Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

operatör

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

0 ırondur. hic deneyen yoksa arkadaşlar. olmuyorsa bende hatamı öğrenmiş olurum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili oscar ,hata sözcüğü,iyi niyet ve samimiyetin yanında barınamaz.insanlar önemli icatları öylesine kolaymı buldular,bu günümüzde bulabiliyorlar. öyle üç kuruşa beş köfte alınamıyor.bir amaç bir hedef varsa ,gayret ister emek ister. bu konudaki,bugüne kadar olan ve yarın olacak kazanımlarını lütfen paylaşmaya devam et.samimiyetindende asla şüphemiz olmadığınıda bilmeni isterim.
yazılarımdan anlaşılacağı üzere,ben maden testini hiç yapmadım.bu bana bu konuda ,başarı sağlanabileceğini söyleyene inanmama hakkını verirmi. biz doğruluğuna inandığımız tecrübelerimizi,paylaşmaya devam edeciğiz,noksan olduğumuz bir konudada gördüklerimizi almaya.bunun için burdayız değilmi.
sağlıcakla kal kardeşim.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

muhterem arkadaşlarım;
şekli ve yapılışı nasıl olursa olsun, bir yapıtın en kolay ve kesin tesbiti
L tipi ikili çubuklarla yapılabilir.
belli bir işaret birikimi olanlar veya yorumlarla desteklenenler için ideal bir boşluk tesbit sistemidir. yapım konusunda sitemizde yeterli bilgiler mevcut. ben kullanımı ve derinlik ölçümüyle ilgili bazı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
arkadaşlarımızın,farklı meteryallarden kullandığını biliyorum. ben aluminyum olanı kullanıyorum, bir kez olsun yanılgı yaşamadım,tavsiyede ediyorum. araç anten türü ,açılıp kısaltılabilenler,uzun mesafe için uzatarak ,kuyu,mezar gibi bir yapıtın içinde kısaltarak kullanım kolaylığı sağlayacak ve yanılgıya düşmeyecektir.
tesbiti nasıl yapmak bize doğruları verir;
edit-comma-icon.png

önce belli bir mesafeden ,(göğüs hizasında ,15 cm.geçmeyen aralıkta ,uc kısımlarını hafif yukarı meyilli,zihnimizi bir noktaya odaklamadan,çünkü insandan aldığı enerjiden etkilenebilir,)tutacağız. bir yapıtın olduğu yerde yönelecektir. o kısma dönerek tekrar tuttuğumuzda,çarpı yapar ve üçgen olan ön kısım direk noktaya bakar.istikametinde yürüdüğümüzde tam üzerine götürür ve boşluk verdiği şekli alır. şimdi ne yapmalıyız;
boşluk aldığımız yeri,bir kenarından başlayarak ,bitimine kadar yürüyerek işaretlemek gerekir.faraza D.B.yönünü kabul edelim. ikinci olarak,G. KUZEY,yönündede ayni işlemi tekrarlayarak ,üstten çapını (odamıdr mezarmıdır)almış olacağız. işlemimiz bittimi hayır;
ister mezar ,ister oda mezar mahzen türü olsun ;
boşluk aldığımız alanın dışından 4 tarafını geçeceğiz. bulduğumuz nokta oda ise ikincisine veya ara tüneline, mezarsa ,içten yapılan gizli bölmeleri varsa kaçırmayacağız.ağırlıklı olarak her türünde ,doğu batı yönü önemli olduğunu bileceğiz.ilerleyen saatlerde devam edeceğim inşaallah.

logo.png

ikizceli ustam benim sormak istediğim bu çubuklar uçurum kenarındada işe yarıyormu yani kayalık alan malum kaya mezar odası arıyorum farzedelim ama bilindiği gibi uçurum ağızlarında oluyo ben üstten cubuk tutarsam uçurumu boşluk mu görür yoksa zeminemi odaklanır

ikizceli

Vip Üye

sevgili kardeşim,odanın kendisi uçurumdan ana kayaya doğru bir miktar girer ve altıda sağlam bir yerdedir.uçurumun sıfır kenarından içeriye doğru alınan boşluk yanıltıcı olmamalı.odanın olduğu yerde zaten uçurumada yönelmez. ama kaya sağlam yapıda değilde,aralıklı, parçalı,alt kısımlar yer yer boş olursa buna dikkat edilmeli. 4 tarafı geçildiğinde bir oda çapında ve simetriğinde olduğu iyi tesbit edilmeli ve emin olunmalı. bir miktarda açık kısımlardan tutarak ayni yeremi yöneldiği sağlamasınıda yapabilirsiniz.
sağlıcakla kalınız.

kroscu

Kullanıcı

33 tur altındır. detayı derken cift tuttuğun cubuğu icerde tek tutacan
oscar bu 33 tur tek bir altın olsada aynımı mesela farzedelim bir kilo altın para var ginede 33 tur mu dönüyor yoksa turuna göremi malın büyüklüğünü anlıyorsun açıklarmısın ilginç bir buluş birde boşlukta çubuklar havaya dikiliyor demişsin seni görmek isterdim arazide

operatör

Yasaklı
Yasaklı

Boşlukta değil suya gelince yukarı kalkar dedim.miktarla ilgili tespitim yok .12 ile 49 arası arası altın cinsine

KERASUS

Kullanıcı

ikizceli ustam bir yazınızda önce işareti çözeceksin sonra çubuklarla yeri tesbit edeceksin demiştin çok doğru önce işaretin dilinden anlıyacaksın aldığın veriler işaretin ne demek istediği ile karşılaştıracaksın tünelli odaların olduğu bir işarette elbetteki güzel bir çubukla yolunu girişini odasını tesbit edebilirsin buraya kadar doğru ama ben bir şeye katılmıyorum çubukların beyne uymadığına işaretten zaten altındaki yapıyı az çok tahmin edebiliyorsun arazinin yapısındanda tünelin nereden başladığını en azından tünel başlangıcında bir kaya mutlaka oluyor bazen ufakta olsa bir oyması yada başka işareti mevcut bir çoğunda setli bir başlangıcı bunu çoğu bilir fakat odalarda şaşma olur diye düşünüyorum sizce bu mümkünmü yani olmıyan bir oda yada odalara beyin çubukları yönlendirebilirmi bu mümkünmü yoksa imkansız mı on binlerce dolarlık makineler var pıyasada bunların bir çoğu çöp ama bir çoğuda hafife alınmıyacak kadar iyiler avcı avını vuramadığı zaman tüfeği suçlar yada fişeği demezki arkasındaki iyi atamadı makine işide buna benzer kullanmasını bilmezsen atsın çöpe çubukların bir güzelliği vardır çooook derin alırlar ama kötü yanıda çok amelelik yaptırırlar bu işi yapıp gönül verenlerin hemen hemen çoğunun başınada gelmiştir biriside benim yıllardır peşinde koştuk bir faydası oldu kas yaptıkkoptumbenim şahsi düşüncem beyne gitmiyen hiç bir çubuk yoktur aksini isbat eden varsa buyursun bende tanıyım onu çünki lazımkoptum saygılar üstad

bence hiç düşünme bile kaybedersin.hayatındaki senin ve benim neyse ona iddaaya girerim.çiçek sanacm bile şaşmaz bu kadar diyorum başkada söze gek yok...

ikizceli

Vip Üye

muhterem arkadaşlar, honda kardeşimiz,benimle ısrarla tanışma arzusu neticesi ankaraya yanıma geldi. ramazan ayındada geldi memlekette ziyaret etti,misafirim oldu.
efendiliği ,samimi ve dürüst hali,beni kendi memleketine sürükledi. bir akşam misafiri oldum. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır misali. kendisi ile tanışmaktanda onur duyduğum bir kişilik sahibi olduğunuda söylemek isterim. ramazandan sonrada görüşmedik.
dün bu sitede olduğumu öğrenince üye olduğunu gördüm.
burdaki kısada olsa iddialı yorumunun bir nedeni olmalı, bazı kardeşlerimizde bir hisse almalı...ALLAH a emanet olunuz.

kroscu

Kullanıcı

bence hiç düşünme bile kaybedersin.hayatındaki senin ve benim neyse ona iddaaya girerim.çiçek sanacm bile şaşmaz bu kadar diyorum başkada söze gek yok...

görmediğin bir şey için bu kadar iddialı konuşma güzel kardeşim çubuk tutarsın araziye çizim yaparsın odalar yollar girişler iş burada deyil açmadan doğru olduğunu bilemezsin peki sordunmu hiç bu çubuklarla bir tane yer açtınmı diye yada açtırdın mı diye kıssadan hisselik bir şey yok ortada bu kıssa kelimesine bana yazdığın için yazdım ikizceli usta

KERASUS

Kullanıcı

usta gördüm gördüm bizzat. iki oda bi salon..ha bide kenarda 1x2 jakuzi si var.derinlik bile cm oynamadı.2.25cm.daha ne diyeyim usta...çiçek sana