Çivili Ağaç Ve Değirmen

Leksey

Kullanıcı
slm arkadaşlar.bu fotoğrafa yorumlarınızı bekliyorum.

mesafeler tahminidir,tam ölçüm değildir.çivi yerden 1.50cm kadar üste çakılı idi.2 ağacın da batı kısmı yakılmıştı.çivili ağacın kuzeydeki kökü kesilmiş,diğer ağaçta da kovuk var.değirmenin üst kuzey batı tarafında mağara var.değirmende 2-3 sene kadar önce restorasyon çalışmasında bir küp altın bulunduğu söylendi.köprü eski fakat restore edilmiş.burada nereye bakmalı ve ne yapmalıyız.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
burada tek bir ağaç daha olacak çivi nereye bakıyor mezarlar üçgenmi tek sıramı tek sıraysa kolay iş aralarının ölçüsü lazım değirmenin içmesuyu nerede burada mutlaka kaynak olmalı iki ağacın arası 34 adımmı öyleyse diğer ağaç 55 adımda yada 21 adımda olmalı değirmenin suyu şelaledenmi geliyor hayvan yükleme taşını değirmenin kapısında bul değirmene uzak mesafede harman yeri olacak

Leksey

Kullanıcı
çivi değirmene bakmıyor mustafa hocam.çivi tam batıya bakarken mezarlar güney batıda kalıyor.3.bir ağaç maalesef yok,kökü bile yok.dediğiniz adım hesabı doğru olabilir.mezarlar g.antepte dülükteki mezarlar gibiydi.mezarlar sistematik değildi yani ne tek sıra ne de üçgen oluşturuyorlardı.değirmenin suyu değirmenin üst tarafında komple yazdığım emarelerin de içinde bulunduğu tepenin orta kısmından geliyor gibi.oralar hep kazmıslar.şu an ne su var ne kaynak var.değirmenin kapısı yok,restore edilmiş.değirmen taşının bir parçasını bulduk sadece o da işe yaramaz.harman yerini tekrar araştırayım.teşekkür ediyorum yorumun için

ertug

Kullanıcı
leksey kardeşim çivinin çakılış sekli nasıl düzmü yukardan aşağımı ağacın kaç kökü var biri kesilmiş geride kaç kök kalmış iki ağacı üçleme yap yerde yarı gömülü taş olabilir iki yönlü araştır çivi varsa parada vardır üçleme yapmış başka tür ağaçlar varmı derede diz boyu örülmüş taş duvar varmı araştır patika yol üzerinde iki adet çakıl yığma araştır saygılar

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
leksey kardeşim çivinin çakılış sekli nasıl düzmü yukardan aşağımı ağacın kaç kökü var biri kesilmiş geride kaç kök kalmış iki ağacı üçleme yap yerde yarı gömülü taş olabilir iki yönlü araştır çivi varsa parada vardır üçleme yapmış başka tür ağaçlar varmı derede diz boyu örülmüş taş duvar varmı araştır patika yol üzerinde iki adet çakıl yığma araştır saygılar
Ustama katılıyorum
Ayrıca
Ağaçların altında değerli testi yap
Anlatımına göre
Ağaç altı kaçmaz ustam

Leksey

Kullanıcı
çivi düz çakılmış.ağaç her yöne kök salmış diyebilirim.sadece doğuya bakan kökü ve bir dalı kesilmiş.bu söylediklerim çivili ağaç için geçerli.bu çivili ağacın 2 adım kuzeyinde set şeklinde uzanan yaklaşık 3-4km uzunluğunda kayalar var.yığma ya da başta tür ağaçlar da maalesef yok.bir dahaki gitmem de fotoğrafını çekeceğim

ertug

Kullanıcı
eğer dut ağacının meyvası sıyahsa düşündüğüm gibi nokta belli rengini öğrenmen lazım birde yukarda ağacın kesik kökü kuzey aşağıda doğu yazmışsın hangisi doğru saygılar

Leksey

Kullanıcı
tmm mustafa hocam kontrol edeceğim.dut ağacının meyvesini öğrenemedim çünkü ne bir kimse vardı ne de ağaçta meyvesi:)yine de soruşturacağım.ağacın doğu tarafındaki kök kesilmiş olmalı yine de arkadaşa teyit ettireceğim.son nokta neresi ertuğ hocam.çivili ağacın 1.5 adım kuzeybatısı mı:)