Çubuk Boşluk Tespiti Yardim | Define işaretleri ve anlamları

Çubuk Boşluk Tespiti Yardim

cengiz34

Kullanıcı
Selamün aleyküm ustalarim. Ben çubuk la boşluk kullanmada çok acemiyim.cubukla boşluk diye tespit ettiğim bir yer var 6 ya 5 metre kare şeklinde çıkıyor. Sınırını çizdiğim boşluk bitiminde çakmis olduğum bakır kazikla ölçüm yaptığımda dört köşesinde 4.43 4.30 4.25 've 4.37 seklinde derinlik aldim. Bu sekilde bosluk olmasi kesinmidir

karanar

Kullanıcı
biraz daha detay verin. derinliği kazık çakarak nasıl aldınız. kablo mu serdiniz. bunu tam olarak açıklarsan elimizden geleni yaparız inşaallah.

karanar

Kullanıcı
en az kablo ile ölçümde hata payı vardır.
içerideki oda da kot farkı olabilir ya da çökmeler olmuşsa derinlik farklı çıkabilir.

cengiz34

Kullanıcı
en az kablo ile ölçümde hata payı vardır.
içerideki oda da kot farkı olabilir ya da çökmeler olmuşsa derinlik farklı çıkabilir.
Karanar ustam selam. Kot farkı nedir ve çökme dediniz çokmusse dediğiniz boşluk ortada kalmamismi oluyor. Detaylı olarak anlatabilmisiniz . Saygılarımla

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
karanar ustam kusuruma bakmasn ustamın söylemek istediği
cengiz kardeşim kod dediği dört kenarının eşitliği bir yerinde çöküntü varsa
mesafenin değişeceği anlamında inşallah doğru anlamışımdır .

karanar

Kullanıcı
evet gandalf ustanın dediği gibi, odanın zemininde yapmım aşamasında bilinçli olarak yapılan kat farkı ya da deprem vs. gibi durumlardan dolayı olan çökmeler. bunların ikisi de metraj farkı oluşturur.

kingoctapus

Kullanıcı
bak dostum eğer elindeki çubuklar iyi bir çubuksa yani güveniyorsan çubuğun x yaptığı yerde yere eğil ufak tefek taşlardan eline 6 veya 7 tane al çubuğun açıldığını göreceksin şimdi taşları teker teker yere at tekrar x yaptığında kaç tane attın işte derinlik okadardır tecrube ile sabittir