Dedektör Kullananlar | Define işaretleri ve anlamları

Dedektör Kullananlar

fenadefineci

Kullanıcı
Selamun aleyküm arkadaşlar. (dedektörler hakkında soru bölümünde konu açılamadığı için konuyu buraya yazyorum. Moderatör arkadaşlar taşıyabilir)

Dedektör kullanıcıları olarak bu konuya kullandıkları dedektörlerle beraber tecrübelerini paylaşabilir misiniz? Hem teknik geliştirme hem yeni alacak arakdaşlar için bilgilendirme olur. Bu zamana kadar dedektörlerle karşılaştığınız sorunlar, ilginç olaylar, buluntular, dedektörün derinliği tavsiyeler vs vs.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

fenadefineci

Kullanıcı
Ben Proton Elic RBI M4 modeli tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Bu cihaz aslında yeraltı görüntüleme diye geçiyor. İçinde dedektör modu olduğundan yazıyorum. Bu cihaz yeraltı görüntüleme dışında üzerinde manyometre sensörü olmasından dolayı boşluk ve metallere ötüyor.Burda metal yoğunluğu var deyip uyarabiliyor. Ama dikkatinizi çekerim sadece ferromanyetik maddeler için. Şöyle bir test yaptım. Cihazı çlıştırdım yere sabitledim cihazın sensörüne bir metal yaklaştırıyorum 8000 lere cıkan değer atıyor sonrasında bir bakır güğümü yaklaştırıyorum tepki yok, aynı şekilde alüminyumda da tepki yok altın ve gümüşde de tepki alamadım. Boşluk konusunda çok güzel çok doğru sonuçlar veriyor. Piyasada konuşulan ama fiyatından dolayı pek analizi olmayan bir cihaz. Ferromanyetik hedefi olanlar, boşluk ve su bulmak isteyenler alabilrler. Su vve boşluğu çubuklada bulursunuz gerçi :) Önerir misin derseniz 👎

Bunun haricinde DeepHunterPro dedektör kullandım ve sattım hiç bişi anlamadım hiçte memnun kalmadım. Yada kullanamadım bilmiyorum. Heryere boşluk veriyordu mineral ayrımından mı bilmiyorum değerli verdiği yerler olumsuzdu.

Noktanın 2in1 PulseDive modelini tavsiye ederim. Sualtında derede temiz toprakta kayada basit işler yapabilirsiniz. Ben çok seviyorum 5 kademesi var. 1 tlyi 15 -20 cmden görüyor bendeki küçük başlık birde 20 veya 22 cmlik büyük başlığı var. Derelerde biriken demir tozlarına ötebiliyor. Ayar kıstığınızda onuda engelliyor. Yani böyle pointer tarzı bişey arıyorsanız tavsiye ederim ben 3-4 yıl önce 1500₺ ye almıştım şaunda bilmiyorum. Seviyorum onu :) (Bakın bu cihazın bir pointer olduğunu unutmayın ve küçük minyatür dedektör olduğunu unutmayın 5 kademe var. Kendince ufak çaplı ayrım yapabiliyor. Ve derinliği kaybediyor)
WhatsApp Image 2024-05-23 at 16.09.50.jpeg

fenadefineci

Kullanıcı
Selamun aleyküm arkadaşlar. (dedektörler hakkında soru bölümünde konu açılamadığı için konuyu buraya yazyorum. Moderatör arkadaşlar taşıyabilir)

Dedektör kullanıcıları olarak bu konuya kullandıkları dedektörlerle beraber tecrübelerini paylaşabilir misiniz? Hem teknik geliştirme hem yeni alacak arakdaşlar için bilgilendirme olur. Bu zamana kadar dedektörlerle karşılaştığınız sorunlar, ilginç olaylar, buluntular, dedektörün derinliği tavsiyeler vs vs.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
PulseDive ile sahilde bol bol bozuk para toka küpe buldum

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
merhaba,

ben konuyu bahsettiğiniz bölüme taşıyorum. ayrıca o bölüme konu açmada engel yok. gözden kaçırdığınız bir şey olmalı. ayrıca bilgi için teşekkür ederim. cihaz reklamı yapılmadığını bilgi verildiğinin altını çizelim. herhangi bir cihaz almak isteyenler için tavsiyem. kesinlikle ve kesinlikle kendize ait yöntem ve objeler ile test yapınız. cihaz alışverişi yapan kişi ve kişilerin arazisinde test yapmayın.

fenadefineci

Kullanıcı
merhaba,

ben konuyu bahsettiğiniz bölüme taşıyorum. ayrıca o bölüme konu açmada engel yok. gözden kaçırdığınız bir şey olmalı. ayrıca bilgi için teşekkür ederim. cihaz reklamı yapılmadığını bilgi verildiğinin altını çizelim. herhangi bir cihaz almak isteyenler için tavsiyem. kesinlikle ve kesinlikle kendize ait yöntem ve objeler ile test yapınız. cihaz alışverişi yapan kişi ve kişilerin arazisinde test yapmayı
O bölümde konu aç butonu çıkmıyor. Anlamadım

Albatross

Kullanıcı
""Noktanın 2in1 PulseDive modelini tavsiye ederim. Sualtında derede temiz toprakta kayada basit işler yapabilirsiniz. Ben çok seviyorum 5 kademesi var. 1 tlyi 15 -20 cmden görüyor bendeki küçük başlık birde 20 veya 22 cmlik büyük başlığı var.""

Mrb,
Bende büyük başlıklı olanı var. Küçük objelerde büyük/Küçük baslik derinligi cok değişmez.
Büyük objeleri 50-60 cm ye kadar görüyor gibi görünüyor.

fenadefineci

Kullanıcı
""Noktanın 2in1 PulseDive modelini tavsiye ederim. Sualtında derede temiz toprakta kayada basit işler yapabilirsiniz. Ben çok seviyorum 5 kademesi var. 1 tlyi 15 -20 cmden görüyor bendeki küçük başlık birde 20 veya 22 cmlik büyük başlığı var.""

Mrb,
Bende büyük başlıklı olanı var. Küçük objelerde büyük/Küçük baslik derinligi cok değişmez.
Büyük objeleri 50-60 cm ye kadar görüyor gibi görünüyor.
Büyük başlığı tavsiye eder misiniz. Sualtından çok kayada toprakta kullanıyoruz 😁