Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 41 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

cantar

Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

Sevgili dostum çubukları farkında olmadan çok sıkı tutuyor olabilirsin birde çubuklarla bütünleşmeyi denesen onunla bir çocuğun la bir kız arkadaşınla sevgilinle eşinle konuşuyormuşçasına konuşsan ondan istesen ondan sana yardımcı olmasını istesen bazılarına saçma gibi gelebilir ama gerçek bu örnekleri çok..................

mesela bir yerde okumuştum paylaşayım...
Merhaba arkadaşlar burda kullanılan çubuklarla ılgılı bır seyde ben yazayım dedım bırgunluk aramamın tam anlatımıdır. Öncelıkle arama yapacağmız bolge bıraz dağılık bır coğrfyaya sahıp bunu belırteyım cubukları kurduktan sonra oncelıkle ben gomuyu sorgularım yanı soyle önce 5 sonra 10 kmlik alan içinde kalarakbu alan ıcınde ınsan elıylen konmus eskı ALTIN gömü varmı? bu soruyo sonra gumus ıcınde soruyorum sonra kı cavaba gore hareket edıyorum.Sonra ki sorum ıse eskıden yasamıs ınsanlara ait kapalı mezar varmı? (aynı mesafe ıcınde ) busruyada yok cevabını verdıkten sonra kı sorum eskıden yasamıs ınsanlara ait yasam alanı varmı?seklınde ve 7-8 km mesafede ıkı dağın zırve noktalarını ayrı ayrı gösterdı.Baska soru sormadan bana en yakın olan zırveye çıktım ve zırvede 3*7mt capında 3 oda yanyana seklınde bır yapı gordum tabı zamanla baya asınmaya uğramıs ve nerdeyse duvarları yok olma noktasında ıdı burda makıneyı actım ve tek tek çıkan numunelerden buranın roma ve bızan donemının geçtığını anladım ve cıkanlarda bakır ve bronz olduğundan çubuklara bu bulunduğum eskı yerlesım alanında ıse yarar eskı para veya malzeme varmı ?sorusuna hayır cevabını aldıktan sonra aramayı braktım.Daha sonrakı yerlesım alanına gıtmek uzereyken dedımkı kendı kendıme kusbakısı aralarında 1km mesafe var bunların arasında bırbırıne ulasım ıcın yol olmalıve sordum.su nda bulunduğum eskı yerlesım alanında yasamıs ınsanlara aıt kullanılmıs yol guzergahları varmı? varsa bana goster? çubuklar ıkıncı yerlesım alanına doğuru bır asağı bır yukarı ıkı tepe ustunden de gecerek öbur yerlesıme kadar gıttı.Evet yol guzergahından gıtmeye baslıyorom 100 mt arayla aynı zamandada soruyorm bu yol guzergahı boyunca daığlmıs eskı para ve malzemeler varmı ?yok dedımmı ılerlıyorum ve enson ıkıncı yerlesıme yakın tepede havıfte bır duzluk var burda cıplak gozlede eskı yolu gordüm asındırıcı etkılerden ve tepenoktasına yakın olması sebebıyle ortaya cıkmıs doseme tastan ve patıka seklınde 1mt genıslıkte burda cubuklara soruyorum dağılmıs eskı para ve malzemeler varmı dedım ? evet cevabını aldıktan sonra da ışe yarar malzemeler varmı seklınde sordum ? hayır dedı ancak ben böyle bır yol guzergahında ozellıklede döseme taslarla yaplan baska bır yerdekı tecrube me dayanarak en gec roma donemı yerlesımı varsa bu doseme tasların altında saklama paralar mutlaka olur ve ıse yarar malzeme yok olarak demıstı ancak makıneyle yapılan arama da oncelerı gene bakır bronz yolun yakın larında ve tasların altından cıkıyor ve sadece bırtanede cok ıyı durumda gumus çıkıyor. Evet çubuklar gorevını yerıne getırdı ve bana keyıflı bır gun daha yasattı son sorumdada bukadar ıse yaramaz metalın yanında bıtane ıse yarar bıseyı atlamasınıda normal karsılıyorum . Bu arada cubukları kullanmada bazı püf noktalar var arkadaslar kendımizi bır devre olarak düsunursek dırencı nekadar azaltırsak daha ıyı ıletım olur yanı kendımızdekı dırenclerı azaltmalıyız.Mesela once banyo yapıp,sonra karnımızı doyurduktan sonra arazıye cıkmak gıbı
smiley1.gif
hepınızın keyıflı gunler gecırmesı dıleyıyle saygılar.

böyle bir paylaşım yapmış ne kadar doğru ne kadar yalan Allah bilir doğrusunu......

cantar

Vip Üye

hhııımmmmm demek öyle sayın ustam tamam çok güzell..:confused:
ama benim enerjimi bu hayat mücadelesi aldı gitti.:(
ben bunu bir'de arazide deniyeceğim bakalım.ne olacak.:confused::confused:
söylediğiniz için teşekkür ederim Ustam Saygılarımla.çiçek sana

dostum bıkkınlık yorgunluk umutsuzluk yok bu insanı başarısızlığa götürür............
yaptığınız işe eyleme inanacaksınız muaffak olacağıa canı gönülden inanacaksınız................

Gitti

Kullanıcı

hhııımmmmm demek öyle sayın ustam tamam çok güzell..:confused:
ama benim enerjimi bu hayat mücadelesi aldı gitti.:(
ben bunu bir'de arazide deniyeceğim bakalım.ne olacak.:confused::confused:
söylediğiniz için teşekkür ederim Ustam Saygılarımla.çiçek sana

Ustam bendeki hayat mücadelesi ve sıkıntıları bilsen zerre enerji yok sende dersin.
Aslında enerjim düşüyor bunu farkediyorumda.
Ama cıbıkları kullanıyorum genellikle.
Bazen hiç tepki vermezler banada.Yani batarya full boşalıyor.

ibrahim181

Kullanıcı

cantar ustam paylaşımından dolayı şahsım adına teşekür ediyorum. çubuk işine gönül vermiş biri olarak paylaşımınızdaki anlatıma müsadenizle yorum yapmak istiyorum. önçelikle eğer çubuklar sorulan sorulara doğru çevap vermiş olsaydı kulanıçı sanırım sabançılarla yarışırdı. bu şunu gösteriyor bilinç altına yerleşmiş olan şeyleri kendiçe çubuk la bulmuş gibi bir izlenim yaratmaktır. uzun süreli çubuk çalışmalarımda şunu çıkardım çubukta insan kendini kandırdığının farkına varmadan bu işi yapamıyacağıdır. evet insan önce kendini aşmalıdır. ben bunun sıkıntısını çok yaşadım ama sizler gibi değerli ustalarımın paylaşımlarından yola çıkarak çok yol katetim.

TEVFiK

Vip Üye

dostum bıkkınlık yorgunluk umutsuzluk yok bu insanı başarısızlığa götürür............
yaptığınız işe eyleme inanacaksınız muaffak olacağıa canı gönülden inanacaksınız................
Evet Sayın Ustam çok doğru söylüyorsunuz tamam
İnşallah ben bu yere gideceğim ve orada daha önceden test edilipte bulunan yerleri birde ben bakacağım.
İnşallah umduğum gibi sonuca erişirim
bende dediğinizin aynısını uygulayacağım
böyle güzel ve açık sözleriniz için çok teşekkür eder.Saygılarımı sunarım.;)

TEVFiK

Vip Üye

Ustam bendeki hayat mücadelesi ve sıkıntıları bilsen zerre enerji yok sende dersin.
Aslında enerjim düşüyor bunu farkediyorumda.
Ama cıbıkları kullanıyorum genellikle.
Bazen hiç tepki vermezler banada.Yani batarya full boşalıyor.
S.a. Sayın Ustam muhakkak herkezin ve hepimizin bir sıkıntısı var
Allah daha kötü sıkıtılar göstertmesin İnşallah.
ama benim sizden daha kötü bir durum ile karşı karşıya olduğumu bilemezsiniz ve anlıyamazsınız
bazen An' oluyor keşke ölsem diye düşünüyorum
Allah benim durumuma hiç kimseyi düşürmesin.
ben burada gülüyor eğleniyor görünüyorum ama
siz gelin benim içime sorun
Saygılarımla.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

bu kez gittiğimde fotoladım.
uzun olan araç anten türü olup, sadece boşluk amaçlıdır. uzatıldığında ,boşluğun hacmine göre epey bir mesafeden çekim alır.
yakın ve dar alanlarda,kapatılarak kullanım kolaylığı sağlar.
boşlukta asla madeni vermez.
gerek boşlukta gerek derinlikte olsun santim yanıltmaz.
ortadaki ersan ustanın tavsiye ettiği gümüşler.
diğeride bakır olanlar.
maden tedpiti ile son tavsiyelerimide yazacağım.

ikizceli

Vip Üye
CANTAR USTAMIZIN değindiği konuyu ,zihninizin bir köşesine sıkıştırınız.
MYAVUZ kardeşimde çok sağolsun,deneyimlerini ayrı ayrı paylaşmış.iki ustamızında emeğine sağlık.
bütün ustalarımız,bu konudaki tecrübelerini deneyimlerini,ayrı ayrı paylaşmış oldular. faydalanmak için bulunmaz bir kaynak oluşturulmuş oldu.ben acizane ikizceli olarak en son söylemek isterimki;
konuyu açmamdaki amaç doğrultusunda,
boşluk tespiti ve derinlik ölçmede ,hiç bir cihazla alamayacağınız bir netlikte,yapıtın şekli ,derinliği ve nerde olduğu sorun olmadan %de yüz bunlarla anlattığımız tatbikle netice alırsınız.yeterki sizlerde tepki versin.
maden konusunda ise;
gümüş ve bakırla her ne kadar almak mümkünsede,bir mineral varki dostlar başına. hangi sistemde bakılırsa bakılsın değerli değerli değerli... kurtuluş yok. ben onca deneyimime rağmen aşamadım. pes ettim.çoğunuda elemek mümkün. onun için tavsiyem şudur;
işaretli yerler....
mezar mezar odaları mahzenler vs. bunlarda nineral olma olasılığı yok denecek kadar azdır. ayrıca açılan bir yerde mineral olsa dahi ,doğal özelliği bozulduğu için,orjinali gibi tepki vermez,anlaması kolaylaşır.
sorumluluk bilinciyle yazmayı uygun gördüm. ben kesin ayırıyorum diyenide ıspata davet ederim. kimsede sözlerimi lütfen yanlış anlamasın. bu işin vebalini almamalıyız. yeminle yazıyorum,kapalı bir mineralde ,açığına belli bir miktar altın gümüş koyarak bakmam neticesinde ,üzerinde tutmama rağmen hiç görmeden mineralli yere tepki veriyor.
yalnız bir daha hatırlatnak isterimki her minerali değil.

M.Yavuz

Kullanıcı
CANTAR USTAMIZIN değindiği konuyu ,zihninizin bir köşesine sıkıştırınız.
MYAVUZ kardeşimde çok sağolsun,deneyimlerini ayrı ayrı paylaşmış.iki ustamızında emeğine sağlık.
bütün ustalarımız,bu konudaki tecrübelerini deneyimlerini,ayrı ayrı paylaşmış oldular. faydalanmak için bulunmaz bir kaynak oluşturulmuş oldu.ben acizane ikizceli olarak en son söylemek isterimki;
konuyu açmamdaki amaç doğrultusunda,
boşluk tespiti ve derinlik ölçmede ,hiç bir cihazla alamayacağınız bir netlikte,yapıtın şekli ,derinliği ve nerde olduğu sorun olmadan %de yüz bunlarla anlattığımız tatbikle netice alırsınız.yeterki sizlerde tepki versin.
maden konusunda ise;
gümüş ve bakırla her ne kadar almak mümkünsede,bir mineral varki dostlar başına. hangi sistemde bakılırsa bakılsın değerli değerli değerli... kurtuluş yok. ben onca deneyimime rağmen aşamadım. pes ettim.çoğunuda elemek mümkün. onun için tavsiyem şudur;
işaretli yerler....
mezar mezar odaları mahzenler vs. bunlarda nineral olma olasılığı yok denecek kadar azdır. ayrıca açılan bir yerde mineral olsa dahi ,doğal özelliği bozulduğu için,orjinali gibi tepki vermez,anlaması kolaylaşır.
sorumluluk bilinciyle yazmayı uygun gördüm. ben kesin ayırıyorum diyenide ıspata davet ederim. kimsede sözlerimi lütfen yanlış anlamasın. bu işin vebalini almamalıyız. yeminle yazıyorum,kapalı bir mineralde ,açığına belli bir miktar altın gümüş koyarak bakmam neticesinde ,üzerinde tutmama rağmen hiç görmeden mineralli yere tepki veriyor.
yalnız bir daha hatırlatnak isterimki her minerali değil.

çok değerli ikizceli ustam,
senin de belirttiğin gibi,çubukçuları en çok bezdiren husus,çubukların minerale çekim yapması.özellikle de yer altındaki bazı kaya katmanları arasında bulunan bazen altın,bazen gümüş,bazen de altın/gümüş karışımı gibi gösteren mineraller çok yanıltıcı olabiliyor.bu yüzden bir yere bakarken,daha önceki tecrübelerimde ! elde ettiğim aynı gümüş ve aynı altın/gümüş karışımı gibi sinyal veren mineralleri de yanımda taşıyorum.bu mineraller içinde özellikle de aynı gümüş gibi gösteren mineral çok güçlü.bir tarafa altın-gümüş-bronz-demir-nikel vs. gibi bir çok metal koyduğum halde,çubuklar yine de 1 cm.2 cm.ebatlarındaki mineralli kaya parçacığına çekim yapıyorlar.ve bu mineralli parçacığı elime alıp baktığımda,çubukların en azından gümüş ve altın/gümüş karışımı minerallere çekim yapmayacağını biliyorum.ancak henüz sadece altın gibi çekim yapan bir minerale rastlamadım.eğer o na da rastlar ve elime alırsam,mineral derdinden kurtulacağıma inanıyorum.

Son düzenleme:

ikizceli

Vip Üye
yavuz kardeşim,dar alanda olanlar konumu itibarı ile anlaşılır. ama çapı büyük olanlarda var. mezar veya kasa çapında yerlerde çıkıyor. işte asıl onlar sorun oluyor.
yalnız yukarda değinmeye çalıştığım bir ayrıntıyı hatırlatmak isterim. orjinalliği bozulunca belli bir süre sonra tepki değiştiği için ,kuvvetli çekim yapan ayni oranda çekim almadığı gibi ele alınarak bakmaktada ayni neticeyi vermeyecek. yanılmanızı istemem. günlerimi verdim.