define, gömü derinlikleri kaç metre olabilir? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

define, gömü derinlikleri kaç metre olabilir?

osi

Kullanıcı
bu ışin standartı olmaz yuzeydede olabılıyor çok derınde olabilıyor o yuzden nasip demek lazım nasıp oldumu ayagına takılıyor olmadık yerden alındıgı gorulmusdur

karanar

Kullanıcı
ben günümüzde 5mt altında gömü olduğuna inanmıyorum

olmaz lur mu tabiki olur, ülkemizde kırktan fazla medeniyet yaşamış, bunların hala ulaşılamayan kalıntıları var. ligya, frigya, roma ve helenistik dönem kalıntıları daha da aşağılarda olabiliyor... tecrübe ile sabit...

denizliden20

Kullanıcı
olmaz lur mu tabiki olur, ülkemizde kırktan fazla medeniyet yaşamış, bunların hala ulaşılamayan kalıntıları var. ligya, frigya, roma ve helenistik dönem kalıntıları daha da aşağılarda olabiliyor... tecrübe ile sabit...
SELAMÜN ALEYKÜM GURBAN VALLA BU İŞ DÜNYANIN EN ESKİ 4. MESLEĞİ BİNLERCE YILDIR DUT,GÜL,VE FINDIK DALLARIYLA TOPLANDI BİZEDE BUNLARIN ULAŞAMADIĞI DERİNLİKLER KALDI.TABİKİ KENDİ BÖLGEM İÇİN YORUMLUYORUM.HAA NASİP KISMETSE AYRI TABİKİ USTAM

ASI

Kullanıcı
Arkadaşlar bir ağabeyimden duymuştum. Eğer bir bölgede arama yaparken eski yaşamış medeniyetlere ait para vs bulduysanız orada mezarlık vardır gibisinden söylemişti. Sebebi ise şuymuş; o çağda yaşayan arkadaşlar öldükten sonra tekrar diriltileceklerine inanıyorlarmış, o yüzden ölünün üzerine para vs koyarlarmış. Dirilince harcasın diye :) Buradan bence şu sonuç çıkıyor. Eğer bir bölgede çalışırken paraya dekgelirseniz bence hemen oraları şişleyin muhtemelen mezara dekgelirsiniz. Mezara dekgelirsenizde söylememe gerek yok, mezar açımı yapacaksanız sakın ha içeriden çıkan havayı solumayın.
Saygılarımla

blutx

Kullanıcı
Derinlik olayına kafa yormayın ustalar bu işin birde zamanla toprağın heylan v.s doğal nedenlerle derinlik yükseledebilir düşede bilir.

ayalcin

Kullanıcı
Dünya geneline bakıldığında çıkan hazineler 1.5 mt geçmez dağlarda her taşın altında bir kese olsun altın vardır :) memleket eşkiyalar cirit altmış 1800 yıllarda