Çubukların Dili... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çubukların Dili...

hattuşalı

Kullanıcı
Konu başlığını çubukların dili diye açtım. Esasında bu konuda hayli yazılar okudum bazı ustalarımdan çeşitli bilgiler aldım ancak pratikte bir usta elinden yardım alma nasip olmadı.
Şimdi durum şu ustalarım: Pirinç çubuk kullanıyorum, aranan şey boşluk değil, malzemedir. Sol eldeki çubuk ileriyi gösterirken sağ eldeki çubuğun sola yani göğse kapanması durumu neyi verir? Yani verdiği değer, metal cinsinden nedir?

@adrenalin68 ustam bende çubuk olayına yeni başladım sayılır ama bildiklerimi aktarayım; kişinin sağ el yada sol el kullanmasından (solak dediğimiz tabir) dolayı hareket değişken olabilir. Ben sağ el ağırlıklı kullanıyorum ve bende sarıkızı görünce sağ taraf kapanıyor gümüşte ise tam tersi, diğer metallere de çarpı yapıyor. Size önerim sahaya çıkmadan önce kendi örneklerinizle birkaç deneme yapmanız... Örneğin ben ilk denememi parmağımdaki gümüş yüzükte denedim sol el kapandı, daha sonra bir çeyrek altını denedim sağ el kapandı... Bu olay bende böyle tepki veriyo...
Son olarakta şunu denedim bir bakır tabak ondada çarpı yaptı... Daha sonra sahaya çıktım...
Kan grubu olayını pek araştırmadım çünkü çubuklar çalışıyor bende diye...

wolf_52

Kullanıcı
Ustam civali kontak kullanmak daha etkili o zaman baglanti 9w pilin cisina civali kontagin bir ucunu bagliyacaz diger ucundan sag eledeki gumus yada alumunyum cubuga irtibatlicaz 9w un eksi ucunu direk sol eldeki pirinc cubuga irtibatlicaz birde pirinc cubugun ucuna altin yuzzuk bantlicaz dogrumudur ustam
aynen öyle ama kırmızı dan şaşmaz, olmadı bildiğmiz sanayi civası,kontak civası ne kadar isabet olur ustalarım billir ...

esrarengiz2828

Kullanıcı
ben sanayiciyim kırmızı civayı bulması çok zor bulduk çok tehlikeli artı normal civada minerala çok gidiyor ama duyduklarım kırmızı civanın sarıya çok yönlendiğidir ustamında demesiyle es geçmezmiş hatta radyoyla eski kırmızı civalı sistem yapmışlar buluyomuş

hattuşalı

Kullanıcı
Ustalar konu kırmızı civa olayına kayıyo ama bu termometrelerin içinde civa var diye biliyorum birde içinde kırmızı sıvı olan termometrelerdeki kırmızı civa olabilir mi?

Jet Lee

Kullanıcı
Çubukların herkes de aynı tepki vermediği açıktır. kan gurubu da etkili diye düşünüyorum.
çubuğun sağ daki kapanmasının ne olduğu konusunda ise her şey olabilir :eek: altın,mineral, küp parçası....vs
Bu çözmek kişinin yaptığı pratiklere ve deneylere bağlıdır yok eline çubuk alan (kafam)
İkizceli ustamın çelik yüzüğü sistemini denemenizi tavsiye ederim
mesela bende sağ kapandığı yerde iki elime altın aldığımda tepki değişmiyorsa orası değerli değildir bunun gibi bir çok şeyler var