Cincon İsleri İle Define Bulunmaz..! | Define Mekanı- Define işaretleri
  • Merhaba Ziyaretçi ,

Bulunduğunuz alanda açacağınız konuların veya konuya yazılan cevaplardaki başlıkların konu ile alakalı olmasına dikkat edelim, bu durum hem konu sahibinin hemde konuyu aramak isteyen diğer üyelerin yararına olacaktır. Uygun olmayan konular kilitlenir veya silinir. (Acil, bi bakarmısınız, bu nedir vb.. başlıklar yerine sormak istediğiniz veya anlatmak istediğiniz içerik ile ilgili başlık seçiniz.)

Cincon İsleri İle Define Bulunmaz..!

BulursamKader25

Usta
Define İşaretleri
Super Moderatör
Selamun Aleykum Arkadaşlar..!

Bugun ikindi namazindan sonra, yillari define isinde gecmis bir haci abi karsilastim. Epeydir gormuyordum kendisini. Ayakustu hasbihal ettik biraz.

Onun tarlasinda bir yer vardi, 2 sene once dolasmistik. Bir hocayla gitmis oraya. Burada cok mal demiş. :))
Beraber tekrar bir dolasalim dedi.

Hayret ediyorum,
Hala neden bu millet, bu islerin hoca denen kisilerle olmayacagina inanmiyor yada biz onlara neden anlatamiyoruz?

Akil var, fikir var yahu.
Bu arkadaslar bu iste basarili olsalardi, bulunduklari memleketin en zengini bunlar olmaz miydi? Bin kisiye soyledim anlattim belki. Hala bu adamlarin dediklerine itimat ediyor ya, yanarim da bu duruma yanarim. Cok basit bir sorunun cevabini ikrar esip sayfayi kapatamiyorlar.
Hayret ki hayret.

Daha baska delile gerek var mi?
Bu usulle define bulunabilseydi, bu adamlar cok cok zengin olmaz miydilar?
Bulamiyorlar, bulamayacaklar da.
İrtibattadaki cinleriyle bu isler olmuyor, olmayacak da.
İnsaf yahu..!
Emeklere masraflara yazik.
Ben bu adamlarla arazide cok karsilastim. Beraber calistiklarim da oldu.
Nicin yaniliyorlar, neden bulamiyorlar, niye bulamayacaklar?

Zaman zaman bu sorularin cevabina alt bolumde yazacagim insallah.

BulursamKader25

Usta
Define İşaretleri
Super Moderatör
Bu islerle ugrasan hocalara sorup ogrendim:
Bunlarin elemanlari YER ALTİNDAKİ malin ne oldugunu gormuyorlarmiş. Yani asagida oda var, odanin icinde sunlar sunlar var diyemiyorlarmiş. Halbuki bu varliklar yerin altina da girip cikabilme kabiliyetlerine sahipler.

Bir baska konuda biraz deginmistim, burada da mevzu edelim insallah,
Bu varliklar ENERJİ YOGUNLUGUNU goruyorlar, yada siz deyin ki olusmuş olan manyetik alani tespit edebiliyorlar. Yada nasil isimlendirirseniz isimlendiriniz fark etmez.

Yani kisaca bu varliklar metale degil minerale diyarli. :))
İsyer inaninin.ister inanmayin, bu benim tespitim.
Dedim ya arazide bunlarla beraber calistim.
Gosterdikleri yerlere baktigimda istisnasiz mineral vardi. Kimi altin kimi gumus isareti verdi. Oda var bosluk var dedikleri yerlerde de mineral vardi.
İslem yaptiklari cogu yere de baktim. Buralarda da mineral vardi. Zaman icinde bana itibar eden 2 kisiyi bu isten vazgecirdim. Simdi ugrasmiyorlar. İyilik yapmak istiyorsaniz araziyi korumaya alin gucunuz yeterliyse, hizmetiniz olsun dedim, kabul ettiler. Sorunlu bir yere gidince telefon ediyoruz "tamam gezin dolasin" diyorlar. Gezip dolasiyoruz iyi oluyor. Yada gidilen yol uzerinde Hes Kodu soran var mi diyoruz, Var yada yok diyorlar. Bunda yanilmiyorlar. Zira bu islemler YERUSTUNDE. Yeralti baska bir alem. :) Mesele yer alti olunca hersey degisiyor.

Eline cubuk alan birisi evde yada arazide -gomulmeden saklanan-altini rahatlikla bulur, buluyor. Amma 40 cm.derinlige gomulen ve uzerinden 1 hafta gecen, altini cubukla bulmak yeni baslayan icin mumkun degil. Bulamaz. Yeralti baska bir alem. :))

Deli Fırat

V.i.p Üye
Özel Üyemiz
Kullanıcı
Bu işlerle uğraşan hoca hoca değil zaten çoğu Fatiha süresini bile bilmez Ömrüm boyunca sadece bir hocanın çıkardığını bilirim oda bu işlerle hiç uğraşmadı sohbet etik nasıl oldu hocam dedim bir köyde imam idim altı ay boyunca her gece rüyama gelenler oldu sana bir yer gösterecem emaneti alacaksın ama bir şartım var diyor her zaman sonu gelmiyordu en son yine uyudum aynı rüya bu sefer yeri gösterecem şartım cami olmayan bir köye cami yapacan dedi tamam dedim beni definin olduğu yere götürdü gösterdi sabah namazından sonra ilk işim oraya gitmek oldu gösterdiği yerde çıkardım ve ilk işim camiyi yapmak oldu evet camiyi yaptı oğulları çok zengin şimdi