Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 30 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

xenon

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

degerli arkadaşlar haftasonu karınca kararınca yapmış oldugumuz denemelerden video paylaşıyorum videomuz degerli bir ustamıza ait bu videomuzda daha önce tesbit edilmeyen bir nokta kafanızdaki bütün soruların cevabu bu videoda mevcut ve derinlik tesbiti görsel olak siz degerli üyelerimiz için paylaşımda bulunduk. konu ile ilgili yorum ve sorularınızı konu devamında sizlerinde katılımı ile sonuca ulaşmanız için ustalarımız gerekli özveri ile destek bilgilerini sizlerle paylaşacaklarını unutmayalım

mc_307

Kullanıcı

xenon usta teşekkurler.fakat ses hiç anlaşılmıyor. birde kullandığınız çubuğa bir elektrik vb. bişey verdiniz mi, çubuğun türü nedir, nasıl yapılır

mc_307

Kullanıcı

xenon usta teşekkürler. fakat videoda sesler anlaşılmıyor. birde bu çubukların türü nedir, nasıl yapılır, çubğa uyguladınız elektrik vb bişey varmı.

xenon

Kullanıcı

cubuga elektirik vermedik araç anteninden yapılan birçubuk türü hava rüzgarlı oldugu için ses yüksek acarsanız duyulabilir kamerada su gecirmez kabı oldugu için uzak mesafeyi almaz malesef görsel olarak ve ustaların anlatdıgını videoda çok rahat görülebilmekde

KERASUS

Kullanıcı

Ustam eline sağlık güzel olmuş .ses olmasada görüntü iyi...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

değerli arkadaşlar,dünkü çayımız esnasında xneon kardeşimizin,şüphe ettiği bir yerden bahsetmesi neticesinde,eğer bir yapıt var ise,bu konumuzdaki anlatımlarımızı sizlere görsel olarak sunma arzumuz neticesi küçük bir çalışma yaptık. hava ve çevre şartları uygun olmamasına ,ve akşam saatleri olmasına istinaden biraz seri hareket ettik. daha rahat bir ortamda daha geniş ve anlaşılması daha kolay olacak bir tarzda sunmayı elbette bizlerde isterdik. dikkatli izlenmesi çok şeyin algılanmasınada yetiyor.
yoldan tutuşta bir tepki verdiğini gördük ve verdiği yere yönelerek boşluğun üzerine direk gittik. dikkat edilmesi gereken ilk ve boşluk olan yere girerken ve boşluk üzerine gelindiğinde ve bitim noktalarında verdiği tepkinin ne ve nasıl olduğunun anlaşılmasıdır.birde derinlik alırken.
etrafından geçilmesi,çevresinde bağlı bir bölme veya tünelli bir geçiş varmı diye anlaşılmasını sağlamak içindir.
zamanın darlığından yerinde uygun olmadığından, çapını kazıklarla belirleyerek verme şansımız olmadı ama ,kapattığı noktalar tam boşluğun başlangıç, normal hale dönüşüde bitim noktalarıdır. derinlik alırkende dış kısmı kontrolümüzde ,anlatımlarımızda olduğu gibi ,o kısımda başka bir boşluk olup olmadığını kotrol amacıdır. sesli anlatım yapmamıza rağmen hava muhalefeti maalesef sesimizin volumunu çok kısmış.
netice olarak, tespit ettiğimiz yapıt,zemin altı oda türü değilde,üstten açılarak kapatılmış 6 m. derinliğe yakın orta boy bir oda genişliğinde bir yerdi.
amacımız her bölgemizden ,bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızın belli bir kısmının olsun yeterince bu işi kavramasını sağlamak ,zaman içindede ,daha geniş bir kullanıma ulaşmasına ön ayak olmaktır. gönlünden samimiyetle ALLAH razı olsun diyen bir kaç arkadaşımız olursada onların hayır dualarını almaktan başka beklentimizde yoktur.
değerli arkadaşlar,çoğunuz yeni olduğunuz için,bu işe uygun dahi olsanız ilk zamanlarda zorlansanız dahi,bu videoda bir ustanın elinde nasıl seri şimşek gibi tepki veriyorsa ,sizlerinde ayni konuma gelmenize hiç bir şeyi engel görmeyiniz.
bir silah,insan ve vatan savunması için önemli bir hayati gereklilik ise,yasal olmayan yoldan temini vede başka amaçlarda kullanımıda o denli hataya götürür,kişiye zarar verir. biz sizlerin hedefe ulaşmanız ve isabetli vurmanız için yolları gösteriyoruz. sizlerden yaptığınız< çalışmaları yasal yönden yapmanızı özellikle rica ediyorum. aksi bir durum sizleri netice olarak üzeceği gibi bizleride vijdanen yaralayacaktır. devlet bulduklarınızın değerini ödüyor,bilesiniz.
ben konuyu takip eden misafir arkadaşlar görüyorum. konuya ilgi duymasalar takip etmezler. bu görselden alacakları çok şey olduğunu onlara hatırlatmak ve üye olarak izlemelerinin onlara çok şey kazandıracağınıda belirtmek istiyor,sevgiler sunuyorum.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ellerinize sağlık ustam güzel video olmuş derinlik almak için kablo olması şartmı ustam pilastiği soyulmamış bakır kablo idi sanırım

ibrahim181

Kullanıcı

ustam emeğinize sağlık. derinlik için kullandığınız kablonun uçundaki çubuk ne tür metalden. birde ölçüm yaparken çubuklar kapanmış ta sınıra geldiğinde tekrar açılıyor. bunun tersi olursa neyi ifade ediyor

ikizceli

Vip Üye

ellerinize sağlık ustam güzel video olmuş derinlik almak için kablo olması şartmı ustam pilastiği soyulmamış bakır kablo idi sanırım

zebun ustam,başka sistemde derinlik alanlar elbette var. mesela asi ustamız. ben bu sistemle alıyorum ve bir zemin altı oda mezarı derinliğinde ,yani 6-7 m derinlikte azami yanılma bir kaç santimi geçmiyor.
biz size sunmak amaçlı asil bir gayret gösterdik. x neon kardeşimizin aracında tesadüfi bulunan kabloyu alarak işimizi gördük. bildiğimiz ,her tür kabloyla alınır. ben telefonda kullanılan yumuşak olanı tavsiye ediyorum. kullanımı kolay oluyor.soymaya gerek yok.

ikizceli

Vip Üye

ustam emeğinize sağlık. derinlik için kullandığınız kablonun uçundaki çubuk ne tür metalden. birde ölçüm yaparken çubuklar kapanmış ta sınıra geldiğinde tekrar açılıyor. bunun tersi olursa neyi ifade ediyor

aliömer ustam her metalden olur. benim kendi malzemelerim yoktu.xneon ustamız bir çivi alarak kablonun bir ucuna sabitledi sağolsun. ben uzun bir vida kullanırım.yalnız kablonun uc kısmını bir kaç santim soyarak metale sıkıca sarınız.
dikkat ederseniz,ölçüm almada o kısmı bir geçerek kontrol ettim.o kısımda başka bir boşluk varsa hesap yanıltır. gördüğünüz gibi çubuklar ilk tutuşdaki gibi tepkisizdi.
alana kabloyu çekip üzerinden yürüdüğümüzde ,boşluk olan yerdeki tepkinin aynisini derinlik mesafesince verdi. tersi nasıl olabilir? olmamalı. belki üzerine veya içine ilave bir şeyler eklenmişse değişebilir. ersan ustamızda dışa açması gibi. ama bir kişi nedenini sormadı biliyormusunuz. eğer sende farklı bir tepki oluyorsa,sadece normal kabloyla bakarsan aradaki farkı anlayabilirsin. sağlşıcakla...