delikli kaya ve iç içe kare oyma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

delikli kaya ve iç içe kare oyma

Kader25

Admin
Bozkurt Kardaşım,
Burası gavurun tersten gösterdiği yerler.
Evet malları da mezarları da duruyor gibi.

Bizim pagan konusunda bilgimiz 1/1000 seviyelerinde maalesef.
Buralarda mutlaka kasalar, mal mezarları, normal mezarlar vardır.
Amma sistemi bilinmeden bulmak çok zor.

paganı bilenlerle burada dolaşmak yeterli olacaktır.
İnşallah Rabbim size nasip eder buradaki kazanları. Amin.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

yorum yapan gözlem yapan vakit ayırıp çizimler yapan tüm ustalara teşekkür ederim. her birinizin yorumu o kadar değerliki.
malumunuz bölgede değilim, yazları yıllık izinde iken gezebildiğim yerler buralar. memlekete yakın bölgeler. yani şuan değilde yazın inşAllah tekrar gezme fırsatım olur.

yalnız şöyle bir husus var. buranın değerli olduğunun aslında farkındayım, buraya bağlantılı diğer fotoğrafları atıp bu konunun güzel bir görsel ile siz değerli ustaların da yorumları ile iyi yerlere getirecez inşAllah. burada çalışma yapacazmı konusuna gelirsek geç kalmaz isek yapmaya çalışırız. böyle değerli yerler bir şekilde kapatılıyor, artık vatikanmı dersiniz papa mı dersiniz güçlü ellermi deriz bilemem :)

tam fotoğrafların olduğu bölgeden başlamak sureti ile baraj etütleri başladı. tevafukmudur bilmiyorum ama böyle yerlere ya baraj ya yol yapılıp bir şekilde örtülüyor.

Bu özel bir sistemdir pagan usülü. Burda kırmızı oklar ile gösterdiğim iki yaban koyunudur ki mücadele ederler.Paraları ikisi arasında değil ise arada ki delik bilinçli bırakılmış ki farklı noktaya sevk edecektir. Sarı olan kanatlarını açmış kartaldır. .alt kısmına bakacaksınız. Biraz yakınlarda bir koltuk tabure doğala uyumlu olmalı. Ordan karşı bayırda ilerde ki kervanyolu ve eski kasabayı eteğinde ki höyükleri görebilmeniz lazım.Tarihi kasabayı yani.
Burdaya batıdan doğuya çıkarken dere yatağından üst düzlüğe vardığınız yerde bir adet para yeri ve kuyu olmalı.Eski döşeme yol olabilir dere yatağından üst düzlüğe.
Bu sistemin son noktasını ehli çözebilir. Normal diğer işaretleri çözen uzmanlar pek anlamayabilirler de. Bu mekanda bir çok iş vardır.Bana göre herhangi bir yerinde bir şey alınmamıştır hala.İç anadoludan batıya doğru yeri kaplamaz bu mevki.Yani anadoluda en fazla iç anadoluya kadar gelir.

şimdi konuya dönecek olursak, tekrar tüm ustalara teşekkür ederek, @R00T ustanın yorumuna biraz değinmek istiyorum. root usta kasaba ve kervan yolundan bahsederek benim araştırmalarıma daha yakın bir yorumda bulundu. ben o yorum üzerinden fotoğrafın detaylı ve uzak halini ekliyorum, bununla beraber gün içinde vakit bulursam arazinin ilerisini gerisini paylaşmaya çalışacam. bide pagan birini bulmam lazım :D

not: tekrar tüm ustalara teşekkür ederim. işaretli fotoğraflar ufkumu açtı.

R5rxt6.jpg

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin
Bozkurt ustam bu delikle ilgili bi tecrübem var.
Fakaaattt,Ammaaa..yinede tam emin olmak adına bu deligin iki tarafının 11-13 m
Kadar baktığı yonlerin Gazete küpürlü Güncelli Resim olsa daha iyi olur.
Haksızmıyım Rüştü ustam :)

A21MEDLi

Admin
Bu yorumum delikle alakası yok,bi ayrı bi yorum..,..Delikli kayada (deligin az bi sağının altında) dikkatimi ceken iki figür var..yılan,yuvada oturmuş bi kuşa (deliğin sağında kayanın tam üstünden) kendini kuşa dogru hamle yapmak üzere gördüm..
Delige bakarsak saat 4-5 civarında o kısmı kontrol edin,kasa türü bişey olabilir..

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bozkurt ustam bu delikle ilgili bi tecrübem var.
Fakaaattt,Ammaaa..yinede tam emin olmak adına bu deligin iki tarafının 11-13 m
Kadar baktığı yonlerin Gazete küpürlü Güncelli Resim olsa daha iyi olur.
Haksızmıyım Rüştü ustam :)
Canım abim benim
Güncel fotoğraf olmadan
Kesinlikle bilgi verme 😎
Harikasın 👏