Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

muhterem ustam, bir isteyene onlarca çeşiti sunarak ,seçenekleri çoğaltıyorsunuz.birimize uymayan bir diğerimizin tercihi olabilir.istemeyenler konuya girmemekte özgür.isteyenler içinde sizin çalışmanız ancak bir lütuftur. emeğinize sağlık ustam. sağlıcakla.

Kurt ini

Kullanıcı

cantar ustam sıkılmak ne kelime, sizin bilgileriniz bizim için bulunmaz bir nimettir para ile satın almaya kalksak kimse vermez, müsterih olunuz selamlar.

ikizceli

Vip Üye

muhterem arkadaşlarım, önemli gördüğüm bir detaya açıklık getirmek istiyorum.
boşluk ve derinlik hesabımız ,bakır,aluminyum ve benzerleri içindi.
ersan ustamızın paylaştığı gümüş çubukların tepkisinin farklı olması nedeniyle,
buradaki konumuza ait tespitleri mutlaka gümüşler dışında olanlarla yapınız. neden;
gümüşler hassasiyeti nedeniyle,altın ve gümüş olan bölgede direk bunlara yöneleceği için,boşluğa ,tepki alamazsınız. onun içinde ,yapıtın özelliklerini öğrenme şansınız olmaz.
ancak içinde ve yakınında bir madeni bulgu olmayan yerlerde yapabilirsiniz.
içinde maden olan bir oda mezarı düşününüz.
gümüşleri tuttuğunuzda direk madene yönelecektir.
diğerleri ise boşluğa yönelir. gümüşlerle baktığınızda ,maden verdiği zaman, boşluğun ve derinliğin hesabını diğerleriyle yapmanızı öneriyorum. önemli bir detay olması hesabıyla açıklamak istedim. amacımız en doğru ve kesin olanı sizlere sunmak. ersan ustamızda görürse doğrulayacaktır. sağlıcakla sevgiyle.

TEVFiK

Vip Üye

muhterem arkadaşlarım, önemli gördüğüm bir detaya açıklık getirmek istiyorum.
boşluk ve derinlik hesabımız ,bakır,aluminyum ve benzerleri içindi.
ersan ustamızın paylaştığı gümüş çubukların tepkisinin farklı olması nedeniyle,
buradaki konumuza ait tespitleri mutlaka gümüşler dışında olanlarla yapınız. neden;
gümüşler hassasiyeti nedeniyle,altın ve gümüş olan bölgede direk bunlara yöneleceği için,boşluğa ,tepki alamazsınız. onun içinde ,yapıtın özelliklerini öğrenme şansınız olmaz.
ancak içinde ve yakınında bir madeni bulgu olmayan yerlerde yapabilirsiniz.
içinde maden olan bir oda mezarı düşününüz.
gümüşleri tuttuğunuzda direk madene yönelecektir.
diğerleri ise boşluğa yönelir. gümüşlerle baktığınızda ,maden verdiği zaman, boşluğun ve derinliğin hesabını diğerleriyle yapmanızı öneriyorum. önemli bir detay olması hesabıyla açıklamak istedim. amacımız en doğru ve kesin olanı sizlere sunmak. ersan ustamızda görürse doğrulayacaktır. sağlıcakla sevgiyle.
S.a. Sayın İkizceli Ustam bende sorup öğrenmek isteyipte soramadığım sorumun cevabını şimdi sizden almış oldum.
vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için çok teşekkür ederim
ve ayrıca Ersan Ustamında vermiş olduğu bilgileri içinde teprik eder gözlerinden.öper.Sizede Saygılarımı sunarım.;)

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

şöyle diyebilirmiyiz......
bakır prinç aliminyum elektrot çubuklarla boşluğu garanti olarak metali madeni gümüş çubuklarla garanti tesbit edebiliyoruz...

ikizceli

Vip Üye

S.a. Sayın İkizceli Ustam bende sorup öğrenmek isteyipte soramadığım sorumun cevabını şimdi sizden almış oldum.
vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için çok teşekkür ederim
ve ayrıca Ersan Ustamında vermiş olduğu bilgileri içinde teprik eder gözlerinden.öper.Sizede Saygılarımı sunarım.;)

aşk olsun tevfik ustam. beni iyi tanıdığınızı düşünürdüm. mesafeler uzakta olsa gönüller sizin gibi kadirşinas dostlarımıza çok yakın.
hangi kardeşimin aklına takılan ,sydınlatmasını istediği bir detay olursa lütfen yazsın. bizim bilgilerimiz ve tecrübelerimiz,ışığında ,insanları aydınlatmaktan başka bir düşüncemiz olamaz. burdaki bulunuş nedenimizin temelide budur.
;) sevgiler sunuyorum tevfik ustam.

ikizceli

Vip Üye

şöyle diyebilirmiyiz......
bakır prinç aliminyum elektrot çubuklarla boşluğu garanti olarak metali madeni gümüş çubuklarla garanti tesbit edebiliyoruz...

tesbitiniz çok doğrudur cantar ustam.
gümüşleri hepimiz biliyoruzki,ersan kardeşimiz sayesinde tanıdık.
bu işte tecrübe sahibi bir kişinin intibakında bir zorluk olmadığı gibi,özelliklerinide anlamak hiç zor olmaz.
ben ilk denemede algılamama rağmen,bir kaç kez daha pratikle ,ersan ustamızın söylediği gibi neticeyi garantileyerek yazmayı ve arkadaşlarımızı bilgilendirmeyi uygun gördüm.
gümüşlerle boşluk aramak yanıltır. bir çekim aldığınızda ,bir boşluğun içinde bir madene yönelmiştir,siz orda bir oda falan olduğunu anlayamazsınız.
sadece içinde maden olmayan mahzen türü yerlerde çok yakınında ve en önemlisi üzerine geldiğinizde boşluğu veriyor.
böyle bir çekimde ,diğerleriyle girişinden yapıtın çapına ve derinliğine kadar almak gerekir..
diğerleriyle bakıldığında bir boşluk tespit edilirse, gümüşlerlede maden tesbiti yapılabilir.
her iki sistemde doğru bir yaklaşım olacaktır.
ama;
ersan ustamızın verdiği uzak mesafelerden ,bir çekim alındığında , o mesafe içinde diğeri kadar çekimi kolay alınamayan bir şeylerde olacağı düşünceside hesaba katılmalı. çalışmalarımızı bu düşünce içinde yapmak lehimize olacaktır.
kalbi saygılar cantar ustam.sağlıcakla.

EKE

Kullanıcı

kardeslerım abılerım ustalarım ersan ustamızın bizlere bahsetmiş oldugu gümüş çubukları yakın bır zamanda temın ettım denemelerımde şöyle tecrubelerım oldu çubuklar sade bır tutusta en yakında ve en degerlı madene yonelıyor dıslerımın arasına altın aldıgımda dahada guclenıyor yalnızca farkettıgım bısey varkı bılmıyorum sadce bende mı oluyo 22 ayar kucuk altını sag elımde cubuga degdırerek tuttugumda ve boslugun uzerınde ısem boslugu gosterıyo hatta onume veya yakınıma altın koydugumuda altını gostermıyo ve boslugu sekıllendırıyo şimdi bu işlerde bılgısı ve tecrubesı olmayan bu kardesınızın (yanı ben) tecrubelerını degerlendırırsenız mutlu olurum saygılar