Dardağan Ağacı dibinde oyuk | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Dardağan Ağacı dibinde oyuk

KOMAGENE

Vip Üye
Gerçekten güzel bir yer imiş. Bu ağacın yaşını şu an tam kestiremesek de 500 yıl yaşayanları mevcuttur. Bir yerde kapalı bir yer olduğunun delilleri mevcut burada. Arkadaki kaya bloğunun çok iyi incelenmesi gerkli . Küçük kare içine aldığım yerdeki kanal doğal değil ise buranın önemi dahada artar. Buda orada girilecek yerin habercilerinden biridir. 2. husus küçük okların gittiği o kaya patika nereye gidiyor yada neredn buraya iniyor. Ben burada daha farklı işler de çıkacağını tahmin ediyorum. Bu geniş bir alanı kapsyabilir. Alan bu açıdan zengin bir alana benziyor.

Ekli dosyayı görüntüle 11331
keskin gözleriniz var orası çakıltaşlarla karıştırılmış horasan ile kapatılmış bir mağara henüz açılmamış
devlet hariç kimse açamaz köyün içi sayılır diğer saydıklarınız tam isabet

KOMAGENE

Vip Üye
Madem çevre sakıncalı,bu oymanın zeminini bi yokla,böylesi dibi düz oymalarin içinde,kasa olma ihtimali çok yüksektir..
Bu tür oymalar Mezardan ziyade,Parayı ifade eder..
evet muhtemelen kasa oyuğun içinden kuru odun vurmak suretiyle boşluk aldm köyün içi olduğundan acele ile çubuk tuttum olumlu şarzlı matkap götürdüm ama evlerin üstüne çıkan insanlardan ve çevredekilerden dolayı 5-10 cm den fazla delemedim var biliyorum ama vezir olacağım diye yakalanıp rezil olmakda var

KANAS_USTA

Admin
Eski yol ve değirmen baz alınarak dere cati ve değirmen duzlugunde, kayalık tepede çeşitli islerin ve mezarlar var abi. Yön ve emareleri oturtarak mutlak hedefe gidilebilir inş

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Eski yol ve değirmen baz alınarak dere cati ve değirmen duzlugunde, kayalık tepede çeşitli islerin ve mezarlar var abi. Yön ve emareleri oturtarak mutlak hedefe gidilebilir inş
Aynen usatama katılıyorum ayrıca mevcut mekanda tamamen talan edilmiş oyuk dediginiz yerde açılmış kasa

A21MEDLi

Admin
su kuyusundan kast ettiğiniz değirmen çarkındaki oluk sanırım
oluk duruyor su kanalı duruyor fakat değirmenin tüm parası alınmış
Evet çarkı çalıştıran kuyudan bahsediyorum,sanirim o kuyuda şuan su yok.kuyunun tabanını yokla..
Bu oymanın tabanının düz olması tabanı düz olan bir yeri anlatıyor,yaa orda dısarda görünen değirmen taşı veya değirmenin su çarkı kuyusunu anlatıyor.

KOMAGENE

Vip Üye
Evet çarkı çalıştıran kuyudan bahsediyorum,sanirim o kuyuda şuan su yok.kuyunun tabanını yokla..
Bu oymanın tabanının düz olması tabanı düz olan bir yeri anlatıyor,yaa orda dısarda görünen değirmen taşı veya değirmenin su çarkı kuyusunu anlatıyor.
ustam değirmen oluğu ,su tahliye yeri,yük bindirme yeri,taştan oyulmuş su kanalı ,değirmen bostanı ve değirmenin sağ kanadındaki paralar alınmış sadece dut ağacındaki para duruyor olabilir oda evin bahçesinde