Civcivli tavuk

feramus

Kullanıcı
Ustalarım ana kayada civcivli tavuk resmi varmıştı tam doğuya bakıyor resmin güneyinde dere viraj yapıyor yani 90 derece. Sırtını işarete verip doğuya bakınca önünde bir üçgen tarla var. Hemen sol tarafta bir tane yığma var yığma tarlanın kenarında. yığmanın biraz ilerisinde sol tarafta bir tane mağara var mağara işaretten 150 metre falan uzakta. Birde bu işaretten 300 metre ileride etrafı taşla çevrili tarihi bir mezarlık var mezarlığın kuzey doğusu ilgi çekici bir şekilde daralıyor v gibi yani mezarlığın güneyinden dere geçiyor mezarlığı güney batısında köprü var. Tavuk ve civcivlerin olduğu kaya kireç taşından belli ama sertleştirilmiş. İşaretler kırılmış ama bana söyleyen kişi bizzat kendisi görmüş. bende buraları yani çevresini ve kayayı bizzat kendim gördüm. Yine güneyinde iki tane çeşme var çeşmelerin arası 200 metre falan işaretin önünden yol geçiyor bu yolun kenarında işaretle arası 20 metre falan bir beyaz taş var. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: Civcivli tavuk

nedir bu civciv meselesi, bizim doga severler, bu civcivlere sevdalanmislar. arkadasim, ustalar mutlaka anlarlar ama sahsen ben bu civcivlerden bir sey anlamadim. resimlesen daha iyi olurdu, bu sekilde yorum bekleme,

feramus

Kullanıcı

Bu şekilde yorum yapacak ustalar var özellikle söylediler

star21

Kullanıcı

bu tavuk civciv meselesi resimsiz olmaz kardeş sen resim çek ekle..

A21MEDLi

Admin

resim olsaydıyda görseydik,yanlız şu kadarını söyliim,
işaretin yapıldığı kayanın bitiminden sonraa,DOĞU ya doğru 3 adım at,ayağının altını kontrol et,bi şey yoksa 1 adım daha at,gerekirse 1 adım daha at..

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Bence çevre fotoğraflarını çekmeden önce yazılmış eski konuları takip et araştır ve ona göre resim,yorumlar net olacaktır ona göre,,,en azından malzemesinin ne olduğu netse,,,:)Emek vermeye değer.

tuarec

Kullanıcı

civciv sayısı ve dizilimi önemli işaretin doguya bakması define der işaretten 20 m mesafedeki beyaz taşın altını inceleyin anlatım 12 çivcivi anımatıyor resim kesin kanaat verir

KANAS_USTA

Admin

1.beyaz taşın 5 arşın sol tarafı
2.beyaz taşın 7 arşın ön tarafı

bunlar para yerlerin kardeşim.....

3.ucgen tarlanın kıyısındakı yıgmanın orta yerı ve batı bolumu yıne onemli
4.mağara gırısı basta olmak uzere magar uzerıne kurgulanmıs cesıtlı para yerlerın var
5.tarlanın kuzeye uzana kosesı onemlı.(varsa orda yaklasık 300 okka agırlıgında bır taş olabılır)
6.mezarlığın kuzey tarafından girişi var ise burasıda onemlı
7.mezarlıgın daraldıgı yerde kuzey kenarı kısmen toprak altında kalmış bır taş varsa bu da onemlı
8. kopru dogu batı dogrultulu ıse ve cok kemerlı ıse ;dogu batı dogrultusunda ıkıncı kemerın sağ ayagının ıcınde
yok dogu batı dogrultulu degıl ıse soldakı kemerın aaygının ıcınde
9.ıkı cesmenın sol tarafı onemlı yanı cesmelerın ıkısı sagında kalacak yahut everkı bu yol manastırın batısında bulunan yol kenarındakı bır cesme ıse altı onemlı.

daha bır cok sey yazılabılır kardesım ama anlatımın kıt ve krokı cızmen gereklıydı...

bundan sonrası senın, anlatımın guzel ama ozverı yok işi ıcınde :)
kal saglıcakla.

feramus

Kullanıcı

1352resim.jpg
://img436.yukle.tc/images/1352resim.jpg[/IMG]

NOVANDA

Kullanıcı

Kabartma olsun civcivli tavuğun oymalar bir işe yaramaz .