Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak, | Define işaretleri ve anlamları

Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değerli arkadaşlarım,
bir üyemiz,ustam evde deneme yapıyordum ,hiç beklemediğim bir yere tepki verdiler. tuhafıma gitti. orada değerli yok ama bu nereye çekim veriyor diye meraklandım ve tepkiyi gaza verdiğini gördüm dedi.
arazide karşımıza çıkabilir de ev ortamında yaşamadığım için denemeye karar verdim.nihayeti bir çakmak dolum gazı. çubuklar tepki veriyorsa ,elimdeki mineral elemede kullandıklarım da ne yapacak diye,gittim bir tane aldım.
tahmin ettiğim ve arkadaşımızın söylediği gibi çok rahat tepkiye vesile oluyor. amenna . acaba her çubukta geçerlimi diye bir kaç cinsle denedim veriyor.
sonunda mineral eleme için kullandığım malzemelerle suskunluğa gömüldü.
aklıma gelen sizler için önemli gördüğüm bir ayrıntı için konu olarak paylaşmayı tercih ettim. minerale tepki alıp almadığınızı ,küçük bir pratikle öğrenme şansınız olacaktır.
kullandığınız çubuklarla hiç araziye çıkmadan evinizde çakmak tüpüyle ,deneyiniz. çekim alıyorsanız arazide mineralli yere takılmanız kaçınılmaz olacaktır. çalışmalarınızı, bu geçeği bilerek yapma şansınız olacaktır. selametle inşaallah.

A21MEDLi

Admin
ikizceli ustam benimde çakmak ve gaz tüpüyle bir denemem oldu,bendeki çubuğun el kundağı var,şişleri el kundağına sokup öyle tutuyorum.eldiveni takıp tutuğumda gaza yönelmiyor,fakat çıplak ele tuttuğumda gaza yöneliyor.
denemelerinizi eldivenlede yapmanızı tavsiye ederim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili METİN ustam, açıklamanızdan arkadaşlarımız mutlaka yararlanacaktır.
her cins çubukta bu tarz bakmak yeterli gelmeyebilir değilmi ustam.
araziye çıkmadan ,kullandığımız çubukların biz verebileceğini bu vesile ile öğrenme şansımız olur.
selametle inşaallah.

Son düzenleme:

Mirkut

Vip Üye
Abi bede herkesgibi bazen evde cubuklari tutuyorum. Yem yemek dolum tupu hede cakmak dolum tupu ayri ayri yerlerde olmasina ragmen bende yonelme olmuyor ancak uzerine gidersem tepki aliyorum.
Bazen cubuklarla fazla oynandimi cubuklarin tepkisi degisiyor ve birseyleri eleyeyim derken baska seyleye tepki aliniyor busefer. Duz cubuklarlada tepki alanlar olabilir belkide kisiden kisiye degisiyor.
Mesela yillardir yerin altinda kalmis birzda buyukce pasli demire ben tepki almadigimi gordum. Belkide cogu usta bunu kacirmazdi.
Selametle INSALLAH c.c

ersan

Admin
ustalarim beni buyun uylenen bir yere bosluk kontrolu icin gitim arkadaslar oraya bir cubukcu getirmisler bakir cubuklarlan ve gaz cakmaginlan bosluk aramak icin
arkadaslar tam 8 mt inmisler ama yeri gurdumu korktum ne buyuk taslar ve topraklar cikarmislar ne desem ordaki toprak yine kirmizi kil seklinde ve cok guclu minerali bir yer sonra ben gumus cubuklarlan gitimde hoic bir bosluk alamadim arkadaslar sasirdi kaldi biz bunca vakit bosa mi kurek salamisik deye sonra iclerinden biraz ihtiyar olan bir abi beni denemeye kalkti bakalim ne dorulukta boslulan urasiyorum deye beni baska bir taslik ustunden saldi dedi ki bura bir yerde tunelden bosla inilen bir yer var bakalim bulacan mi deye cubuklari saldim az bir gezdimi tunelinden tutucer odasina kadar er sey bulunu ve bu yeride yalnis yerden girmeye calismislar ve girisi bulamadan birakmislar benim gusteri yer tam taslar ust uste horasanlan kapali oldu cok net belioluyor birde ortadaki en buyuk tasta bir ,,U,,isareti vardi bitki nokta vurulmustu ordaki isaerti gurdumu sasirdilar onustan boslga cok dikatli incelemek gerekiyor ustalar cok az bir yalnislik bosa kurerk salatirir insana

denizliden20

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım,
bir üyemiz,ustam evde deneme yapıyordum ,hiç beklemediğim bir yere tepki verdiler. tuhafıma gitti. orada değerli yok ama bu nereye çekim veriyor diye meraklandım ve tepkiyi gaza verdiğini gördüm dedi.
arazide karşımıza çıkabilir de ev ortamında yaşamadığım için denemeye karar verdim.nihayeti bir çakmak dolum gazı. çubuklar tepki veriyorsa ,elimdeki mineral elemede kullandıklarım da ne yapacak diye,gittim bir tane aldım.
tahmin ettiğim ve arkadaşımızın söylediği gibi çok rahat tepkiye vesile oluyor. amenna . acaba her çubukta geçerlimi diye bir kaç cinsle denedim veriyor.
sonunda mineral eleme için kullandığım malzemelerle suskunluğa gömüldü.
aklıma gelen sizler için önemli gördüğüm bir ayrıntı için konu olarak paylaşmayı tercih ettim. minerale tepki alıp almadığınızı ,küçük bir pratikle öğrenme şansınız olacaktır.
kullandığınız çubuklarla hiç araziye çıkmadan evinizde çakmak tüpüyle ,deneyiniz. çekim alıyorsanız arazide mineralli yere takılmanız kaçınılmaz olacaktır. çalışmalarınızı, bu geçeği bilerek yapma şansınız olacaktır. selametle inşaallah.
tşk ler eli öpülesi ustam malum mineral hepimizin başına bela,merak ettim bu denemeyi evde nasıl yapıyorsunuz.gaz olduğunu biliibde mi ölçüyorsunuz.yoksa iki kapalı bir kaba birini altın birini gaz koydurub öylemi deniyorsunuz.eğer ölçtüğünüz nesneyi siz bilirseniz.malum o ölçüm ,ölür.
ustam bu mineral konusunda aslında tek bir çözüm var oda altın sinyalini kesmek o sinyali kese bildinmi mineral eleme yüzde yüz başarı.oda çok pahalı ve zor bulunan bir maddeyle mümkün.

Mirkut

Vip Üye
tşk ler eli öpülesi ustam malum mineral hepimizin başına bela,merak ettim bu denemeyi evde nasıl yapıyorsunuz.gaz olduğunu biliibde mi ölçüyorsunuz.yoksa iki kapalı bir kaba birini altın birini gaz koydurub öylemi deniyorsunuz.eğer ölçtüğünüz nesneyi siz bilirseniz.malum o ölçüm ,ölür.
ustam bu mineral konusunda aslında tek bir çözüm var oda altın sinyalini kesmek o sinyali kese bildinmi mineral eleme yüzde yüz başarı.oda çok pahalı ve zor bulunan bir maddeyle mümkün.
Birazdaha detaylanidirabilirmisin ustadim.
Bu arada nasilsin keyfin nasil

ersan

Admin
ustam en basit yolu minerali anlamak icin cekim alindi yerden elerine az bir toprak aliyorsun ve cubuklari tutuyorsun buyle yuzeye yakin ve youn mineral olmayan yerde cubuk cekmez.

aliömer

Kullanıcı

Denizliden ustam. Varsayalım biz altının sinyalini kesen yöntemi veya söz konusu malzemeyi bulduk. Şimdi bu bize ne sağlayacaktır. Aradığımız metale ulaşmamıza nasıl vesile olacaktır.
Mesela Ben mineralin tamamen elemesinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Güçlü minerallere tepki alınmalı ama alınan tepkinin şekline bakılarak mineral olduğu bilinmeli diye düşünüyorum.
Şimdi bu durumun sebeb sonuç ilişkilerini izahatını yapmanız mümkünmü

denizliden20

Kullanıcı
Denizliden ustam. Varsayalım biz altının sinyalini kesen yöntemi veya söz konusu malzemeyi bulduk. Şimdi bu bize ne sağlayacaktır. Aradığımız metale ulaşmamıza nasıl vesile olacaktır.
Mesela Ben mineralin tamamen elemesinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Güçlü minerallere tepki alınmalı ama alınan tepkinin şekline bakılarak mineral olduğu bilinmeli diye düşünüyorum.
Şimdi bu durumun sebeb sonuç ilişkilerini izahatını yapmanız mümkünmü
sevgili kardeşim dediğim maden bütün mineralleri deli oluyor.altın sinyali aldığın yerde o madeni tuttunmu bütün veriler kesiliyor.yani altının sinyalini şıp diye kesiyor.burdan ne alıyacaz.veri aldığımız yeri o madeni tutuyoruz.sinyal kesilirse.kesinlikle altın mineral ise zaten şiddet yükseliyor