Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

balkaya34

Kullanıcı
Maalesef tam da Kanas ustamın dediği gibi ve sizin sorunuzla tam bağdaşıyor. Derenin başı sonu varoluşuna engel veya sebep değil akıp akmadığıda engel değil. Önemli olan olması gereken donenin var olmasıdır. Bakın şimdi şöyle düşünün. Diyelimki bu çalı bir kere çıkıyor ve dere veya akak olmadan çıkmıyor. Yerinizin meğilli olduğunu hesaba koyaraktan 150 metrenin üstüne çıkamayacağınızı belirteyim. Bitkinin ömürlük veya asırlık süreçte de devam edebilmesi için derenin sıfır noktasına kadar yakınlığı icab ediyor. Bu sebeple kanas usta sizi doğru yöne çekmek için doğru donelerle size yaklaşmış. 🙂

Yok ustam latife yapmış bize hızlı ve istenilen cevabı vermiyor diye ama biz senin yerine söz verdik kefil olduk artık balkaya cevap verecek diye. Sende yüzümüzü kara çıkartma. 😛🙂🙂🙂🙂🙂
Usdam bu derede hic akar yok su asla olmaz ,

KANAS_USTA

Admin
Kanas ustanın sorusuyla hiç baglaşmaz , Kuru deredir ,Bu meyve derenin baslangicinda vede derenin tam ortasında , Burda en üsd nokdada bu meyve var sonrada bundan aşağıya dogru derenin tam.ortasından 6 adetde kara cali var bu meyve ile toplam 7 adet oluyor, yani bu meyve en üst nokdada ve her bir calinin arası hemen hemen ayni araliklidir
Bu Ağaca yakın 10 ile 40 m civari kovuk yari açık magara tekil kaya(kuzey yahut tepe Sırtı ise dogu) yahut batida 2 kaya kucuk bir tas yığını tepede bir dikilitaş asagida kara cali demişsin içlerinden biri en yaşlı ise dibi....

Bir başka bakış açısı;
Bati-kuzeybatu taraf yamac (arka taraf) ise egimde kapı girisi ve tek mezar giris agzi kul rengi yahut kahverengi taş ile kapatılmış tünel girişi, değilse doğu tarafta Toprak yigma

Bir başka bakış açısı,
Bu agac yamac başında ise kuzey taraf onem arzeder ve derede bir ağacın yanında bir kaya ve cevrede bir de yığma olur....vs

Sevgili balkaya bu varyasyonlari uzatirda uzatırım iste bu yüzden yanlış anlama geri çekiliyorum çünkü cevre isaretten önce gelir sen çevreyi vermiyorsun bu ne anlama gelir soruyorsun belkide hiç bir şey yok orda boşuna yoruyorsun bizi.

Misal 6 kara cali demissin bundan yola cikar isek sana 5 sayfa yazarım ama gerek var mi ? Cidden konunda samimi ve bir arayış icindeysen Ayrı bir başlık altında resim çevre yon detaylı çalışma yaptığımız gel bas tacısın

balkaya34

Kullanıcı
Bu Ağaca yakın 10 ile 40 m civari kovuk yari açık magara tekil kaya(kuzey yahut tepe Sırtı ise dogu) yahut batida 2 kaya kucuk bir tas yığını tepede bir dikilitaş asagida kara cali demişsin içlerinden biri en yaşlı ise dibi....

Bir başka bakış açısı;
Bati-kuzeybatu taraf yamac (arka taraf) ise egimde kapı girisi ve tek mezar giris agzi kul rengi yahut kahverengi taş ile kapatılmış tünel girişi, değilse doğu tarafta Toprak yigma

Bir başka bakış açısı,
Bu agac yamac başında ise kuzey taraf onem arzeder ve derede bir ağacın yanında bir kaya ve cevrede bir de yığma olur....vs

Sevgili balkaya bu varyasyonlari uzatirda uzatırım iste bu yüzden yanlış anlama geri çekiliyorum çünkü cevre isaretten önce gelir sen çevreyi vermiyorsun bu ne anlama gelir soruyorsun belkide hiç bir şey yok orda boşuna yoruyorsun bizi.

Misal 6 kara cali demissin bundan yola cikar isek sana 5 sayfa yazarım ama gerek var mi ? Cidden konunda samimi ve bir arayış icindeysen Ayrı bir başlık altında resim çevre yon detaylı çalışma yaptığımız gel bas tacısın
Selam usdam ,, Ben sadece bu kuş üzümü hakkında, Bitkiler konusu içinde bir bilgi almak isdedim , Bu konuya verilen cevaplarda yerinde cevaplar , Bu alanda bir magra var ,Bu agacla magra arası 1500 metre ahmini ,Yani bu agacla alakası yok , Burası kayalık degil ,Burası tepede,Tepe üstü düzlük, esgibir yerlesimyeri , zirveden aşağı inen çok zayıf ve basit bir dere ,
Bu derenin kenarında filan degil tam akıntısında 7 adet çalı var ,Bunların en üsd başındaki çalı Kuş ÜZÜMÜ bu benim çok dikkatimi çekdi, belkide ben bir merak içine girmis olabilirim belki bisey ifade etmeye bilirde ,Ama diger 6 tanesi karaçalı ve hemen hemen aynı aralıklarla ve derenin tam ortasında olması benim dikkatimi çekti, yukarıdan aşağıya dereye baktığında bu çalılar var ve dere uçuruma dogru yakınlasıncada sola viraj yapıp aşağıda bitiyor ,Burdan bu dedigim nokda ile tabam arası ahmini 4 kilometre adar dik bir alan ,

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Aslında Balkaya ustamız sistemi değil de bitkiler konusunda bir örnek olabilir mi amacıyla yazmış sanıyorum. Öğrenmek istediği bu bitkinin bir şeye işaret edip etmediği . Roni ustamızda bu bitkiyle ilgili bir bilgisi olmadığını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Balkaya ustamız sistem ile ilgili bir şeyler isterseniz bir konu açın fotoğraf ya da çizimleri yapın bir bakılsın duruma.