Değerli Ustalarimdan Yorumlarsanız

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
son resim işin önemini biraz daha artırdı. bir birine bağlantılı odalar var. çatallı kuru yatağın var.çatalın uc açılarının önünde ve ,birleştikten sonra bir miktar altında olayları var.
bölgeyi incelemek ve tespit etmek gerekir. bu kayanın ok yönlerinde görüntüsü varsa paylaşırsan,burada da bazı şüphelendiğim gizemlerin netleşmesi sağlanır.
img-20161212-wa00001-8692b.jpg

İstanbul1313

Kullanıcı
son resim işin önemini biraz daha artırdı. bir birine bağlantılı odalar var. çatallı kuru yatağın var.çatalın uc açılarının önünde ve ,birleştikten sonra bir miktar altında olayları var.
bölgeyi incelemek ve tespit etmek gerekir. bu kayanın ok yönlerinde görüntüsü varsa paylaşırsan,burada da bazı şüphelendiğim gizemlerin netleşmesi sağlanır.
img-20161212-wa00001-8692b.jpg

Tüm kanallar bu deliliğe boşalıyor diğer resimler kaya nin bulunduğu resim

ikizceli

Vip Üye
güzel kardeşim,emek vermişsin. tabii ki bizim gözümüzle ,bakmanı beklemiyoruz.bir nokta hariç diğerleri yetersiz. ama bölge bir o kadar daha büyüdü ve genişledi.
p201612251322571-76220.jpg

birde karşı yakaya bakalım.
p2016122513224211-a6619.jpg

bir yeri çizdim lakin,tespit yapmadan ve izinsiz bir tasarruf olmamalı. olunsa bile başarı şansı olmaz.
sana bazı tavsiyelerde bulunmak isterim. kanallı oymayı örnek verelim. burada oymanın sabit bir noktası var.o noktanın etrafında bazıları çok yakın bazıları biraz açığında ama farklı yönlerde bir çok gizemi mevcut. hiç bir bulgu burada boşuna yapılmıştır bir anlamı yoktur düşünülmemeli.
bu bağlamda vurgulamak istediğim,karşı yaka dahil ,alan demiyor bölge diyorum,bir çok mahzen mezar mevcut.
bunların tam noktalarını ve statülü olanlarını belirlemek için,boşluk ve maden tespiti gerekir. bunu da herkes başaramayacağı için,boşuna emek vermemek için,ya bu sistemleri öğrenecek ya da tecrübeli ayni zaman da da güvenilir birinden yardım alman gerekecek. bunlarda sizin becerinize kalıyor. özellikle tespit yapılmadan bir adım ileri gidilmemesi gerektiğini bir daha belirtmek istiyorum. nedenlerinide merak edersen ilerki zaman içinde biraz açabiliriz. be medeniyetin yaşadığı yerleşkeler biliniyormu.selametle kardeşim.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Tünelin başladığı noktayı bulman lazım,gerisi çorap söküğü gibi gelir,İkizceli ustanın istediği resim son nokta olacaktır...

İstanbul1313

Kullanıcı
güzel kardeşim,emek vermişsin. tabii ki bizim gözümüzle ,bakmanı beklemiyoruz.bir nokta hariç diğerleri yetersiz. ama bölge bir o kadar daha büyüdü ve genişledi.
p201612251322571-76220.jpg

birde karşı yakaya bakalım.
p2016122513224211-a6619.jpg

bir yeri çizdim lakin,tespit yapmadan ve izinsiz bir tasarruf olmamalı. olunsa bile başarı şansı olmaz.
sana bazı tavsiyelerde bulunmak isterim. kanallı oymayı örnek verelim. burada oymanın sabit bir noktası var.o noktanın etrafında bazıları çok yakın bazıları biraz açığında ama farklı yönlerde bir çok gizemi mevcut. hiç bir bulgu burada boşuna yapılmıştır bir anlamı yoktur düşünülmemeli.
bu bağlamda vurgulamak istediğim,karşı yaka dahil ,alan demiyor bölge diyorum,bir çok mahzen mezar mevcut.
bunların tam noktalarını ve statülü olanlarını belirlemek için,boşluk ve maden tespiti gerekir. bunu da herkes başaramayacağı için,boşuna emek vermemek için,ya bu sistemleri öğrenecek ya da tecrübeli ayni zaman da da güvenilir birinden yardım alman gerekecek. bunlarda sizin becerinize kalıyor. özellikle tespit yapılmadan bir adım ileri gidilmemesi gerektiğini bir daha belirtmek istiyorum. nedenlerinide merak edersen ilerki zaman içinde biraz açabiliriz. be medeniyetin yaşadığı yerleşkeler biliniyormu.selametle kardeşim.
ustam bugün ordaydım .kimse gelmedi daha doğrusu arayan oldu ama altın olarak kimse mezar gibi kazılarda bulunmadı doğrusu burayı oyukları ben buldum desem yeri işareti bulan amcaoğlu oda mezar falan boştur bizim mezarlar gibi dedi kimse ilgilenemedi bide eskidenustam burası ticaret yoluydu gibi bişeydi önemli bir yerdi bizim koy etrafı sularla kaplı olduğu için tek bir yer var arabayla gelmek için yabancılar gelemiyor o yüzden . ustam gördüğün köprü hemen hemen 500 metre aşağından eski köprü baya restore edildi bu sene baraj altında kalcak diye diğer resim ise hac işareti nin tam yönü o kayaların 5 ilerisinde gösterdiğim oyuklar var . Hatta köprünün ayaklarında altın bulan olmuş diyorlardı. Aşırı yağmur var bu yüzden engel oluyor desem yanlış olmazz gitmek için

Son resimde ustam tam yeri olmasa da kanalın gösterdiği yer diyebiliriz haçın olduğu yerden tarif ettiniz yer diyebilirim olduğu yer tepe gibi bide karşıdan söylediğiniz yer ile oymalarin arasında çok eskiden yağmur suları gidiyor dere var diyen de oldu

Son düzenleme:

ikizceli

Vip Üye
DEĞERLİ KARDEŞİM,mesajını sildim. resim bozuktu....
insanların gözüne batmasın bu görüntü diye kaldırdım. anladığını umuyorum.
konuya gelirsek,nasıl bir cihazla tespit yaptınız bilemiyorum. bazı cihazlar ve çubuklar mineral olan yerleride boşluk olarak verir. acaba böyle bir yanılmamı yaşadınız,yoksa derinlik ölçmediğiniz ve giriş tespiti yapmadığınız için doğru nokta da girişi kayanın yanından olabilirmi diye düşünmek gerekir. bir noksanlıkta olabilir. her zaman yazarım net tespit yapabilecek tecrübe olmalı. yoksa yanılma kaçınılmazdır.ne kadar araştırdınız bilemeyiz ama boşluk alabilen kişi alan içinde başka yerde görmeliydi. birde kayanın doğal olup olmadığını anlamanız gerekir. yapıtın üstüne konulmuş olabilirmi. bu ayrıntıyı da ancak siz yakalayabilirsiniz. selametle kardeşim.

mguleryuz

Kullanıcı
maşallah nekropol gibi :D Allah ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin

ateduman

Kullanıcı
burası mezarlık alanı .ermeni mezarlık alanına çok benziyor.boşu çok dolusu az olur. nasibine .

Yörük2006

Kullanıcı
elime hiç bir şey almadan burdaki odaları bulurum okadar kendini belli ediyorki :) artık kısmet ustam