Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 38 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

ersan ustanın dediği gibi gümüşler metalde farklı minarelde farklı çekim verirler bunu da ciddi bir arazi deneyimle kullanıcı fark eder. tarifle olmaz. bu anlamıyla gümüş çubukları bize anlatan bakır çubukları nasıl kulanacağımızı öğreten ersan ve ikizceli ustalarıma ve ayrıca emek veren diğer ustalarıma bir kez daha teşekkür ederim.

bende katkılarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma,yine sizler gibi arazi üzerindeki çalışmalarını paylaşan ve bizi teşvik eden bütün üyelerimize ,kalbi teşekkürler ediyorum. gayret bizden takdir,YÜCE YARADANIMIZDAN. sağlıcakla.

ibrahim181

Kullanıcı

ikizceli ustam emeğiniz büyük. Helal etmenizi istiyorum sayende bakır çubukları nasıl kulanacağımızı öğrendik ama hala eksideyim şu aşamada sizden öğrenecek çok şey olduğuna eminim boşluk içindeki madeni dediğin son şekliylede kulanacam tabi direk arazide uygulamalı olarak. sonuçları burada tekrardan paylaşacam saygılar

M.Yavuz

Kullanıcı

DEMİR ÇUBUKLAR
Elim boşken altına çekim yapıp,üstüne gelinde dışa doğru,her iki yana açılıyorlar.
Elim boşken gümüşe çekim yapıp;üstüne gelince,sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elim boşken bronza çekim yapıyorlar.Üstüne gelince,soldaki sabit kalıp,sağdaki dışa açılıyor.
Elim boşken demire çekim yapıyorlar.Üstüne gelince tepki vermeyip,sabit kalıyorlar.
Elim boşken her iki yanda bulunan altın ve gümüşten,altına çekim yapıyorlar.
Elim boşken nikel para ve eski tuğlaya çekim yapmıyorlar.
Elim boşken kaya içerisinden çıkardığım minerale çekim yapmıyorlar.
Elimde altın-gümüş ve broz varken de aynı minerale çekim yapmıyorlar.
Elimde altın varken,altına çekim yapıyorlar.Üstüne gelince her iki yana dışa açılıyorlar.
Elimde altın varken,gümüşe çekim yapıyorlar.Üstüne gelince güneydeki sabit kalıp,kuzeydeki dışa açılıyor.
Elimde altın varken,bronz ve demire çekim yapmıyorlar.
Elimde gümüş varken altına çekim yapıyorlar.Üstüne gelince, soldaki sabit kalıp,sağdaki dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken gümüşe çekim yapıyorlar.Üstüne gelince sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken bronz ve demire çekim yapmıyorlar.
Elimde gümüş varken,her iki yana koyduğum altın ve gümüşten,altın çok olduğu halde,önce gümüşe çekim yapıyorlar.
Elimde bronz varken altına çekim yapıp,üstüne gelince içeriye dönüp,paralel oluyorlar.
Elimde bronz varken gümüşe çekim yapıp;sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elimde bronz varken,altın ve gümüş bir aradayken baktığımda çekim yapıp;üstüne gelince,her ikisi de dışa açılıyor.
Elimde bronz varken bronza baktığımda çekim yapıyorlar.Üstüne geldiğimde her iki çubuk da dışa açılıyorlar.
Elim boşken boşluğa çekim yapıyorlar ve üzerine geldiğimde çubuklar dışa açılıyorlar.
Elimde altın varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde soldaki sabit kalıp,sağdaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde sağdaki sabit kalıp,soldaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde bronz varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde her ikisi de içeri dönüp paralel hale geliyorlar.
Elimde altın ve gümüş varken boşluğu görmüyorlar.
Benden şimdilik bu kadar vesselaaam...

ikizceli

Vip Üye

ikizceli ustam emeğiniz büyük. Helal etmenizi istiyorum sayende bakır çubukları nasıl kulanacağımızı öğrendik ama hala eksideyim şu aşamada sizden öğrenecek çok şey olduğuna eminim boşluk içindeki madeni dediğin son şekliylede kulanacam tabi direk arazide uygulamalı olarak. sonuçları burada tekrardan paylaşacam saygılar

annenizin ak sütü kadar helal olsun. verdiklerimizin ,amacına hizmet eder seviyeye gelmesinin mutluluğu bize yeter.
muhterem kardeşim çalışmalarında çok itina göstereceğinden ve tepkileri rahatça algılayacağından kuşkum yok.
bir güclü çekimi olan mineral var.o türle karşılaşma ihtimalin olabilir. onda dahi ikisiyle bakıldığında ,tecrübeli birinin ayırt edeceği küçük bir tepki farkı oluyor.
saygı ve sevgi bizden.

ikizceli

Vip Üye

DEMİR ÇUBUKLAR
Elim boşken altına çekim yapıp,üstüne gelinde dışa doğru,her iki yana açılıyorlar.
Elim boşken gümüşe çekim yapıp;üstüne gelince,sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elim boşken bronza çekim yapıyorlar.Üstüne gelince,soldaki sabit kalıp,sağdaki dışa açılıyor.
Elim boşken demire çekim yapıyorlar.Üstüne gelince tepki vermeyip,sabit kalıyorlar.
Elim boşken her iki yanda bulunan altın ve gümüşten,altına çekim yapıyorlar.
Elim boşken nikel para ve eski tuğlaya çekim yapmıyorlar.
Elim boşken kaya içerisinden çıkardığım minerale çekim yapmıyorlar.
Elimde altın-gümüş ve broz varken de aynı minerale çekim yapmıyorlar.
Elimde altın varken,altına çekim yapıyorlar.Üstüne gelince her iki yana dışa açılıyorlar.
Elimde altın varken,gümüşe çekim yapıyorlar.Üstüne gelince güneydeki sabit kalıp,kuzeydeki dışa açılıyor.
Elimde altın varken,bronz ve demire çekim yapmıyorlar.
Elimde gümüş varken altına çekim yapıyorlar.Üstüne gelince, soldaki sabit kalıp,sağdaki dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken gümüşe çekim yapıyorlar.Üstüne gelince sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken bronz ve demire çekim yapmıyorlar.
Elimde gümüş varken,her iki yana koyduğum altın ve gümüşten,altın çok olduğu halde,önce gümüşe çekim yapıyorlar.
Elimde bronz varken altına çekim yapıp,üstüne gelince içeriye dönüp,paralel oluyorlar.
Elimde bronz varken gümüşe çekim yapıp;sağdaki sabit kalıp,soldaki dışa açılıyor.
Elimde bronz varken,altın ve gümüş bir aradayken baktığımda çekim yapıp;üstüne gelince,her ikisi de dışa açılıyor.
Elimde bronz varken bronza baktığımda çekim yapıyorlar.Üstüne geldiğimde her iki çubuk da dışa açılıyorlar.
Elim boşken boşluğa çekim yapıyorlar ve üzerine geldiğimde çubuklar dışa açılıyorlar.
Elimde altın varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde soldaki sabit kalıp,sağdaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde gümüş varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde sağdaki sabit kalıp,soldaki çubuk dışa açılıyor.
Elimde bronz varken boşluğa çekim yapıyorlar.Üzerine geldiğimde her ikisi de içeri dönüp paralel hale geliyorlar.
Elimde altın ve gümüş varken boşluğu görmüyorlar.
Benden şimdilik bu kadar vesselaaam...
muhterem m. yavuz kardeşim,çok emek vermişsin.bilgilendirmene saygımdan alıntı ile cevap veriyorum.
ben demir türünü hiç kullanmadım.sana olan inancımdan ilk fırsatta denemek isterim. aldığım tepkileride paylaşırım.
bütün detayı ile yazmışsın. tepkiler kişiye göre değişiklik gösterseler bile dileyen deneyerek,tepki alırsa ,kendine göre sistemini ayarlayabilir.
gönlüne ve katkına sağlık.

Gitti

Kullanıcı

hititli kardeş,boşluk tespitin memnuniyet veren aşamaya getirmişsin. çok güzel.
maden konusuna gelince ,yapıya hiç el vurmadan yukarıda ,vermeye çalıştığım sistemlerle bakarsan ,gerçeği anlaman kolaylaşacak.
bu sistemler ışığında tavsiye ettiklerimle ayrı ayrı ,değerli maden ve mineraller üzerinde yapacağınız çalışma neticesinde,aldığınız tepkiler,sizin doğrularınız olacak ,bu aşamayı layıkıyla yapabilenlerin çıkış noktasıda.bunu üşenmeden ,hiç acele etmeden,farklı zaman dilimlerinde yapınız.
ondan sonrada ,siz mineralden değil mineraller sizden korksun.
böylelikle bu konuyu en uc noktasına kadar birlikte taşımış olduk.

Evet ustam dogrudur,bakırlarıda hiç sevmez ve güvenmezdim ama alternatif olarak kesinlikle ögrenip tespitlerime yansıtıcam inş.

Cıbık işini yıllarca arastırdım ve güvenim kalmamıştı lakin ersan usta ve senin paylaşımlarla bu işe bismillah dedim basladım.
Çok şükür birazcık elimiz alışmaya basladı.
İnşallah rızkımızı tespit ettirecek kadar ögrenirsek şükür deriz.

Tecrübeleri ve denemeleri buradan paylaşmaya devam edicem inş.

M.Yavuz

Kullanıcı

muhterem m. yavuz kardeşim,çok emek vermişsin.bilgilendirmene saygımdan alıntı ile cevap veriyorum.
ben demir türünü hiç kullanmadım.sana olan inancımdan ilk fırsatta denemek isterim. aldığım tepkileride paylaşırım.
bütün detayı ile yazmışsın. tepkiler kişiye göre değişiklik gösterseler bile dileyen deneyerek,tepki alırsa ,kendine göre sistemini ayarlayabilir.
gönlüne ve katkına sağlık.

ikizceli ustam,çubuklar konusundaki tecrübelerinizi paylaşıp,bizleri bilgilendirdiğiniz için,öncelikle şahsınıza çok teşekkür ediyorum.(alkış)
ersan ustamızın gümüş çubuklarından yapıp,denemelerde bulunduktan sonra,siz ve diğer ustaların önerdiği pirinç-bakır ve demir çubuklardan da yaptım.ve çubuklar hakkındaki paylaşımcı yaklaşımına hürmeten (üyelerin de çubuklar konusundaki deneyimlerini paylaşmamızı istediğin için ve belki sitedeki arkadaşlara bir fikir verir düşüncesiyle) elimdeki çubuklarla olan tecrübelerimi aktardım.
ancak,söylenenlere göre,çubuklar aynı metal ya da boşluğa bile kişilere göre farklı tepkiler verebiliyorlar.böyle olunca da,arkadaşların bu denemeleri bizzat kendilerinin yapması gerektiği ortaya çıkıyor.göz kırp
saygılar bizden ustam.;)

ASİAVCI

Kullanıcı

yorumlar paylaşımlar anlatılanlar şu son satırakadar hiç bir yerde rastlayamayacağınız bilgiler ve denemelerdir yazan konuya katkıda bulunan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. (alkış) (alkış)

şimdi maden ersan ustanın cubuklarına odaklandık bunun üzerinde yoğunlaştık ve bu cubuklardan edindik bende bunun üzerine iki kelam yazayım.
ersan ustanın cubukları metal aramak için düşünülmüş ve kendi bölgesinde mineral olmadığı için kendisi sorunsuz kullanıyor ama türkiyede bu cubuklar arazide minarele gidiyor bu kesin

madem gidiyor bunu nasıl aşacağız

1 ytl kadar ebatlarda demir,altın,minarelli taş ,prit kaya tuzu aklınıza gelen bulabildiğiniz malzemeden temin edin

sonra stebil bir araziye cıkın ve bunları ip hızasında 2 mere arayla toprak yuzeye koyun ve her metal veya mineralin üzerine geldiğinizde cubuğun kapanma mesafesini takip edin(atıyorum altının üzerindeyken cubuk nereye kadar kapanıyor yada minarelin üzerindeyken ne kadar kapanıyo işte kırılma noktası burasıdır )

Son düzenleme:

ikizceli

Vip Üye

MYAVUZ kardeşim,ilk yorumların , hakkınızda olumlu intibalar bırakmıştı.samimiyetin ,iyi niyetin ve onurlu kişiliğin yanı sıra kamil bir kişiliğide veriyordu. son yorumunda ,düşüncemizin ne kadar isabetli olduğunun bir teyidi niteliğinde. verdiğin emek,yüreğinde insan sevgisi barınmayan bir kalpten beklenmeyecek kadar değerli. ben teşekkür ediyor,kalbi sevgiler sunuyorum.
ASİAVCI USTAM,güzel bir öneri sunmuşsun.anlatmaya çalıştığımız sistemler ışığında aydınlatıcı olacağı kesin. bende, mümükünse ,boşluk olan bir yerin üstündede ayni şelkilde çalışmayı önermek istiyorum.
sağlıcakla selametle.

M.Yavuz

Kullanıcı

ikizceli ustam,niyetimiz halisane,hürmetimiz karşılıklıdır.;)
maksadımız,faydamız olan bir kişinin bile "Allah razı olsun" demesidir.göz kırp