ise yakincevresinde magara arastirmasi yapilsin Kartallar avını ayakları ile yakalar yer tek ayağında avı var demektir ayakları altındaki kayalık onemlidir ustam kuyruk istikameti önemli o yönde hediyesi bakabilirsin avı yılan olan Kartal'da tuzak olur dikkat edilmesi gerekir

yağmurcu

Kullanıcı
s.a.
suikast ustam evet söylenen le uyuşuyor senin bölgede karadenizmi ustam.seninkide orman içindemi .bana resim göndersinler aynımı bakalım aynısı ise ve sene burayı biliyor san demekki sana bir faydam olmuş olur.biliyorsan yerini inan ustam sen muvaffak olursan kendim kadar sevinirim .ben bilmiyom nerede nasıl kimler var bana şimdilik karanlık.cümleten ALLAHA emanet olun.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
s.a.
suikast ustam evet söylenen le uyuşuyor senin bölgede karadenizmi ustam.seninkide orman içindemi .bana resim göndersinler aynımı bakalım aynısı ise ve sene burayı biliyor san demekki sana bir faydam olmuş olur.biliyorsan yerini inan ustam sen muvaffak olursan kendim kadar sevinirim .ben bilmiyom nerede nasıl kimler var bana şimdilik karanlık.cümleten ALLAHA emanet olun.
inşallah dedikleri gibi dir insanlar olur olmaz şeylerle geliyor emeginizi zayi etmezler arkadaşım. .

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
s.a.
Ustam şimdilik Antakya ama yazın inşallah Ivana ve Karadeniz olacak tabi siz şansınız arazi rahat buralar karışık olduğundan kimildayamiyorum can daha önemli oluyo resim temsilidir bende Tekbaş var di uctu:D